Skocz do zawartości

[Rower MTB koła 29' do 3000 zł] Indiana X-pulser 5.9 czy coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam roweru żeby zastąpić mój wysłużony kands maestro 2014. Szukałem czegoś na osprzęcie shimano alivio , deore w górę. Rower uniwersalny do jazdy po mieście ,ale żebym mógł wjechać na polną drogę i nie kopać się w piachu jak przy moich 700x38C. 

Rozważałem Kross Esprit 5.1 jednak dzisiaj znalazłem i zamówiłem Indiana X-PULSER 5.9   https://rowery-indiana.pl/rowery/rowery-mtb/x-pulser-59-m19-29-cali-meski-czarno-grafitowy-2021 

W opisie podają amortyzator Judy TK RMT 29" - czy jest to amorek powietrzny?

Hamulce w większości rowerów do 3000zł to co najwyżej shimano  mt200 w tej Indianie mamy BR-MT410.

Czy to dobry wybór czy szukać czegoś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawił się inny problem. Przekopałem trochę forów i boje się o rozmiar tego roweru. Mam 182 cm / 85 cm przekrok, długie ręce. Użytkownicy wybierają rozmiar 21' przy 185 cm w górę więc Indianowe 180-190 cm się na wiórki nadaje...Czy 21' nie będzie zbyt duże? Czy są jakieś inne modele np x-pulser 5.9 , x-pulser 6.9 które mają taką samą geometrię ramy żeby sprawdzić w Warszawie? 

Firmie Indiana która nie posiada swojej tabelki rozmiarowej , nie ufam. https://rowery-indiana.pl/rowery/rowery-mtb Zgodnie z ich dobierajką rozmiarową jak wybiorę długość nogi 95 cm (max długość)  pokazuje mi zalecany rozmiar 21' , pomimo że mają w ofercie 23'.

Rower będzie odbierał znajomy i nie mam możliwości przymierzenia osobiście w tym sklepie. 

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc

Edytowane przez java777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudzinki napisał:

Dobry. Popatrz jeszcze na Tabou Blade 4.0 chociaż w zasadzie już zamówiłeś...

Tabou Blade 4.0 wydaje się spoko. hamulce + manetki altus więc średnio ale do jazdy rekreacyjnej powinny wystarczyć . masz może jakieś testy albo opinie tego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, java777 napisał:

jednak dzisiaj znalazłem i zamówiłem Indiana X-PULSER 5.9

Cytat

więc zostałem przy Stormie. 

Pogubiłem się...

Cytat

kolega z sąsiedniego forum napisał że mają słabe opinie

Bo? Pękają przy jeździe zgodnie z przeznaczeniem?

Storm ma sztywne osie, więc może o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki chudzinki pogubiłem fora  :) . cytuje kolegę z sąsiedniego forum 

"Z dyskusji tu na forum przewija się że X-Pulser 5.9/6.9 nie były za dobrej jakości. Judy TK jest olejowo-sprężynowy i słyszałem że wyjątkowo nieudany. Ja bym raczej polował na mało używanego Indiana Storm X7/X8 na OLX. Najlepiej takiego co ma jeszcze gwarancję. Będziesz miał sztywne osie, dobrego powietrznego Recona, Deore i heble MT400. Kiedyś zmienisz klamki na MT500 (250-300 zł) z Servo Wave i będziesz miał zaiste hamowanie i dobry rower na następne 5-10 lat."

Zamiast tego pulsera znalazłem X7-Storm  https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x7-m21  tylko że w ramie 21' 

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x7-m21

Zrezygnowałem z tego Pulsera i skupiłem się na tym Stormie

Edytowane przez java777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki

Akurat przymierzyłem trekkingowa Indiane 21 u kolegi i jest za duża, więc muszę zrezygnować z tego storma x-7.

Tabou Blade 4.0 - sprawdziłem ten rower i wydaje się świetny. Niestety została rama 18' i 22'. Czy 18' na 182 cm wzrostu da radę? 

Pytanie jeszcze czy ten model ma sztywne osie czy szybkozamykacze? Mój cross  kands maestro ma te drugie i za każdym włożeniem do bagażnika i zdjęciu koła trzeba regulować hamulce-v-brake. Nigdy nie miałem hampli tarczowych , przypuszczam że tutaj byłoby jeszcze więcej zabawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zaryzykuje i wezmę ta 18' Blade 4.0 . Pojawia się jedna, zasadnicza kwestia - jedni podaja amor SUNTOUR XCR AIR , inni ZOOM VAXA 32 air. Masz może jakieś doświadczenia z tym sprzętem? czy jeżeli byłby to zoom czy dalej byś polecił? 

Rozważałem też dołożenie do 3,5k zł i kupno Blade 5.0 w ramie 20. W wersji 4.0 mamy  2x10 ( kaseta 11-42T i korbę  36/22T) , w 5.0 - korba  32T i  kaseta SHIMANO M5100 / 10-51T.  Czy dobrze myślę że 4.0 na prostej osiągnie większe prędkości? 

 

Edytowane przez java777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani tego Zooma ani XCR nie ma co szczególnie polecać, ale jeżeli chcesz uniwersalny napęd to na pewno nie jest nim 1xx. Chyba, że na korbie jest zębatka min. 36 i mieszkasz na terenie bez większych podjazdów i/lub masz (bardzo) mocną nogę 😀. Piszę to z punktu widzenia moich terenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...