Skocz do zawartości

[Rower] Opinia Sonoran


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Wielka prośba jakby ktoś mógł mi pomóc 

Mam pytanie odnośnie roweru

https://www.bikester.pl/serious-sonoran-M909388.html?c=816&_cid

Czy opłaca się go kupić za 1700zl z przesyłką? Jest on warty uwagi? Czy jednak coś w nim jest nie tak :) nie znam się na rowerach więc Jakby ktoś swoim dobrym okiem rzucił...

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Najlepiej się przymierzyć jeśli jest możliwość. Jest to inny typ roweru, więc trochę inaczej się patrzy na dany rozmiar - ogólnie okolice 19" powinny być OK.

 

Więc pytanie czy L w tym będzie ok bo widze tam jakieś dziwne wymiary zaś podane uhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Spokojnie, najwyżej zwrócisz, albo wymienisz.  Jak rower się pojawi, to ustaw go pod siebie, i jeśli po jeździe testowej uznasz, że pozycja jest w miarę OK, to rower z Tobą zostanie (potem możesz jeszcze korygować ustawienia).  Chyba, że wziąłeś 56 - ten będzie na 100% za duży...

PS  w tej chwili korzystam ze smartfona, i nie widzę jaki rozmiar jest odpowiednikiem L - zgaduję, że 56

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zabrałem 56 więc chyba lepiej roweru nie odbiorę ...i tyle ehh

26 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Spokojnie, najwyżej zwrócisz, albo wymienisz.  Jak rower się pojawi, to ustaw go pod siebie, i jeśli po jeździe testowej uznasz, że pozycja jest w miarę OK, to rower z Tobą zostanie (potem możesz jeszcze korygować ustawienia).  Chyba, że wziąłeś 56 - ten będzie na 100% za duży...

PS  w tej chwili korzystam ze smartfona, i nie widzę jaki rozmiar jest odpowiednikiem L - zgaduję, że 56

Ponieważ w decathlonie byłem na rowerze L mtb i był spoko więc... Tutaj ta L ma inne wymiary?

 

Według ich kalkulatora na stronie również pokazało 56 przy wygodniej jeździe to już nie rozumiem

Edytowane przez Redjevel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ogólnie zasada jest taka, że do komfortowej jazdy (pojęcie względne) bierze się większy, a do - nazwijmy to "sportowej" - mniejszy.  Nie powiem Ci w tej chwili jaką ten rower ma rozmiarówkę.  U mnie na smartfonowym Chrome nie mogłem włączyć tego kalkulatora, ale dla przeciętnej/standardowej budowy ciała (nie wiem jaką masz) odpowiedni byłby przy tym wzroście przedział 48 - 52, czyli w przybliżeniu 19 - 21", ze wskazaniem na 19 - 20"... 

Z rozmaitymi kalkulatorami bywa różnie - część podaje górne granice rozmiarów dla danych wymiarów osoby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale na 2 przeglądarkach nie odpala mi się ich rozmiarówka - obstawiam że przy tak podanej rozmiarówce chodzi o długość górnej rury a nie podsiodłówki. 

48cm to 19 cali - nie sądzę żeby od tej startowała rozmiarówka i rosła o 0,75" z każdym rozmiarem. A 48/50/52/54/56/58/60 to typowa rozmiarówka dla ram szosowych, podawana analogicznie do długości górnej rury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, remover napisał:

56 to jest 22 cali, na wzrost 179 rama roweru crosowego w tym rozmiarze to lekka przesada. 52 (20.5") w to chyba trzeba celować. Napisz do sklepu może jeszcze tego nie wysłali i mozna zmienic na mniejszy.

No niestety wysłali i nic nie wyszło  

Nie wiem czy odbierać paczkę teraz.

Jeździłem w sklepie na rozmiarze L tylko MTB w decathlonie i był ok.. tylko zaś tam inaczej to wszystko jest...z cm

Więc pytanie czy na 56 może będzie jednak dobry przy 178-179 cm

2 minuty temu, KrissDeValnor napisał:

Masz 30 dni na zwrot, więc luz jakby co ;)
Mike, nie wiem o co chodzi z tą róznicą 0.75" - rozjaśnij proszę, bo ja widzę rozmiary : 48, 52, 56, 60 - czyli co > 1.5"...
Na kompie też mi się kalkulator nie odpala, ale chrzanić to.

Prawda ale jednak 128 zł za przesyłkę nie oddadzą :( a ciekawe czy zaś za zwrot nie policzą...więc byłoby jeszcze więcej ehh

Edytowane przez Redjevel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem że te widoczne rozmiary to dostępne, a pozostałe wyszły :D

Tak czy inaczej nawet jeśli różnice między nimi są większe obstawiam że chodzi o górną rurkę czyli L (domyślam się że 56) jest na kogoś 180cm.

Co do odsyłania - ja bym się nawet nie bawił, jak będzie za duży to sprzeda się od ręki w cenie zakupu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...