Skocz do zawartości

[forum] Forum endurotrophy


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż każde forum tworzą jego użytkownicy więc widocznie zdechło wraz z marazmem jaki tam się pojawił. Jak obserwowałem od roku to tam z 3-5 osób się regularnie udzielało w tym tyle samo z doskoku więc czego tu żałować? Chyba tylko działu o amorach i wiedzy Foniki. Reszta do piachu i nie ma za czym płakać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Cóż każde forum tworzą jego użytkownicy więc widocznie zdechło wraz z marazmem jaki tam się pojawił. Jak obserwowałem od roku to tam z 3-5 osób się regularnie udzielało w tym tyle samo z doskoku więc czego tu żałować? Chyba tylko działu o amorach i wiedzy Foniki. Reszta do piachu i nie ma za czym płakać. 

Wiedzy Foniki  i kupę porad sprzętowych hample opony itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwozdziu325wiedza Foniki jest unikatowa i można było pytać i co ważne otrzymać odpowiedz. A gawędowanie o oponach i ich 50 wersji mieszanki plus jakie klocki i tak dalej to bez urazy mniej istotne kwestie. Albo inaczej da się bez tego wyżyć bo to indywidualne sprawy albo interesowały tych co mają fioła na tym punkcie. Siadły tam nawet tematy ogólnie z tripów. Chyba Ciebie kojarzę jako tą osobę co tam cokolwiek pisała. Ostatnie pół roku ciągli to forum głównie z tego co pamiętam @shotgun czy @kubol i paru innych z okolic Bielska. Trochę mało. Każda dyskusja w tym o sytuacji cenowej czy ogólnie branży i tak dalej była dławiona przez jakiegoś cymbała co za rok napisał 2 posty. I takie gamonie miedzy innymi zabiły to forum. Mam dwóch kolegów co tam pisali ale odpuścili z tego powodu. Swoją drogą to żenujące dla tego sportu i środowiska, że stało się jak się stało. Skiforum się zjarało i nie było nic przez chyba pół roku i nagle ciach jest znowu i co ważne nikt go nie moderuje. Na ale tam był koleś co pisał jaka będzie pogoda więc penie komuś zależało... Czasem trzeba by coś zdechło i brakowało to się widzi stratę. Może ktoś wskrzesi tego trupa za jakiś czas.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2022 o 09:15, Chleje24na7 napisał:

Klasyczne fora zdechły i zdychają na rzecz grup na FB. Okazuje się, że mało kto potrzebuje katalogowania i innych funkcjonalności. 

Najwyraźniej ludzie wolą sto razy zadawać to samo pytanie na FB, niż poszukać w Google.

FB skasowałem, ale przez kilka miesięcy obserwowałem i starałem się udzielać w dwóch grupach rowerowych. Poziom pytań i zidiocenia w odpowiedziach nie znał granic. Tego się nie da używać, licząc że uzyska się zadowalającą odpowiedź.

FB ma prawie każdy. Ludzie są tak leniwi, że wolą zadać pytanie na FB, niż poszukać 15 sekund w Google. A Ci co udzielają odpowiedzi, wcale lepsi nie są.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę adwokatem diabła, ale upośledzona moderacja na forach też zrobiła swoje i ukręciła sznur na siebie (nie piję wyłącznie do FR), gdzie tematy lecą od razu na śmietnik, warny o byle co jak literówki. Odkąd założyłem swoje pierwsze konto na forum gamecenter.pl w 2006 do dzisiaj się nic w tej kwestii nie zmieniło. Moderatorzy często zachłyśnięci władzą uwalają najlepsze fora i dyskusje, a ich zdanie na dany temat jest święte.

 

Na FB ciężej jest przegiąć palę i dostać bana, a tematy są luźniejsze. Jak myślę o tym, żeby wejść na niektóre fora to wolę grupę na FB. Tak właściwie dla mnie grupy na FB to jest jedyny powód dlaczego jeszcze tam jestem, poza tym wystarczyłby mi tylko messenger

Edytowane przez Chleje24na7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie moderacja, to byś miał drugie FB. Ja tutaj naprawdę nie widzę, żeby moderacja jakoś bardzo ograniczała nam aktywność. Dość często robi się spory Offtop, a moderacja wkracza dopiero gdy robi się tego za dużo.

Jeżeli ktoś nie potrafi się dostosować, to jego problem. Jak widać, jest trochę użytkowników którzy mają tutaj konta od lat. Największy problem mają Ci, którzy wpadają tutaj na chwilę i piszę łamanym językiem. Po co i jak mam komuś pomagać, skoro on nie może poświęcić minuty na poprawę błędów w swoim ojczystym języku?

Czasami udzielam się na zagranicznych forach. Jeżeli jestem w stanie zadbać o to, żeby mimo że prostym językiem, to jednak post był napisany poprawnie, to dlaczego mam nie wymagać żeby ktoś pisał poprawie w ojczystym?

Co do FB i "luźnego" podejścia. Nie wiem, na tych grupach na których byłem, nie ma "luźnego" podejścia. Raczej obraz tego, jak przeciętny użytkownik staje się "ekspertem" w tematach rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię wyłącznie o FR, nawet z moderacja FR nawet nie udało mi się zadrzeć do tej pory. 

Generalnie myślę o forach jakie znamy od lat i fakcie, że one umierają. Jak w 2011-2013 przeglądałem FR jako niezarejestrowany użytkownik to było o wiele żywsze niż teraz, co pokazuje odpływ ludzi do grup na FB. Poza oczywistym jak potrzeba rejestracji, spełnienia jakiś warunków hasła, szukania niezajętego nicku i innych coś jest w kulturze typowo tematycznych forów, że stają się bardziej zamknięte, a mniej aktywni użytkownicy przerzucają się na FB i nie trzeba przeprowadzać ekstra rejestracji. 

Poza FB tak działa Reddit czy tematyczny discord, gdzie jedno konto starcza Ci do wszystkiego. Właśnie takie formy ostatnio bardzo wyewoluowały i to co było kilka lat temu na takich grupach jest czymś innym niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jeżeli założenie konta dla kogoś to za dużo żeby dostać się do specjalistycznej wiedzy, to może i dobrze że jednak używa FB...

Właśnie dzięki temu, potem na FB pojawiają się pytania na które odpowie się szybciej szukając w Google, niż pisząc posta na FB. Lenistwo.

Niech sobie tam odpływają. Miałem, sprawdziłem, skasowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli @Tyfon79 @skom25 rozumiem, że należy dzień w dzień meldować się na forum, nie ważne po co (skoro wpaść dwa razy w roku to za mało) i trzeba być ekspertem, bo jak się jest gościem który kupił pierwszy życiu rower z decathlonu i nie ma pojęcia jakie teraz opony do niego kupić to jest debilem i zadaje debilne pytania? To niezłe macie podejście. Prawdziwa brać. No i cieszę się, że wy jesteście takimi ekspertami w każdej dziedzinie :) 

Większe olo to chyba tylko Morawiecki zafundował, zapytany o cenę chleba. Z fartem.

Edytowane przez JesseJames
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JesseJamesraczej nie zrozumiałeś co napisałem więc przeczytaj jeszcze raz tam gdzie piszę o cymbale i 2 postach... Co do bycia ekspertem to stawiam dużo kasy, że o rowerach z Deca to tam przez ostatnie 5 lat to jak było wspomnienie to raczej dla żartu. Wchodzę dziś tutaj i widzę temat "kiedy smarować łańcuch?" Jest tylko jedno określenie na coś takiego ale nie będę pisał. Wyciągnij wnioski a jak nadal nie trybisz to nic nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...