Skocz do zawartości

[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest rolą zawodnika by łaził i żebrał o zapewnienie mu warunków do uprawiania danej dyscypliny. Topora sponsoruje zapewne bogata rodzina i gro roboty robi jego tata. Nie da się dziś w obecnych warunkach ekonomicznych rozwinąć wielu dyscyplin bez kasy państwowej. I niby czemu ma się to spinać i przynosić też sukcesy i dochody? Proszę zobaczyć co się dzieje z nartami. Ceny tak wyskoczyły w kosmos, że za chwilę zostaną tylko pasjonaci i okrojeni weekendowcy. Stoki koło mnie pod Krakowem świecą pustkami. Wiele w górach też. Wolał bym tu widzieć wsparcie państwa niż wspieranie takiego Kubicy albo topienie setek milionów na szrot stadionowy przy Błoniach Krakowskich. Czemu my wszystko widzimy pod kątem "bo ma przynosić zysk". Jak jest potrzebne ludziom do szczęścia to jak najbardziej a że tego nie ma to są karmieni kopaczami czy skokami... Potem robimy sobie dobrze sloganami "cały świat" pisze o tym czy tamtym kiedy info idzie z takiej Norwegii lub innego kraju z tych kilku uprawiających tą nadzwyczaj niszową dyscyplinę. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, KSikorski napisał:

Ludzie chcą oglądać sporty widowiskowe i proste do zrozumienia, stąd popularność piłki nożnej, siatkówki, skoków narciarskich i tym podobnych.

Piłka nożna widowiskowa? Plisss. Skoki narciarskie, gdzie jeden skok bliźniaczo podobny do drugiego? Widowiskowy to jest Redbull Rampage. Albo pierwsze lepsze zawody dirtjumpowe. Ludzie nie oglądają piłki nożnej bo jest widowiskowa. Ludzie oglądają piłkę, "bo przecież każdy ogląda" i bo tak telewizor mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sznib napisał:

Piłka nożna widowiskowa? Plisss. Skoki narciarskie, gdzie jeden skok bliźniaczo podobny do drugiego? Widowiskowy to jest Redbull Rampage. Albo pierwsze lepsze zawody dirtjumpowe. Ludzie nie oglądają piłki nożnej bo jest widowiskowa. Ludzie oglądają piłkę, "bo przecież każdy ogląda" i bo tak telewizor mówi.

Dla mnie wszystkie gry zespołowe są nudne jak flaki z olejem. Niemniej ze statystyką nie da się dyskutować, piłka nożna, siatkówka czy skoki cieszą się dużym zainteresowaniem. Szersze zagłębienie tego tematu to jednak temat na pracę magisterską z dziedziny socjologii, więc ja odpadam 😄

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tyfon79 napisał:

Nie jest rolą zawodnika by łaził i żebrał o zapewnienie mu warunków do uprawiania danej dyscypliny.

Można by rzecz że nie jest rolą inżyniera chodzić po firmach i żebrać o zapewnienie warunków do projektowania wyrobów do telemetrii kardiologicznej... Niemniej życie zmusiło mnie do żebrania, jakoś nikt mi tego nie zapewnił z dobrej woli z racji samego zdobycia wykształcenia. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETNH

"Jest 2017 rok. Mistrzem Świata w kolarstwie szosowym po raz trzeci z rzędu zostaje Peter Sagan. W kwietniu powstaje grupa Gravel Bike Poland (; Swoją premierę mają pierwsze modele Rondo. Perłą w gravelowej koronie Gianta jest Anyroad, Trek ma gravela o nazwie modelowej Domane Gravel, Spec Diverge jest jeszcze szosą, Scott Addict Gravel przełajem, a napędy Shimano GRX pojawią się dopiero za dwa lata.

W takich okolicznościach, gdzieś po cichu, na uboczu, powstaje rower, a raczej jego koncepcja, która wyprzedziła swoje czasy o dobrych kilka lat. Rower, zapewne bazujący na karbonowej ramie OEM z dalekiego wschodu (może ktoś rozpozna), która niczym nie odbiega od najnowszych trendów. Mamy więc ramę aero, z płynnym przejściem widelca w ramę, pełną integrację kabli, ciasną geo, nawet malowanie jest na czasie. To wszystko w 2017 roku! To wszystko w rowerze brandowanym marką Kands, kojarzącą się głównie z rowerami miejskimi dla przeciętnego rowerzysty. 

Jak udało nam się dowiedzieć prosto od Kandsa, na przeszkodzie do wprowadzenia tego rewolucyjnego jak na swoje czasy roweru, stanęło kilka czynników. Przede wszystkim zbyt mocno odbiegał od reszty asortymentu, zwłaszcza cenowo. Do tego szał na gravele dopiero się rozpędzał. Gdyby Kands wsiadł do tego pociągu, na starcie byłby kilka długości przed innymi. Być może, teraz to on, zamiast Rometa i Krossa, rządziłby polskim rynkiem tanich graveli. Tak się jednak nie stało i musi gonić konkurencję."

FB_IMG_1676065568417.thumb.jpg.ca377d8f4003ffdf877d65c12b379ab6.jpg

FB_IMG_1676065557948.jpg.bee2ddbfedd1560aa69f85f95ff97ebe.jpg

FB_IMG_1676065460941.thumb.jpg.8666fdd63ffbe20f6e3143325863ad1a.jpg

Pozdrow'er 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik od @Sobek82: Zawodowcy, zamknięta droga jednokierunkowa, którą zapewne znają na pamięć, kosmiczny sprzęt, doświadczenie i umiejętności.
Z drugiej strony: droga publiczna Zakopane-Łysa Polana, wakacje, nienormalni miejscowi kierowcy busów i JA - pierwszy raz szosą w górach, grzejący w dół z podobną prędkością... DŻIZAS, JA NAPRAWDĘ JESTEM NIENORMALNY! 🤣 Chyba jednak wykupię to sportowe NNW...

Edytowane przez TheJW
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...