Skocz do zawartości

[koszyk na bidon] system Fidlock - opinie/alternatywy


marcesco

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

temat bidon + koszyk, niby najprostsza sprawa na świecie ale mam małą zagwózdkę. Otóż używam swojego XC klasycznie do wszystkiego ;) : dojazd do pracy, las + single, drobna turystyka z dwójką dzieci w przyczepce i turystyka w pojedynkę ~5 h (ale regularnie wydłużam trasy).

Generalnie nie lubię jeździć z plecakiem, nawet wolę czegoś nie zabrać (i żałować 😆)  niż brać plecak, a rozmiar ramy tego nie ułatwia - 46. Rozwiązałem to przez sakwę w ramę Ortlieb Frame Pack, koszyk Topeak Versacage na widelcu (montuję tylko na dłuższą trasę) a bidon poleciał za siodełko mocowany na Topeak Tri-Backup Pro V. Jest super, niczego mi nie brakuje, mogę się spakować na bogato. Jest jedno ale - nie jestem się w stanie napić w trakcie jazdy 🤣, bo o ile wyjmę bidon to już go za cholerę nie jestem w stanie wetknąć w koszyk.

Bidon kupiony najtańszy Kross, śmierdział od nowości, więc chciałem sobie zrobić prezent na święta w postaci Camelbaka no i przypadkiem natknąłem się na FIDLOCK:

https://www.fidlock-bike.com/produkt/bottle-590/

Byłoby to idealne rozwiązanie, estetyka i minimalizm zawsze na propsie. Czy używaliście już tego? Jakieś wady? Dwie rzeczy mnie zastanawiają:

- jakość bidonu

- siła magnesu... żebym nie musiał wracać w lesie po swoich śladach w poszukiwaniu bidonu, a wożąc go za siodełkiem nawet nie poczuję/usłyszę, że odfrunął

 

Wszystkie opinie mile widziane. A może jakieś alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie bidony i koszyk Elite. Jak kupisz od jednego producenta który się w tym specjalizuje, to masz pewność że będą pasowały idealnie. Mam chyba z 4 czy 5 modeli bidonów Elite i podobną ilość koszyków ( Canibal, Parot, Vico Carbon, Custom Race). Każda kombinacja działa idealnie. Bidony trzymają się bardzo sztywno, ale nie ma problemów z wyjęciem i włożeniem.

Ja jestem z tych co eksperymentują i rzadko kiedy drugi raz kupują to samo. No ale Elite trzymam się już z 5 lat i nie mam zamiaru zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z bidonami elite niestety nie mam dobrych doświadczeń. Kupiłem aluminiowy bidon elite z deca i... cieknie podczas jazdy i nie jest to problem jedynie mojego egzemplarza. Pewnie podczas jazdy szosą nie jest to problem (nie trzęsie, choć trzeba pamiętać by stał pionowo gdy ma zawartość w sobie), ale  już na gravelu czy mtb tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w mtb bidon na kierownicy, mocowany przez Topeak Cage Mount. Do tego regulowany koszyk Modula Cage II i każdy bidon pasuje. Koszyk koniecznie wersja II, bo I jest z plastiku i można połamać. A to full jeżdżę nim po górach, nic nie wypada.

Z bidonów świetny jest Elite Fly MTB, bo można prosto i łatwo ustnik rozmontować i umyć. A przy tym jest tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bidon z fidlockiem w rowerze enduro - o siłę magnesu nie masz co się martwić. Szybkie rockgardeny, dropy i okazjonalne koziołkowanie roweru po wypadkach nigdy nie zdołały go wypiąć z zatrzasku. Jedyny minus jak dla mnie to nie zawsze udaje mi się trafić w zatrzaski przy wkładaniu i muszę zerknąć w jego stronę. Poleciłem koledze i także jest zadowolony na tyle że kupił także do drugiego roweru.

Z tego co pamiętam są także obejmy do zamocowania bidonu innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hulk14 napisał:

Ja z bidonami elite niestety nie mam dobrych doświadczeń. Kupiłem aluminiowy bidon elite z deca i... cieknie podczas jazdy i nie jest to problem jedynie mojego egzemplarza. Pewnie podczas jazdy szosą nie jest to problem (nie trzęsie, choć trzeba pamiętać by stał pionowo gdy ma zawartość w sobie), ale  już na gravelu czy mtb tak.

Ten jeden ma taki problem i dużo ludzi o tym pisało. Mam dwa modele termiczne, kilka sztuk Fly, kilka "standardowych" i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

Ten jeden ma taki problem i dużo ludzi o tym pisało. Mam dwa modele termiczne, kilka sztuk Fly, kilka "standardowych" i zero problemów.

Teraz już wiem, że sporo osób tak pisało, ale jak kupowałem go, to nie sądziłem, że w przypadku bidonów też trzeba sprawdzać recenzje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

@kazafaza bez kitu, myślałem o tym, dobre rozwiązanie na dłuższe trasy gdy potrzeba więcej popitki.

@skom25 koszyk mam Elite Cannibal, myślałem o bidonie do pary (ew. Camelbak) ale rzecz nie w dopasowaniu. Po prostu mając bidon za tyłkiem od kątem 45st. bardzo trudno jest mi trafić w koszyk w trakcie jazdy. Bidon jest zamonowany jak na zdjęciu, w pozycji pochylonej:

Topeak Tri Backup Pro V

@kipcior też się nad tym zastanawiałem ale kierownica carbon i mam pewne obawy.

@Jelizee dzięki za wyczerpującą odpowiedź 👍 No właśnie to jest istotna informacja o wpinaniu z powrotem w magnes. Chyba zaryzykuję i sam się przekonam.

@Rafu dzięki, istotna uwaga 👍

@lewocz dzięki 👍 Widziałem, że XLC też robi zestawy z Fidlockiem.

Okej, plan jest taki, że będę polował na okazję. Jeśli kupię, to napiszę jak wrażenia. Jak mi nie podejdzie to zamontuję w rowerze żony 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...