Skocz do zawartości

[rower używany] Trudności ze sprzedażą roweru


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa. Znajoma kolegi chce sprzedać używanego górala z kołami 26'' i ramą 17'' w bardzo dobrym stanie. Dała ogłoszenia na olx i Facebooku i cisza. Nikt nawet nie pyta . A podobno jest teraz popyt na rowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne cena nieadekwatna do sprzętu. Rower może być w dobrym stanie ale jak ma np atrapę amortyzatora i vbrakei to realna wartość to jakieś 3 stówki. A na olx ludzie często mają jakieś wydumane oczekiwania i przekonanie o wyjątkowości swojego złomu, czasami przy tym nawet nie podając parametrów roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeda się jakies klasyki w pełnym osprzęcie, już nie mówiąć o wyższej grupie. A na ramie 17" to chyba dla młodzieży (tym bardziej kto by się interesował...), no i co innego oldschool a co innego retro, kto sie zna idzie w retro, a dla reszty te rowery są po prostu za stare. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja mam taki sentymentalny rower w garażu... Zaskara z 2001 roku, stan bardzo dobry. Kupowany był z osprzętem m950 teraz jest na XT'eku m785 z hydraulicznymi hamulcami - fanaberia niemal nowe graty bo kupione z innym rowerem który był upgraedowany, kołami fulcrum red metal zero które nawet 1,5kg nie ważą.... sidem, karbonową kierownicą, siodełkiem fizika thundra na karbonowych prętach... Lubię ten rower (z pedałami waży 9,9kg) Nie wiem czy by ktoś go kupił za 1000zł. (no chyba że handlarz który by go rozebrał i na graty dla zysku sprzedał)

Na całe szczęście żona na nim ostatnio do pracy jeździ, przynajmniej nie gnije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest jeszcze jedna kwestia. Ktoś kto szuka używanego roweru do 1000 zł, dość często ma średnie lub nikłe pojęcie o rowerach. Dla niego to jedno i to samo, a czasami ten gorszy sprzęt bardziej przyciąga wzrok.

Przykład? Accent Peak 26' z ramą 17', przyzwoite koła i opony, sztywny widelec, hamulce M6000, napęd Deore wymieszany z XT, karbonowa kierownica, tytanowe śruby, lekkie komponenty, pedały XT. Waga 9,6 kg. Wystawiłem chyba za 1400 zł. Zainteresowana była jedna osoba, druga chciała dać 900 zł i na koniec nazwała mnie burakiem. Sprzedałem koledze za 1000 zł, bo nie mam miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abdesign

Tak samo z moim mieszczuchem, wartość według mnie 3-4k, odtworzenia pewnie +1k ale nikt za tyle nie kupi. Rama obtarta w wielu miejscach, napęd (piasta wielobiegowa) ma już sporo km nabite (33,5k), lampka przednia z topowych ale farba odłazi, błotniki zamocowane na patencie, amor na dobiciu, siodełko obdarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q_u napisał:

Kolega znowu ogórkowy temat rzucił, a wy się produkujecie. Jak nie jakieś dziwne wpisy z łańuchów to teraz to. Odnoszę wrażenie, że to forumowa zapchaj dziura.

Jak się koledze nie podoba nie musi czytać. Temat jak najbardziej realny. Widzę, że moda z facebooka na hejt się przenosi tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Thomlodz napisał:

Widzę, że moda z facebooka na hejt się przenosi tutaj

Serio uważasz, że to temat godny wpisu na forum: Ojej, nie mogę sprzedać roweru?

Typowo ogórkowy, zaden inny bo nikt Ci tu nie pomoże w sprzedaży po większej cenie, a temat służy jedynie ubolewaniu. Ja się już poddałem ze sprzedażą używek - zrobiłem upgrade i zejdą ze mną z tej ziemi, bo jak mam oddać coś za 1600 zł to niech gnije w czeluściach piwnicy, bo żaden to pieniądz, a jak policzyć części to warte są spokojnie +1000 zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeg napisał:

Wrzuć link do ogłoszenia, jakieś konkrety podaj.

 

Już wszystko jest jasne, dziękuję niektórym forumowiczom za konkretne wpisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...