Skocz do zawartości

[Pęknięta podsiodłówka, zakup roweru] dartmoor hornet 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnimi czasy szukam roweru do jazdy po lesie, niewielkich hopkach i fr. Moją uwagę przykuł dartmoor hornet i znalazłem fajna ofertę, mam co do niej dwa pytania. 1. Czy w tej cenie warto kupić rower na takich częściach? 

2. Czy pęknięta podsiodłówka w tym miejscu faktycznie jak mówi sprzedający nie wpływa na wytrzymałość roweru.

Link do aukcji: https://www.olx.pl/d/oferta/dartmoor-hornet-2020-fr-dh-enduro-stunt-dirt-zee-manitou-rock-shox-CID767-IDK3JVZ.html

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już nie wpływa, bo wytrzymałość się zmniejszyła jak pękła. Nie wiem co się działo z tym rowerem, że została tak perfidnie wyłamana.

Nie widać ile jest zapasu, ale można uciąć, zrobić nacięcie i otwór tak jak jest fabrycznie. Tyle że raczej nie wystarczy miejsca.

Ja bym tego nie kupił, chyba że cena zostałaby pomniejszona o wartość ramy. 

---

Dopiero spojrzałem na cenę. Chyba, ekhm, komuś się cyferki pomyliły. Przecież taki nowy kosztuje 4900 zł, a raczej gorszy niż ten składak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nawiercić dziurkę żeby pęknięcie się nie pogłębiało, ale tutaj trzeba już dwie - ktoś to nieźle zdemolował. Bardzo możliwe że rama celowo za mała pod skoki a jakoś trzeba było dojechać na miejscówkę więc sztyca poszła maksymalnie w górę, ponad ogranicznik i wyłamała. Da się z tym żyć, da pospawać (ale pewnie znowu pęknie) ale ja bym takiej ramy nie kupił, no chyba że w mocno zaniżonej cenie co zostało wspomniane, a ta taka nie jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, To_JaT napisał:

Ten rower jest tyle wart ze sprawną ramą xD

 

Nie jest. Kompletna mieszanka komponentów, obręcz No Name. Strzelam że ktoś go złożył za bardzo podobną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...