Skocz do zawartości

[2021] Rockrider XC


szych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie doszukałem się wątku o serii XC na 2021 rok, więc zakładam nowy. Na początek zajawka prosto z centrum Rockridera w Lille. W filmie mówią tylko o nowościach, więc jak czegoś nie ma, to pewnie zostanie po staremu.

To, co wychwyciłem, w skrócie:
- XC900 idzie mocniej w stronę zawodniczą, ma być nastawiony na trochę agresywniejszą jazdę. Będzie edycja limitowana XC920S. Ponoć w Polsce 900ki mają pojawić się na początku kwietnia, ale sklepy na razie nie wiele więcej wiedzą, za to w komentarzach na fejsie podają dostępność 900 i 900S na czerwiec.

- będzie model XC600S, cena 2199EUR, kaseta 10-51, napęd SRAMa, dostępność w czerwcu.

- wprowadzają model pośredni XC 500S, który zachowa carbon w ramie, dostanie na przód Marzocha Machete zamiast Reby i jakąś nową/odświeżoną grupę jako napęd. 500ka ma być modelem flagowym Rockridera, z największą dostępnością i ceną 1799EUR. Jeśli dadzą radę przełożyć to na 7999PLN, rowery znikną, zanim się pojawią. Szczególnie że Pierre coś wspomina o sprzedaży głównie przez internet.


- XC100 dostanie w 2021 napęd Deore, o 100S nie ma zbyt wiele. W komentarzach jest informacja, że nadal będzie czerwony :)

- sprzedaż serii XC ma być oparta o wybrane sklepy, posiadające dobrą kadrę i serwisem mtb, w ktorych rowery będą fizycznie do zobaczenia i przymierzenia. Pierre wymienia sklepy spoza Francji, więc może i u nas wybiorą kilka.

- ramy na razie nie będą dostępne osobno, trzymają je jako zapas na gwarancje i naprawy. 

- 23 marca będzie prezentacja prasowa modeli z edycji limitowanej. Całość live na ich kanale na fejsie
https://www.facebook.com/rockriderbikes/

Edytowane przez szych
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oby z dostępnością nie było tak słabo jak u większości...
Kolorystyka hardtaili coraz gorsza, ale to kwestia indywidualna.
Ten czerwono - różowy, czy tam koralowy, to XC120 z tego co widzę.
Różnią się kołami - w powyższym są SunRingle, chyba takie jak obecnie, czyli Duroc 30, a w XC100 ?
Zresztą nie ma się co podniecać, bo rzeczywistość może się okazać jeszcze inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem jeszcze coś takiego:

https://www.vojomag.com/news/rockrider-2021-des-declinaisons-accessibles-et-quelques-evolutions/

Zestawienie wszystkich zmian i specyfikacji pojawiających się w filmie. Najważniejsze info:
XC900S 2199EUR
XC500S 1799EUR

Nie wiem, skąd w komentarzach na ich fejsie wziął się model XC600S, może jakiś błąd w tłumaczeniu? 

Kriss - można doszukać się informacji, że zmienili napęd na Shimano tylko w jednym modelu, bo zamówienia składa się z co najmniej 7 miesięcznym wyprzedzeniem i nie dali by rady przygotować kolekcji na czas. W przypadku SRAMa mają ciągłość zamówień. A to rodzi nadzieję, ze jednak od maja poszczególne modele będą pojawiać się na ich stronie. 

Ja się jednak trochę podniecam, bo za ~8k sensownie złożonego fulla w okolicach 12kg nie znajdziesz, tym bardziej z taką gwarancją. Na CarpatiaDivide w 2019 jednemu chłopakowi strzeliła rama na trasie, dosłali kurierem nowy rower. Chyba tylko Spec w Polsce mógłby tu powalczyć o jakość obsługi reklamaci, reszta, z Giantem na czele, mogę patrzeć i notować.

Edytowane przez szych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cytat
📢XC920Sltd pre-order information 👇
The pre-order is coming! (Thursday April 1)
While waiting for the start time of the XC920Sltd, here are some tips to help you acquire your MTB:
-Have a good internet connection
-Register your bank card on your Decathlon account, to save time when paying!
-Check that the payment limit for your bank card is not lower than the price of the bike (3200 euros).
The schedule and terms of the pre-order will be released tomorrow !

Mają rozmarch. Obstawiamy w ile się wyprzedadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniejszy opis wersji limitowanej XC900S Ltd
https://www.vojomag.com/test-nouveaute-rockrider-xc-920s-ltd-du-gx-axs-chez-decathlon/

Jutro o 11:30 na stronach krajowych Decathlona ma się rower pojawić, o 12:00 rusza sprzedaż. Mam wrażenie, że trochę badaja rynek. Ceny pozostałych modeli już ogłosili, ale jeśli ta limitka szybko zejdzie, to i pozostałe mogą być sprzedawane wyłącznie w trybie niemal aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modelami wcale nie jest lepiej. Polowałem na model XC500. Sprawdzam rano i nie ma dostępnych (w żadnym rozmiarze), wieczorem byłem w sklepie i pytam pracownika kiedy dostawa i mi mówi, że widzi dostępnych 40szt w moim rozmiarze (dojechały w ciągu dnia), następnego dnia wieczorem już ich nie było. Jeżeli chodzi o to co oferują ich modele to są poza konkurencją - to jedyna marka gdzie płacisz za to co masz przykręcone do ramy a nie za naklejkę z logo producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-100-29-deore/_/R-p-330066

Napęd jest 1x11
Prowadzenie linek na zewnątrz

Geometrii nie ma na stronie na razie

Śmieszny ten amortyzator - jakby założony na odwrót

Tektro M 276 Chociaż dumni w opisie piszą, że "Osprzęt w 100% Shimano!"

Opony 2.3 800g
Co ciekawe jest napisane na stronie deca 60tpi ale ze zdjęć można wywnioskować, że to wersja hardskin 120TPI.
Dziwne, że dają opony ciężkie i szerokie.

Koła rockrider asymetryczne na maszynach 622/27 czyli wewnętrzna pewnie 22mm
Cena 4099

Tyle ze zdjęć idzie wywnioskować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i co, który wybrać xc500s czy (aktualnie dostępny) xc900s?

 

Widzę, że główna różnica to Manitou Machette w 500s i Reba oraz karbonową sztyca w 900s

 

Różnica w cenie ponad 1500zł.

 

Wizualnie dla mnie 500s, bo biały mnie razi, najgorszy kolor roweru imo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłeś w opisie jeszcze kwestię kół i napędu. W 900s masz koła z bębenkiem XD i kasetą 10-52 a w 500s standarowy bębenek z kasetą 11-50.

Ja bym właśnie ze względu na koła (no i może akortyzator trochę też) wybrał wyższy model, ale jeżeli tak bardzo zależy Ci na wygądzie to weź tego, który Ci się bardziej podoba.

Edytowane przez Lextalionis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...