Skocz do zawartości

[2021] Rockrider XC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie doszukałem się wątku o serii XC na 2021 rok, więc zakładam nowy. Na początek zajawka prosto z centrum Rockridera w Lille. W filmie mówią tylko o nowościach, więc jak czegoś nie ma, to pewnie zostanie po staremu.

To, co wychwyciłem, w skrócie:
- XC900 idzie mocniej w stronę zawodniczą, ma być nastawiony na trochę agresywniejszą jazdę. Będzie edycja limitowana XC920S. Ponoć w Polsce 900ki mają pojawić się na początku kwietnia, ale sklepy na razie nie wiele więcej wiedzą, za to w komentarzach na fejsie podają dostępność 900 i 900S na czerwiec.

- będzie model XC600S, cena 2199EUR, kaseta 10-51, napęd SRAMa, dostępność w czerwcu.

- wprowadzają model pośredni XC 500S, który zachowa carbon w ramie, dostanie na przód Marzocha Machete zamiast Reby i jakąś nową/odświeżoną grupę jako napęd. 500ka ma być modelem flagowym Rockridera, z największą dostępnością i ceną 1799EUR. Jeśli dadzą radę przełożyć to na 7999PLN, rowery znikną, zanim się pojawią. Szczególnie że Pierre coś wspomina o sprzedaży głównie przez internet.

- XC100 dostanie w 2021 napęd Deore, o 100S nie ma zbyt wiele. W komentarzach jest informacja, że nadal będzie czerwony :)

- sprzedaż serii XC ma być oparta o wybrane sklepy, posiadające dobrą kadrę i serwisem mtb, w ktorych rowery będą fizycznie do zobaczenia i przymierzenia. Pierre wymienia sklepy spoza Francji, więc może i u nas wybiorą kilka.

- ramy na razie nie będą dostępne osobno, trzymają je jako zapas na gwarancje i naprawy. 

- 23 marca będzie prezentacja prasowa modeli z edycji limitowanej. Całość live na ich kanale na fejsie
https://www.facebook.com/rockriderbikes/

Edytowane przez szych
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do odpowiedzi
  • Mod Team

Oby z dostępnością nie było tak słabo jak u większości...
Kolorystyka hardtaili coraz gorsza, ale to kwestia indywidualna.
Ten czerwono - różowy, czy tam koralowy, to XC120 z tego co widzę.
Różnią się kołami - w powyższym są SunRingle, chyba takie jak obecnie, czyli Duroc 30, a w XC100 ?
Zresztą nie ma się co podniecać, bo rzeczywistość może się okazać jeszcze inna...

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dobra, znalazłem jeszcze coś takiego:

https://www.vojomag.com/news/rockrider-2021-des-declinaisons-accessibles-et-quelques-evolutions/

Zestawienie wszystkich zmian i specyfikacji pojawiających się w filmie. Najważniejsze info:
XC900S 2199EUR
XC500S 1799EUR

Nie wiem, skąd w komentarzach na ich fejsie wziął się model XC600S, może jakiś błąd w tłumaczeniu? 

Kriss - można doszukać się informacji, że zmienili napęd na Shimano tylko w jednym modelu, bo zamówienia składa się z co najmniej 7 miesięcznym wyprzedzeniem i nie dali by rady przygotować kolekcji na czas. W przypadku SRAMa mają ciągłość zamówień. A to rodzi nadzieję, ze jednak od maja poszczególne modele będą pojawiać się na ich stronie. 

Ja się jednak trochę podniecam, bo za ~8k sensownie złożonego fulla w okolicach 12kg nie znajdziesz, tym bardziej z taką gwarancją. Na CarpatiaDivide w 2019 jednemu chłopakowi strzeliła rama na trasie, dosłali kurierem nowy rower. Chyba tylko Spec w Polsce mógłby tu powalczyć o jakość obsługi reklamaci, reszta, z Giantem na czele, mogę patrzeć i notować.

Edytowane przez szych
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

XC 920S LTD w pełnej krasie

9996.jpg

Dostępny tylko online od kwietnia, dostawa w czerwcu, łącznie we wszystkich rozmiarach 400 modeli, 3199EUR.

Edytowane przez szych
Odnośnik do odpowiedzi
Cytat
📢XC920Sltd pre-order information 👇
The pre-order is coming! (Thursday April 1)
While waiting for the start time of the XC920Sltd, here are some tips to help you acquire your MTB:
-Have a good internet connection
-Register your bank card on your Decathlon account, to save time when paying!
-Check that the payment limit for your bank card is not lower than the price of the bike (3200 euros).
The schedule and terms of the pre-order will be released tomorrow !

Mają rozmarch. Obstawiamy w ile się wyprzedadzą?

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładniejszy opis wersji limitowanej XC900S Ltd
https://www.vojomag.com/test-nouveaute-rockrider-xc-920s-ltd-du-gx-axs-chez-decathlon/

Jutro o 11:30 na stronach krajowych Decathlona ma się rower pojawić, o 12:00 rusza sprzedaż. Mam wrażenie, że trochę badaja rynek. Ceny pozostałych modeli już ogłosili, ale jeśli ta limitka szybko zejdzie, to i pozostałe mogą być sprzedawane wyłącznie w trybie niemal aukcyjnym.

Odnośnik do odpowiedzi

Z modelami wcale nie jest lepiej. Polowałem na model XC500. Sprawdzam rano i nie ma dostępnych (w żadnym rozmiarze), wieczorem byłem w sklepie i pytam pracownika kiedy dostawa i mi mówi, że widzi dostępnych 40szt w moim rozmiarze (dojechały w ciągu dnia), następnego dnia wieczorem już ich nie było. Jeżeli chodzi o to co oferują ich modele to są poza konkurencją - to jedyna marka gdzie płacisz za to co masz przykręcone do ramy a nie za naklejkę z logo producenta.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-100-29-deore/_/R-p-330066

Napęd jest 1x11
Prowadzenie linek na zewnątrz

Geometrii nie ma na stronie na razie

Śmieszny ten amortyzator - jakby założony na odwrót

Tektro M 276 Chociaż dumni w opisie piszą, że "Osprzęt w 100% Shimano!"

Opony 2.3 800g
Co ciekawe jest napisane na stronie deca 60tpi ale ze zdjęć można wywnioskować, że to wersja hardskin 120TPI.
Dziwne, że dają opony ciężkie i szerokie.

Koła rockrider asymetryczne na maszynach 622/27 czyli wewnętrzna pewnie 22mm
Cena 4099

Tyle ze zdjęć idzie wywnioskować

Odnośnik do odpowiedzi