Skocz do zawartości

[Covid19] czy dasz się zaszczepić?


marvelo

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym razie w Białymstoku aż roi się od gości, którzy mają towarzyskie kontakty z rządem i mogą zostać kierownikiem działu marketingu w oddziale Big Pharmy w Białymstoku. Pewnie wymagania dotyczące takiego samego stanowiska w Warszawie są jeszcze bardziej wyśrubowane. Może udokumentowane korzystanie z płatnego seksu razem z poszczególnymi ministrami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszczepię się tak szybko, jak będę miał taką możliwość, bo nie ma absolutnie żadnego dowodu, żeby ta szczepionka wiązała się z poważnymi skutkami ubocznymi. Masowe szczepienie jest dobre dla społeczeństwa, to oczywistość.
Mam jednak pewien problem z groźbą wprowadzenia pierwszeństwa usług medycznych dla osób szczepionych. Oczywiście, osobiście skorzystam na tym, że będę mógł sobie pójść do lekarza przed antyszczepionkowcami, ale zastanawia mnie, czy takie reguły nie są niezgodne z etyką lekarską? Po pierwsze nie szkodzić itp. Czy etycznym jest odmówienie osobie ciężko chorej leczenia z publicznych pieniędzy tylko dlatego, że wcześniej sama nie zadbała o swoje zdrowie, szczepiąc się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kubinnn napisał:

Mam jednak pewien problem z groźbą wprowadzenia pierwszeństwa usług medycznych dla osób szczepionych.

To znów jakiaś plotka. Jak do tej pory ludzie się nie szczepią, a nikt im pomocy medycznej nie odmawia.
Oczywiscie inaczej może to wyglądac w prywatnych lub zagranicznych przychodniach/szpitalach. W EU raczej takie postępowanie nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JWO napisał:

To znów jakiaś plotka. Jak do tej pory ludzie się nie szczepią, a nikt im pomocy medycznej nie odmawia.
Oczywiscie inaczej może to wyglądac w prywatnych lub zagranicznych przychodniach/szpitalach. W EU raczej takie postępowanie nie przejdzie.

Wcale nie mówię że tak jest gdziekolwiek na świecie. Słyszałem jedynie, że w niektórych krajach taka opcja jest brana pod uwagę - możliwe że to plotka, ale tak tylko sobie rozważam, czy to etyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
16 godzin temu, kosmonauta80 napisał:

Nie wierzę, że te ogłoszenia są prawdziwe. 

Od razu jak to ogłoszenie przeczytałem wiedziałem że to jaja, taka szydera.

Niemniej raczej nikt nie zaprzeczy że lekarze biorą "w łapę" od koncernów za przepisywanie właśnie ich leków. Pfitzer między innymi za to płacił wielomiliardową karę. Przecież to powszechne zjawisko że wychodzimy od lekarza z receptą wypisaną na konkretny lek konkretnego producenta, a w aptece okazuje się że jest dostępny kilka razy tańszy zamiennik.

6 minut temu, kubinnn napisał:

nie ma absolutnie żadnego dowodu, żeby ta szczepionka wiązała się z poważnymi skutkami ubocznymi.

Już przecież mamy trochę przypadków zgonów i poważnych powikłań. Trzeba kalkulować ryzyko ich wystąpienia, a nie ślepo wierzyć że ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że są... ja śledzę - 9 przypadków poważnych głównie silnych reakcji alergicznych ... miliony szczepień. Ostatnio przedwczoraj - wczoraj nawet sam go wrzuciłeś albo się odnosiłeś przynajmniej... Kobieta która WIEDZIAŁA że nie powinna jej przyjmować - bo wcześniej występowały u niej silne reakcje alergiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, abdesign napisał:

Kobieta która WIEDZIAŁA że nie powinna jej przyjmować - bo wcześniej występowały u niej silne reakcje alergiczne. 

To jest dziwna sytuacja, wiedziała że szczepionka jest niebezpieczna dla alergików, pielęgniarka, która powinna mieć wysoką wiedzę w takich sprawach i tak ryzykowała? Lekarz który szczepi powinien zapoznać się z historią zdrowia pacjenta, także czy tego nie zrobił, czy podał jej szczepionkę wiedząc że miała wcześniej reakcje alergiczne?

Teraz, abdesign napisał:

ja śledzę - 9 przypadków poważnych głównie silnych reakcji alergicznych ...

Oficjalnych. Ja nie śledzę, ale już mamy zgon 85latka po podaniu szczepionki, gdzie zrzucili to na wiek, podczas gdy pacjent wcześniej cieszył się dobrym zdrowiem. No i słynny już przypadek "znikniętej" pielęgniarki. Tylko dwa takie przypadki podam, ale świadczą one że próbuje się takie rzeczy tuszować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest dziwnego w tym że na miliony ludzi znalazł się niefrasobliwy lekarz i niefrasobliwa pielęgniarka? No jaja sobie chyba robisz... Powinna wiedzieć... jak z przebieganiem na czerwonym - wszyscy powinni wiedzieć a jednak ktoś wpada pod samochód, pewnie jedna na tysiąc... powinna wiedzieć. Co to pielęgniarka nie może być "niefrasobliwa"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubinnn napisał:

bo nie ma absolutnie żadnego dowodu, żeby ta szczepionka wiązała się z poważnymi skutkami ubocznymi.

To znaczy że nie czytałeś ulotki... Ale tu otwiera się okienko bo pojawiają się inne szczepionki. Pytanie czym się różnią. 

Teraz, sznib napisał:

w aptece okazuje się że jest dostępny kilka razy tańszy zamiennik.

To jeszcze nic.  Lekarz nie musi znać każdego generyka. Nie musi znać cen tych leków.  Jaja się zaczynają jak lekarz nie chce wypisać innego leku pomimo że się mu mówi że jest tańszy.  Czasem jest konieczne konkretne wypisanie recepty że względu na refundację albo pakowanie. I to już jest problem.   Choć czasem lekarze wiedzą np o lepszej skuteczności konkretnego leku i dla tego się upierają z tym że wtedy zazwyczaj wprost to mówią. Wbrew pozorom generyki nie zawsze działają tak samo.  Tu to temat rzeka.  Niestety kasa za tym stoi i to spora a lekarze.

Teraz, abdesign napisał:

9 przypadków poważnych głównie silnych reakcji alergicznych

A te przypadki które wskazują na utrzymujące się długo złe samopoczucie przypominające chorobę?   Wierzyć czy nie?   Znikająca pielęgniarka?  

A swoją drogą skoro kiedyś uczulił mnie jakiś antybiotyk to mam nie przyjąć szczepionki?  Ale wtedy stracę przywileje i stanę się obywatelem gorszej kategorii...  czemu tak ma być?  Nie mam żadnego dowodu na tą reakcję alergiczną.   Ta pielęgniarka o ile wiemy miała dawna reakcje alergiczna na leki właśnie.   Pytanie czy alergicy nie powinni się szczepić?   Bo jak tak to w zasadzie nikt nie powinien bo prawie każdy ma jakieś alergie.   Zastanówcie się czy nigdy nie swędziała was ręką po ko takcie z jakąś substancją.... Przeciwskazanie do szczepień?  Tak to alergia.   Tak samo jak przytkany nos bez wyraźnej przyczyny...  piekące suche oczy... można nawet nie zauważyć a mieć alergie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznib ... chciałbym to ja wyjść na rower tyle że siedzę w pracy i konkretnie leje (chcę tylko absurd możliwych rzeczywistych wyborów pokazać) - co ma do tego wszystkiego co ja sobie chcę? Statystyka - czy ja bym chciał zginąć przygnieciony spadającą deską... nie chciałbym ale ryzyko tego na budowie istnieje - mam porzucić zawód? Znalazł się taki lekarz, jeszcze raz podkreślę miliony szczepień miliony ludzi statystycznie musi być przemęczony albo debil. Co nie znajdzie się taki który pomylił aspirynę z laksigenem (czy jak to się tam pisze)???? Mam do lekarzy nie chodzić???

Przecież to: "...Wstępną diagnozą jest zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Kobieta miała w przeszłości reakcje alergiczne na antybiotyki - sulfametoksazol i trimetoprim..." jest z tego linku dotyczącego "znanego mi 9-tego ciężkiego przypadku" - To co wiedziała, nie wiedziała w dupie miała? No widocznie Darwin nie oszczędza i pielęgniarek i lekarzy. Czy osoba - owa pielęgniarka powinna przystąpić do szczepienia? Czy lekarz powinien ją zaszczepić? Czy w dupie dolnej w Meksyku wydaje mi się dziwne że znalazła się para przemęczonych ludzi albo mających wszystko gdzieś albo po prostu idiotów mnie dziwi? Na świecie jest prawie 8mld ludzi ... każdą rzecz niewiarygodnie głupią dziwną idiotyczną już ktoś zrobił i 1000osób to powtórzyło z takich czy innych względów.

@KrisK Nie miej mnie za kogoś kto nie widzi że istnieją powikłania - mowa była o naprawdę poważnych. Bo chyba wysypka czy dwutygodniowego złego samopoczucia żaden z nas by nie uznał za ryzyko którego nie podejmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, abdesign napisał:

Mam do lekarzy nie chodzić???

Ja nie pisałem dzisiaj w ogóle nic w kontekście żeby się nie szczepić w żadnym razie, czy nie chodzić do lekarzy. Po prostu kolega wcześniej napisał że nie wiadomo mu nic o negatywnych skutkach szczepionki, to go uświadomiłem. Każdy powinien o nich wiedzieć, podejmując decyzję o szczepieniu. To że dla Ciebie są to nic nie znaczące fakty, nie znaczy że dla każdego takie będą. Każdy ma prawo do swojego zdania i każdy ma prawo znać fakty.

Teraz, KrisK napisał:

Znikająca pielęgniarka? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

Nie miej mnie za kogoś kto nie widzi że istnieją powikłania - mowa była o naprawdę poważnych. Bo chyba wysypka czy dwutygodniowego złego samopoczucia żaden z nas by nie uznał za ryzyko którego nie podejmie. 

Wiesz... większość osób przechodzi covid tak że przez tydzień dwa czuje się do dupy.... i boją się tego.... 

A sorry większość nie wie że chorowała...

Screenshot_20210105-100708_Drive.thumb.jpg.bde44f19d5bcc27ac45ad8be002a1641.jpg

Ile osób przeczytało ulotkę?  

I właśnie filmiki załamanych osób z polową twarzy bez czucia nabierają innego wydźwięku.... 

Ktoś o tym mówił w mediach? Przecież to drobiazg.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

Jakoś bardzie wierzę Reutersowi i samej pielęgniarce

No z pielęgniarką ten problem ze się nie pojawia już    a z Reutersem ten że mają bogatą tradycję kreowania rzeczywistości.  Albo inaczej.  Kreatywnego podejścia do faktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...