Skocz do zawartości

[Strava] ograniczenie funkcjonalności dla nieposiadających subskrypcji Summit


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wkg napisał:

Trochę odpłynąłeś :D 

Niby dlaczego? Możesz uzasadnić? 

Jeśli nie zrozumiałeś intencji mojej wypowiedzi, to piszę innymi słowami. Atrakcyjność stravy wynika w dużej mierze z tego, że "wszyscy tam są". Sprawił to ich dobry pomysł oraz praca społeczności, która zbudowała segmenty i ściągnęła ludzi, aby je wypełnić. Ważną cegiełkę dołożyły strony trzecie, jak twórcy Elevate for Strava. 

Teraz strava mówi nam “tablice wyników są nasze, ale możecie na nie patrzeć jak zapłacicie". Tobie się to podoba? Ja czuję, że komercjalizują moje dane, jakby były ich. Dla mnie oni są agregatorem danych a zaczęli się zachowywać jak właściciel i sprzedają nagle "swój" produkt zbudowany na danych użytkowników. 

Żartem z użytkowników jest pozostawienie im możliwości tworzenia nowych segmentów. Po co miałbym dalej rozwijać ich produkt? Pora szukać innego. 

4 godziny temu, wkg napisał:

Nie będziesz miał bo innych tam nie będzie więc z kim się porównasz ?

Ze sobą. To najważniejsze. 

Spora grupa znajomych ma garminy, więc mogę porównać się z nimi. Tylko że ze względu na Strave nigdy nawet nie zadałem sobie trudu, żeby ich odszukać w GC. Przeglądając garminowe segmenty zauważyłem wielu lokalnych napieratorów, których "znam" że stravy, więc jakaś wartość porównawcza tego jest. 

4 godziny temu, wkg napisał:

To, że wreszcie chcą zacząć zarabiać to normalne ale dlaczego strzelili sobie w kolano ? 

Tu kompletnie nie zrozumiałeś. Niech zarabiają. Tylko niech znajdą lepszy sposób niż zabieranie funkcjonalności i komercjalizowanie danych użytkowników. Niech zarabiają jak na agregatora danych przystało. Nikt nie szemrał jak wprowadzali dodatkowe funkcje do płatnej części. 

Nie wiemy czy strzelili sobie w kolano. Na pewno ściągną więcej pieniędzy. Na pewno stracą część użytkowników. Ja mam nadzieję, że pożałują tej decyzji. Niewykluczone, że Twórcy się znudzili tematem i desperacko chcą wyciągnąć kasę a to czy potem strava zwiędnie czy nie jest sprawą drugorzędną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to czego byłem ciekawy, mianowicie jak ktoś jest w top 10 na segmencie ( udało mi się cudem taki znaleźć :D ) to i tak nie widać nic więcej, żadnych poprzednich swoich czasów. Równie dobrze moglibyśmy być top 100.  Do sprawdzenia pozostają segmenty prywatne, ale jestem przekonany, że będzie tak samo.

/edit

Jest jeszcze coś. Wcześniej było napisane ile osób jest zarejestrowanych ( przejechało ) dany segment ( czy też ile razy w sumie dany segment był przejeżdżany ) teraz tego nie ma. Czyli nie widzimy jak "mocny" jest segment bo jeśli przejechało go 30 osób to raczej normalne, że wyniki będą słabsze niż gdyby przejechało go 500 osób.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinusz napisał:

Jeśli nie zrozumiałeś intencji mojej wypowiedzi, to piszę innymi słowami.

Doskonale zrozumiałem, piszę, że kompletnie odpłynąłeś :)

1 godzinę temu, marcinusz napisał:

Tobie się to podoba? Ja czuję, że komercjalizują moje dane, jakby były ich. Dla mnie oni są agregatorem danych a zaczęli się zachowywać jak właściciel i sprzedają nagle "swój" produkt zbudowany na danych użytkowników. 

Nie ogarniasz. To ich produkt z którego latami korzystałeś za darmo. Możesz sobie te dane zgrać, zabrać, wrzucić gdzie indziej łącznie ze zdjęciami, listą znajomych i tym co pisałeś. Link do instrukcji w tym wątku. Do excela, endomondo, GC ... Działają jak inni. Nie handlują tym ale już nie mają ochoty nikogo dopieszczać za darmochę. Podoba - nie podoba - co to ma do rzeczy.

1 godzinę temu, marcinusz napisał:

Tu kompletnie nie zrozumiałeś.

Masz tupet albo poczucie humoru :D Nie trawisz innych punktów widzenia.

2 godziny temu, marcinusz napisał:

Tylko niech znajdą lepszy sposób niż zabieranie funkcjonalności i komercjalizowanie danych użytkowników. Niech zarabiają jak na agregatora danych przystało. Nikt nie szemrał jak wprowadzali dodatkowe funkcje do płatnej części. 

Agregatora ? Wymyślili, stworzyli i pielęgnują fantastyczny produkt na pcie którego wszyscy oszaleli. I chcą na tym zarobić. To jest clou.

2 godziny temu, marcinusz napisał:

Niewykluczone, że Twórcy się znudzili tematem i desperacko chcą wyciągnąć kasę a to czy potem strava zwiędnie czy nie jest sprawą drugorzędną. 

Faktycznie odpłynąłeś :D Choć oczywiście mieliby do tego prawo.

Cóż - Polacy są przyzwyczajeni, że soft jest darmowy. Windowsy w domu - kradzione, Office - no kto by płacił.  A jak trzeba zapłacić kilkanaście złotych miesięcznie za cudza pracę - płacz, lament i obelgi. Jak śmieli ? Przecież to tylko agregatorzy. "Bo mi się należy"

A że Strava zrobiła to niezgrabnie - to jest faktyczny problem.  Głównie dlatego, że ich bazy nie będą uboższe (to jest właśnie ten strzał w kolano) i pewnie osiągnięć części znajomych już nie zobaczę :( Zabiorą swoje dane i tyle. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wkg napisał:

To ich produkt z którego latami korzystałeś za darmo.

Bez opłaty. Nie za darmo. Jeśli nie rozumiesz o czym piszę, to trudno. 

27 minut temu, wkg napisał:

Masz tupet albo poczucie humoru :D Nie trawisz innych punktów widzenia.

Nie tupet, tylko przekręciłeś moją wypowiedź, więc prostuję a Ty mi o tupecie. Napisz w czym nie mam racji a obrzucaj mnie epitetami. Dasz radę w ten sposób dyskutować? 

27 minut temu, wkg napisał:

I chcą na tym zarobić. To jest clou.

Piszesz tak, jakby do tej pory nie zarabiali. Twoim zdaniem trzymają ten serwis prywatnymi pieniędzmi przez tyle lat? 

27 minut temu, wkg napisał:

Cóż - Polacy są przyzwyczajeni, że soft jest darmowy. Windowsy w domu - kradzione, Office - no kto by płacił.  A jak trzeba zapłacić kilkanaście złotych miesięcznie za cudza pracę - płacz, lament i obelgi. Jak śmieli ? Przecież to tylko agregatorzy. "Bo mi się należy"

Windowsa w prywatnym kompie mam oryginalnego z oficjalnej dystrybucji za własne cebuliony kupionego. Nie kody czy odsprzedaż licencji używanej. Nie mam żadnego pirackiego oprogramowania. Korzystam z wielu płatnych subskrypcji. Uprzejmie nie wpisuj mnie w roszczeniową grupę. 

Ja nie lamentuje i nie twierdzę, że mi się należy. Twierdzę że są chciwi i chcą za dużo. Mnie interesują tylko segmenty i tabele wyników. Jakby za to wprowadzili niewielka opłatę, adekwatną do  kosztów utrzymania segmentów, to bym zapłacił. Natomiast nie chcę płacić za rzeczy mi niepotrzebne, które są w wersji premium i które chcą niby dalej rozwijać i po to im nowe opłaty.

Nie dają mi opcji płacenia za to co potrzebuję, tylko chcą zmusić do płacenia za wszystko. Pa, pa. I wiele osób im tak powie. Może wtedy zmienią podejście. A może nie. 

27 minut temu, wkg napisał:

A że Strava zrobiła to niezgrabnie - to jest faktyczny problem.

No to teraz ja napiszę - masz poczucie humoru albo jesteś urodzonym optymistą ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcinusz napisał:

Dasz radę w ten sposób dyskutować? 

Wiesz, piszesz takie bzdury i masz tak roszczeniową postawę, że chyba nie mam ochoty. Po prostu przeraża mnie co się stało z częścią społeczeństwa. "Daj za darmo bo mi się przecież należy. Ach, ci źli kapitaliści, chcą zarabiać na swojej pracy !" Płacz i tupanie nóżkami :/

Ale dam Ci radę: Zorganizuj crowdfundingowo kapitał na start, wypuść obligacje, zatrudnij ludzi, zainwestuj, postaw wszystko na jedną kartę skorzystaj z okazji, że głupia Strava tak marnuje okazje i puść ich na plajtę. Przecież to takie proste. Nawet jak się nie uda - czegoś się nauczysz a to bezcenne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, 

Kilka słów z perspektywy kompletnie nowego użytkownika. O ile przeniesienie analiz czy segmentów do wersji premium jestem w stanie zrozumieć, o tyle tworzenie własnych tras już nie. 

Mój tok rozumowania jest taki, stworzę trasę, później jadąc nią mogę się natknąć na segment, spróbować sił, uplasować się w 2 setce,  po czym próbować to poprawić i tak na końcu pojawi się szansa, że kupię wersję premium. 

Jeżeli odcina się mnie podobnych od podstawowego narzędzia dzięki któremu mam szansę trafić na segment i przez to się wkręcić w ściganie (kupno premium), to ja tego nie rozumiem. 

To jest tak jakby pokazać komuś, że jazda na rowerze jest super by później mógł wydawać kasę na "nasz sprzęt" ale w koncekwencji zmienić zdanie - niech zapłaci to mu mi pokażemy itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wkg napisał:

masz tak roszczeniową postawę, że chyba nie mam ochoty.

Myślę że jednak nie potrafisz. Argumentów zabrakło. 

Dam do 100 zł rocznie za zabrane funkcjonalności. Nie dam 250 zł za cały pakiet. Gdzie tu roszczeniowość?

49 minut temu, wkg napisał:

Ale dam Ci radę: Zorganizuj... 

Dziękuję za radę ale ja zamierzam być użytkownikiem serwisu dla aktywnych a nie właścicielem i mam prawo krytykować. 

Teraz, Sanali napisał:

O ile przeniesienie analiz czy segmentów do wersji premium jestem w stanie zrozumieć, o tyle tworzenie własnych tras już nie. 

Moją kobietę głównie wyznaczanie tras trzyma przy stravie. Pewnie zostawi jako rowerowego fejsbuka. Już mi pokazywała jak rysuje się trasy na Komoot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
5 godzin temu, marcinusz napisał:

Tylko niech znajdą lepszy sposób niż zabieranie funkcjonalności i komercjalizowanie danych użytkowników.

No i jak dla mnie to jest podsumowanie tego wszystkiego.

Według mnie zabieranie podstawowych funkcjonalności to troszkę strzał w kolano, trochę wymuszanie kupowania wersji premium tym bardziej po tylu latach przyzwyczajenia użytkowników. Specem od marketingu nie jestem, ale z mojej perspektywy dużo lepsze i bardziej przyjazne wydaje mi się zachęcanie do subskrypcji przez nowe, dodatkowe opcje. Trochę mi to przypomina negatywną i pozytywną motywację.  Zresztą już od dawna kombinowali z tymi opłatami, więc pewnie faktycznie nie jest to aż tak rentowne - podział premium na 3 pakiety, powrót do jednego, teraz wycięcie darmowych funkcji. Ciekawe kiedy wymyślą coś kolejnego ;)

Co do tych kosztów 55 mln userów i 44 tys. aplikacji - spokojnie możesz odliczyć ze 3 moje konta podpięte do API z aplikacjami, które aktualnie nic nie robią. Aktywnych userów i aplikacji jest na pewno dużo, dużo mniej niż tam podają co nie zmienia faktu, że koszt infrastruktury jest na pewno spory.

Oczywiście nikt nie zmusza do subskrypcji i to jest wybór każego, natomiast ja płacić nie zamierzam z prostego względu - 250 zł za stravę, kilka miesięcy zwifta to kolejne 300zł i już mam praktycznie pakiety startowe na cały sezon BM czy innego cyklu a dużą część tych funkcji przecież i tak mam w innych aplikacjach. Jedynie nie będę miał leaderboarda segmentów, ale można to przeżyć :p  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sanali napisał:

Jeżeli odcina się mnie podobnych od podstawowego narzędzia dzięki któremu mam szansę trafić na segment i przez to się wkręcić w ściganie (kupno premium), to ja tego nie rozumiem. 

Od sprawdzenia masz 2 miesięcznego trial'a

Teraz, safian napisał:

Według mnie zabieranie podstawowych funkcjonalności to troszkę strzał w kolano, trochę wymuszanie kupowania wersji premium tym bardziej po tylu latach przyzwyczajenia użytkowników.

Ale jakie "podstawowe funkcjonalności" są zabierane? Zapisywanie śladu jest, średnia jest, wykresy prędkości i wysokości są, dane o prędkości/czasie na segmentach są, podstawowe statystyki roczne, miesięczne, tygodniowe są.  Dla kogoś kto jeździ "rekreacyjnie" wystarczy, żadna bezpłatna aplikacja nie oferuje więcej.

 

Ludzie wydają masę kasy na głupoty, płacą za spotify, netfliksa, kablówkę, raty za telefon z możliwościami jakich totalnie nie potrzebują a boli 20 złotych na aplikację, z której korzysta się setki jeśli nie tysiące godzin rocznie. Z mojego punktu widzenia czyli osoby, która płaciła za premium i nadal będzie płacić za premium (w sumie głównie ze względu na segmenty live) cała ta zmiana jest na plus. "Wartość" pakietu premium wzrosła poprzez rozszerzenie opcji zarezerwowanych dla posiadaczy takiego konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Mihau_ napisał:

Ale jakie "podstawowe funkcjonalności" są zabierane? Zapisywanie śladu jest, średnia jest, wykresy prędkości i wysokości są, dane o prędkości/czasie na segmentach są, podstawowe statystyki roczne, miesięczne, tygodniowe są.  Dla kogoś kto jeździ "rekreacyjnie" wystarczy, żadna bezpłatna aplikacja nie oferuje więcej.

Dokładnie te same funkcje mam w Garmin Connect za który nie muszę dodatkowo płacić żadnego abonamentu. Mam nawet więcej, bo mam wszystkie swoje czasy na danym segmencie + dodatkowo kierunek i siłę wiatru, krzywe mocy, wykresy i analizy treningów. W tym momencie Strava nie oferuje żadnych dodatkowych funkcji poza rozbudowaną społecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że się zaczyna ciekawa wojenka...

15 godzin temu, Danuel napisał:

Jeśli przy takiej ilości userów nie stać ich na serwer i wykupienie wiadra mocy obliczeniowej od apple czy m$ to zasługują na to, żeby zniknąć z rynku.

Czekaj czekaj. Stać ich.
Działają od lat. Widać, że to przeoczyłeś. Działają dość sprawnie. A skąd ma być ich stać jak nie z opłat?  Nie widzę nachalnych reklam wiec gro kosztów muszą pokryć z abo. 
O wiele bardziej zasługują, żeby zniknąć z rynku firmy masowo handlujące danymi i często robiące to skrycie przez lata tak jak np FB czy nawet google. 
Nie ma czegoś takiego, że jesteś na rynku to cię stać. Jesteś i sprzedajesz to Cię stać. A my się mażemy ze chcą kasy. :D 
Bolączka wielu projektów open. Korzystać chcą wszyscy a płacić prawie nikt.  dlatego padają, bo ludzie nie chcą przelać kilku dolarów za funkcje. Efekt taki ze większość projektów się komercjalizuje i coraz większą ilość funkcji daje w wersjach pro. 
Nie liczę, że zrozumiecie, ale naprawdę do jakiegokolwiek poważniejszego zastosowania projekty open są płatne. @wkg Zapewne tak, bo widać że zna troszkę tą branżę.
Strava nic przy tym rozmachu "za darmo nie dostanie".  Co więcej taki projekt nie da się opędzić wolontariatem, bo to praca wielu osób na pełny etat a oni muszą jeść..
Wiele wartościowych projektów znikło właśnie dla tego.  Projekt był kochany, ale użytkownicy nie uważali ze  twórcy powinni mieć co jeść.

10 godzin temu, marcinusz napisał:

Teraz za oglądanie wyników tej pracy ktoś chce, żebym mu płacił (ja i reszta społeczności, która zbudowała zasób danych tego serwisu). A czy ja mogę ustanowić subskrypcję za korzystanie z danych, które na stravie stworzyłem? Mogę dostać jakieś wynagrodzenie, za osoby które do stravy ściągnąłem? Nie mogę. I to jest nieuczciwe.

Czekaj czekaj...
Coś się zapędziłeś.
Oni Ci dali młotek. Świetny młotek. do tej pory wyburzałeś swoje słabości majzlem i młotem a teraz dostałeś młot pneumatyczny...
Dali i nie chcieli nic w zamian a Ty wykonywałeś swoją pracę i się nią chwaliłeś. Chwaliłeś się, że zrobiłeś to ich młotem... Inni też chcieli i przychodzili po darmowy młotek.
Teraz powiedzieli sorry... wiesz musisz oddać albo zapłacić. Jak chcesz to idź nie trzymamy Cię... Ale potrzebujemy cebulionów...

To coś co powtarzam klientom jak sie rzucają na "darmowe chmury" albo ogólnie na związanie z firmami zewnętrznymi i produktami chmurowymi.
Oni jak dają za darmo mogą wprowadzić opłatę z dnia na dzień i nie będzie tanio... Zawsze słyszę że bredzę.
Jak mówię, że zabranie zabawek i przejście gdzie indziej może być niemożliwe albo bolesne to też zadziwiam...
Tak samo wiązanie z produktem chmurowym... A co jak oni jutro zamkną firmę?  Nie zamkną?  :D
Google nie zniknie i nie wyciekną mu dane :D?   A tylko raz czy dwa wyświetlili innym zdjęcia nasze? Co tam... A to były dokumenty poufne?

To się nazywa zdrowy rozsądek i analiza przyszłych kryzysów. nikt tego nie lubi w świecie darmochy.
Popełniłeś błąd uważając, że pracujesz dla stravy. Nie ty pracowałeś ich narzędziami i sam je reklamowałeś. Dałeś się nabrać i złapać w pułapkę. Ale oni nie oszukiwali i nie obiecywali, że ten fajny młot dają Ci na zawsze. Oni go dali Ci pomacać, ale tylko tyle.
Szczególnie że nie ma na razie przesłanek, żeby naszymi danymi handlowali (ja przynajmniej nie trafiłem). Może korzystają z analiz, ale to co innego.

Więc muszę się zgodzić z @wkg że troszkę odleciałeś...  I nie bież tego jako bluzgi i wyzywanie. Jesteśmy dużymi dziećmi i to że ktoś użyje ostrzejszego sformułowania nie znaczy że Cię obraża. Ale fakt jest taki  że ktoś Ci zabrał zabawkę a Ty ciskasz łopatką i sie obrażasz. Zbierasz zabawki i idziesz do innej piaskownicy.. :D 
Twoje prawo ale oni zabierają Ci swoją zabawkę.
Pytanie, czy nie zostaną w piaskownicy sami... 

Racją jest ze zrobili to niezdarnie ale to raobią od lat. Powinniście sie przyzwyczaić. 

Teraz kwestia głosów mówiące, że co to jest 20zł...  Problem to nie 20zł. Probem, że zabierają nam zabawkę :D
A poważniej? 
Cóż ja mam garmina. Oni mi nie dawali nic poza frajdą z segmentów. Nie będzie jej? Cóż.... Czy to aż taka wartość dodana..
Wiele osób ma garmina... Mogą sobie zaorać temat.
Moja córka zainstalowała stravę niedawno... Brak możliwości sprawdzenia jak wypadła zabije u niej sens jej posiadania.  Raczej nie zapłaci za premium, bo jej będzie szkoda kasy... Woli  dopłacić te 250 do lepszego roweru...    Dwa lata stravy to podstawowy garmin z dostępem do garminconnect...  ups... Piszecie ze mają segmenty?  Za darmo?
Do momentu jak działa dodatek do stravy który mi robi fajne analizy to strava ma dla mnie wartość dodaną...  Ale za chwilę... Jeśli elevate by się zapotrowało na garmina co nie wydaje się niemożliwe....  Wydaje Mi sie że coś przeoczyli. 

Problem w tym, że poza trzymaniem historii przejazdów i tego, że mogłem sobie połechtać ego nie dawali mi nic czego bym nie miał.
Co gorsza, jak wyżej pisałem dla mnie to nie wydatek 20 a 60 miesięcznie...  Niby nie kasa ale to rocznie robi się już całkiem sporo a lata szybko lecą.
Jak by to była jakaś wartość, ale tu jest słabo.
Strava po prostu musiała coś zrobić, żeby sprzedawać swoje płatne odsłony a za analizy nikt nie chciał płacić.
Świadomie zapytałem co to za 

12 godzin temu, Mihau_ napisał:

prostej w obsłudze, intuicyjnej, przejrzystej, dopracowanej, stabilnej,

aplikacja, bo ja ją odbierałem jako zagmatwaną nieczytelną i nie koniecznie optycznie dopracowaną... a od jakiegoś czasu lagi miewali nieziemskie.
Opinie o ich intuicyjności i przejrzystości są mocno podzielone, ale raczej więcej osób się gubi...

Kolejna sprawa, że to nie 20zł... To 33zł...  A to wciąż 1/3 kieszonkowego wielu dzieciaków.  Tak w Polsce, ale...
A jak jeżdżą to mają koszty roweru, które przeciętnego dzieciaka przytłoczą. 
Zostaną  dorośli... młodzi będą uciekać i nie zaraża się stravą.
I tu zaznaczę ze pipszę to z perspektywy tego co widzę wśród kolegów syna. A chodzi do szkoły, w której dzieciaki do biednych nie nalezą. Nadal 30zł nie jest wydatkiem oczywistym i lekkim dla większości. A żeby mieć po 20 trzeba wywalić 250... ops... To już kwota zaporowa!

Więc tu dla mnie nie jest kwestia ze nie chcę płacić, bo nie albo bo uważam, że im coś dałem, albo że mi się należy... 
Nie chcę, bo to, co dają nie jest dla mnie warte tego co ode mnie chcą.  Po pierwsze nie umieją tego sprzedac na co zwrócił uwagę @wkg Po drugie produkt się śrenio broni.
Po trzecie byli gwarancją, że będą mieli segmenty i że będą oni właśnie ich hubem... A teraz wiemy ze ludzie będą uciekali i mogą już segmentów nie mieć.
Do staravy z wielu urządzeń wpadały segmenty zwykłych kowalskich, bo eksport robili jako kopię...   Było to łatwe darmowe i dawało trochę zabawy....  nie byłlo warte płacenia!
To raczej stracą i to była dl nich wartość dodana.

Staną się zamkniętą apką dla prosów i szybko mogą to stracić na żecz GC kóre rośnie. Kwestia czy to wykorzysta czy nie.
 

50 minut temu, marcinusz napisał:

Dam do 100 zł rocznie za zabrane funkcjonalności. Nie dam 250 zł za cały pakiet. Gdzie tu roszczeniowość? 

Nie dasz :D  to jak z kablówką. Oglądasz 5 niezłych kanałów płacisz za 130 z papką.  I nawet internet niewiele zmienił...
Cóż przestałem lata temu płacić za kablówkę...  Czasem kupuje jakiś dostęp do Netflix albo hbo  robimy sobie miesiąc filmowy zapominam  o tv na kilka ;)
Wiec Ty byś chciał dać 100 ale oni to wiedza i nie chcą.... Chcą Cię zmusić do premium...  Chcą Ci sprzedać to czego nie potrzebujesz...  

 

Jest też opcja, że strava załapie, że wykraczają poza obszar mikropłatności... Z tego co widzę to na świecie się podnosi szum... Wiec i zachód boli taka opłata co może świadczyć że nie jest ona mikro.   
Umówmy sie ze za 38zł dostaje dostęp do np netflixa... Sporo oglądania własności intelektualnej.... i to dla dwóch odbiorników...
Jak zapytacie dzieciaków, czy chcą netflixa czy stravę raczej strava przegra.....
Pamiętajcie, że dzieciak nastolatek student, a nawet młodziak na dorobku mają mocno ograniczoną ilość kebabów.... 
Ciągle z jakiegoś muszą rezygnować...  Wiec trzeba sobie jasno powiedzieć to nie jest "tylko jeden kebab..." To jest kolejny kebab, którego ktoś im zabiera...
A jak Ci ludzie odpadną to zostaną podstarzałe pryki, które już stać i chcą się dowartościować:D.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, safian napisał:

Dokładnie te same funkcje mam w Garmin Connect za który nie muszę dodatkowo płacić żadnego abonamentu. Mam nawet więcej, bo mam wszystkie swoje czasy na danym segmencie + dodatkowo kierunek i siłę wiatru, krzywe mocy, wykresy i analizy treningów. W tym momencie Strava nie oferuje żadnych dodatkowych funkcji poza rozbudowaną społecznością.

Rozumiem, że tego connecta masz "za darmo"? Ja np. go "bezpłatnie" nie dostałem, kupiłem licznik za 1500 złotych, który umożliwił mi do niego dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie podzielisz cenę licznika przez cenę stravy premium to możesz mieć subskrypcję na 6 lat:D Szczerze wątpię, że ten licznik 6 lat wytrzyma;P

Za garmina zapłaciłem jednorazowo, za stravę płacę cyklicznie, będę nadal korzystał ze stravy bo jest dla mnie o wiele bardziej przyjazna. Chyba, że "wszyscy" przejdą na GC to wtedy i ja to zrobię. Choć przy obecnej popularności wahoo wątpię że coś takiego nastąpi

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Mihau_ ale co mnie interesują inni? Napisałem, że ja mam te funkcje i każdy użytkownik Garmina też je ma, dlatego nie widzę sensu płacić dodatkowo tych 250zł rocznie za coś co miałoby dublować posiadaną już funkcjonalność.

Zarejestrowałem sobie konto na GC żeby zobaczyć co tam jest za darmo i po imporcie aktywności widzę np. krzywą mocy, dane pogodowe i sporo danych, których Strava nie wyświetla. Poza tym mam narzędzie do planowania trasy. Segmentów faktycznie nie widzę dla importowanej jazdy.

 

Co do opłacalności to przecież i tak używasz Garmina razem ze Stravą, więc takie wyliczanie 'coś kosztem czegoś' nie ma sensu. Poza tym ja płaciłem 1100 za 530 co już daje 4 lata :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, że ani na Stravie ani w Garminie nie będzie kompletnej listy segmentów i wyników tych segmentach więc porównanie z innymi straci rację bytu. Wszystko się rozproszy. A nie oszukujmy się, wielu z nas lubi się sprawdzić. Ja np. tak - motywuje mnie to.

Cena w sumie 2-3 razy mniejsza niż TP, Rouvy czy Zwift ale komunikacja - fatalna :/

Strzelili sobie w kolano, my dostaniemy odpryskiem. Stanie się najprawdopodobniej to samo co z blablacarem - jednym z najfajniejszych pomysłów biznesowych - zarabianie na wożeniu pustego powietrza - po prostu zbieranie pieniędzy z ulicy, genialny pomysł.. Kiedyś jednej pannie z ich marketingu tłumaczyłem, że planowane zmiany pociągną ich na dno ale to było jak przemowa do ściany. 

Teraz, Mihau_ napisał:

Za garmina zapłaciłem jednorazowo, za stravę płacę cyklicznie, będę nadal korzystał ze stravy bo jest dla mnie o wiele bardziej przyjazna. Chyba, że "wszyscy" przejdą na GC to wtedy i ja to zrobię. Choć przy obecnej popularności wahoo wątpię że coś takiego nastąpi

Wszyscy się rozbiegną na boki :( I to własnie jest ten "strzał w kolano"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrisK napisał:

Ale oni nie oszukiwali i nie obiecywali, że ten fajny młot dają Ci na zawsze.

Nie ostrzegali też, że jak nałowią ludzi, to każą płacić za podstawe funkcje swojego serwisu. 

5 minut temu, KrisK napisał:

Nie dasz :D  to jak z kablówką. Oglądasz 5 niezłych kanałów płacisz za 130 z papką.  I nawet internet niewiele zmienił...

Nie dam, bo nie dają mi takiej możliwości. Chytry dwa razy traci... 

Z kablówki wiele osób zrezygnowało. Mi wystarcza Eurosport + HBO /Netflix na zimę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcinusz napisał:

Nie ostrzegali też, że jak nałowią ludzi, to każą płacić za podstawe funkcje swojego serwisu. 

Ostrzegali.
Przeczytałeś umowę?
Wyraźnie tam było napisane, że mogą zmienić zasady. 
Tylko kto to czyta :D:D:D  Poza tym wszyscy tak przecież piszą. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wkg napisał:

Wszyscy się rozbiegną na boki :( I to własnie jest ten "strzał w kolano"

Tak bronisz i chwalisz strave za ich decyzję a teraz zaczyna docierać, że będziesz głównym poszkodowanym ich decyzją. Nieźle :rolleyes:

Mnóstwo zaawansowanych dawno kupiło sprzęt, który daje dane analityczne i nie ma ochoty drugi raz płacić za to co już ma razem ze sprzętem. W dodatku za soft kupiony z urządzeniem producenci nie każą drugi raz płacić. 

Reasumując, obecna oferta Stravy dużo osób wkurzyła i jest zwyczajnie mało atrakcyjna. Za dwa miesiące dowiedzą się ile osób ceni ich tak bardzo, jak oni chcą być cenieni. 

Teraz, KrisK napisał:

Przeczytałeś umowę?
Wyraźnie tam było napisane, że mogą zmienić zasady

Pokaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykuję za sposób wprowadzenia zmian bo stracę na tym i mi żal, że taka fajna apka może przestać być dla mnie użyteczna. Cały czas o tym piszę. Naprawdę nie zauważyłeś ? :D A czy mają prawo monetyzować, spieniężać lata ciężkiej pracy i inwestycji na głupi sposób ? Mają.

I nie chodzi tu bynajmniej o "analitykę" bo ani Garmin Connect ani Strava jej nie posiada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marcinusz napisał:

Pokaż. 

Ale Ty tak poważnie? Nawet Ci sie nie chce sprawdzić?
ok zrobię to dla Ciebie....

 

Cytat

 

Modification of the Terms and Services

Certain provisions of the Terms may be supplemented or superseded by expressly designated legal notices or terms located on particular pages on the Services. Strava reserves the right to update the Terms at any time and for any reason in its sole discretion. Strava will notify you of any material changes to the Terms or to any service or other features of the Services. By continuing to access or use the Services after we have provided you with notice of a modification, you are agreeing to be bound by the modified Terms. If the modified Terms are not acceptable to you, your only recourse is to cease using the Services.

Strava and its third party service providers may make improvements and/or changes in the Services, products, services, mobile applications, features, programs, and prices described at any time and for any reason in its sole discretion. The mobile application may download and install upgrades, updates and additional features in order to improve, enhance, and further develop the Services. Strava reserves the right at any time to modify or discontinue, temporarily or permanently, the Services or any portion thereof with or without notice. You agree that Strava shall not be liable to you or to any third party for any modification, suspension or discontinuance of the Services.

 

 

 

 Ale ogólnie cała "umowa" którą przecież przeczytałeś rejestrując się mówi że masz prawo używać jak jest i się nie ciskać. Jak każą płacic masz płacić i ewentualnie możesz odejść. 
To jak z ludźmi niewierzącymi, że tracą prawo do danych jak korzystają z wielu pratform do magazynowania danych albo innych SM...  I czują się oszukani, że nie przeczytali umowy... Jak im o tym mówię to się pukają po głowie ze bredzę :D Prawo prokonsumenckie i chroniące konsumenta zaczyna zabijać społeczeństwo. Masz elaborat od Stravy mówiący, że mogą, ale nie muszą i ze nie biorą za o odpowiedzialności i ze jak się nie podoba to spadaj.... 
Inni też piszą w tych swoich zawiłościach, że będą korzystać i sprzedawać dane, ale ludzie co chwile są zaskakiwani....  Oburzeni i czują sie oszukani...
Nikt Cię nie oszukał ani nie okłamał. 

To jak z navime... Apka działała i to za free.
Padła?  wielu jest "oburzonych".  Nie mogą wydrzeć danych... no smuteczek!!!!
Gość po godzinach robił i fajnie było. Nie ma czasu i sorry.  Ale to było wiadomo, tylko że mało kto nad tym myślał.
To samo tu. Strava to projekt bez gwarancji. Nie wiedziałeś? To twoja wina, że nie przeczytałeś regulaminu.

 

@wkg Widzisz zły segment podałeś... Zbyt długi i zawiły :D    Segment ma być krótki i prosty... ;) A nie jakiś taki pozawijany... Co Ty zmachać się chcesz na tym rowerze? ;)
15km ??????  
A poważniej to jak przeglądałem "mistrzów" z okolicy to wiele segmentów było bitych na "krótkich strzałach"  Zapis trasy kawałek przed kawałek po....  Takie to w sumie słabe.
Rozumiem jakieś właśnie dłuższe czy ewentualnie podjazdy, ale 400m z góry tak żyłować?

 

piszą o nich "w mediach"

 

Cytat

Aplikacje firm trzecich, które korzystają z dostępu do Stravy (około 44 tys. programów) mają 30 dni czas na dostosowanie się do nowych wytycznych twórców. 

Czytaj więcej na https://mobtech.interia.pl/news-strava-zmienia-zasady-dzialania-aplikacji,nId,4504444#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

To jest pewien zonk dla tych aplikacji.... Sporo tego

Edytowane przez KrisK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mihau_ napisał:

Ejjj, ja rozumiem, że dla Ciebie ważny ale co to za segment jest w ogóle. Na jakieś rodzinne wycieczki, nikt się na nim nie ściga raczej, te 4/10 to i tak dużo jak na takie zawijasy

OK, nie mam pytań :D:D:D

Teraz, KrisK napisał:

A poważniej to jak przeglądałem "mistrzów" z okolicy to wiele segmentów było bitych na "krótkich strzałach" 

Ja znam niektórych, mają takie "krótkie strzały" po 100-150 km po bezdrożach.

Oczywiście, wiele zapisów na Stravie to fejki ale wiele nie. Wystarczy popatrzeć na miejsca tych ludzi na wyścigach.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...