Skocz do zawartości

[ENDOMONDO] Jak alternatywa?


fenek81

Rekomendowane odpowiedzi

A co autorowi tematu nie leży w Stravie? Na początku także używałem Endomondo, jednak od przesiadki na Stravę nie biorę pod uwagę opcji powrotu. W strawie jest wszystko, bez wodotrysków potrzebne do archiwizowania i analizowania swoich postępów. Piszę o wersji darmowej, której sam używam. Wersja premium daje jeszcze większe możliwości. Aplikacje producenckie głównie do przenoszenia danych na inne platformy, np. Strava. Oczywiście jeśli nikomu nie zależy na porównywaniu się z innymi, śmiało może zostać przy aplikacji domyślnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bobanr napisał:

Aplikacje producenckie głównie do przenoszenia danych na inne platformy, np. Strava.

Obawiam się, że darmowa wersja stravy przy garmin connect to popierdółka, tylko segmenty są "ciekawe" jako sposób na porównanie się z innymi jeśli ktoś tego potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu Strava dawała 3 rodzaje wersji premium. Takie pakiety tj trening, bezpieczeństwo czy tez analiza, można było wybrać osobno albo kombinacje. Teraz jakoś tego nie widzę tzn jest jeden pakiet zawierający wszystko. Czy strava to zmieniła, czy ja tego nie mogę znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce porzucić endomondo bo "kuleje" to podpowiem co może kuleć. Trzeba wejść w ustawienia, dodac wagę, wzrost, oraz kraj. Następnie potwierdzić ( b. ważne ) zgody w ustawieniach prywatnosci bodajże. Wtedy będzie działała synchronizacja ( oczywiście tylko z tymi apkami/stronami, które endomondo ma zaznaczone ). Jakiś miesiąc temu zmienili to i nie ma jasnej informacji ( jakiejś wyskakującej wiadomości co trzeba zrobić ). U mnie problem był taki, że wróciłem do domu ( sam używam endomondo i przerzucam wyeksportowane trasy po każdej przejażdżce do stravy co zajmuje 2 min przed kompem ) i na smartfonie miałem dystans np. 50 km, a w kompie ( na endomondo ) pokazało 40 km i urwany ślad.  Za chiny nie chciał endomondo w kompie "widzieć" tego co widział smartfon. I nie chciał się zsynchronizować. Dopiero powyższe ( wyguglałem w necie ) pomogło. Endomondo używam bo używałem przed stravą i nie chciałem "porzucić" a także dlatego, że czasami używam mapy w endomondo żeby stwierdzić gdzie jestem czy w którą stronę na skrzyżowaniu skręcić i lepiej wygląda ta mapka niż w stravie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę nie tylko mnie Endo zaczeło wkurzać. A ostatnimi czasy ich strona działa jakby się serwis kończył.
Przeszedłem na Stravę od stycznia, a stamtąd exportuję do Endo jak akurat raczy działać. Strava ma ewidentnie lepsze algorytmy, bo skończyły się motywy w stylu przewyższenia na 10000m. Vmax i odległość też mi się znacznie lepiej zgadza z licznikiem w rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bobanr napisał:

A co autorowi tematu nie leży w Stravie? Na początku także używałem Endomondo, jednak od przesiadki na Stravę nie biorę pod uwagę opcji powrotu. W strawie jest wszystko, bez wodotrysków potrzebne do archiwizowania i analizowania swoich postępów. Piszę o wersji darmowej, której sam używam. Wersja premium daje jeszcze większe możliwości. Aplikacje producenckie głównie do przenoszenia danych na inne platformy, np. Strava. Oczywiście jeśli nikomu nie zależy na porównywaniu się z innymi, śmiało może zostać przy aplikacji domyślnej.

Głównie mi nie leży wizualizacja map, treningów. Dodatkowo mam grupę rowerową i swoje rywalizację na Endo.

Ciężko mi będzie "namówić" znajomych na przesiadkę na Stravę z racji chociażby braku języka polskiego.

15 godzin temu, MaxCava napisał:

Porzuciłem Endomondo bo od ostatniej aktualizacji wywala mi apke na 3 martfonach po włączeniu GPS. A endomondo bez GPS...

Mam to samo od wczoraj;)

Dodatkowo gdzieś znalazłem info w necie że ktoś pisał do suportu Endo i dostał info że aplikacja już nie będzie rozwijana. Możliwe że chcą dokończyć tylko żeby Ci co mają subskrypcję im czegoś nie zarzucili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endomondo od roku to syf, kiła mogiła. Siedzę na platformie od 8 lat. Dawniej na telefonach i nigdy nie miałem problemów, od roku mam licznik synchronizujący się ze stravą a potem przerzucam ręcznie plik GPX do do ENDO.

 

I tak: od tygodnia nie działa import GPXa, dodawanie zdjęć, wchodzenie w panel i czyjś przejazd rzadko działa, lajkuję coś komuś a po godzinie lajka nie ma. Bug buga bugiem pogania, tak fatalnej aplikacji nie widziałem serio od lat. A widuję, bo zawodowo w deweloperce robię, znaczy się w produkcji oprogramowania.

 

Daję im pewnie jeszcze z miesiąc czy dwa, ale już mam serdecznie dość. Serwer nie ogarnia ruchu, aplikacje i mobilna i webowa mają masę bugów, kontrola jakości jest tam fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mi od wczoraj endomondo na kompie nie chce działać. Tylko komunikat mam : ( firefox )

504 Gateway Time-out

Na komórce działa ( normalnie w przeglądarce jak i aplikacja )

/edit

Z Internet explorer endomondo działa -  więc to mój komp ( mozilla ) bruździ. Tylko nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, m0d napisał:

Tak z ciekawości - czemu ma służyć eksport do tylu aplikacji? :)

Jakieś grupy znajomych/rywalizacje na Endo, itp.?

Licznik automatycznie zrzuca na Stravę ale to w Endo mam całą klaszczącą mi społeczność. Wczoraj działało lepiej, udało się zaimportować GPXa pierwszy raz od dawien dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 27.04.2020 o 19:02, pinok napisał:

A co więcej dla rowerzysty oferuje garmin connect bo ja używam tylko do przesłania na Stravę?

Wszystko to, co oferują komputery/zegarki Garmina z pełnym osprzętowaniem, np. z pierwszego co mi przychodzi na myśl:

  1. Cały Connect IQ, wiec i dowolne kolejne wykresy dodawane przez appki (np. aplikacja wyświetlająca ile samochodów nas mijało w danym miejscu na mapie :D - z Varią)
  2. Nie tylko tętno ale i częstotliwość oddechu (np. przy HRM-Dual)
  3. Nie tylko samą moc, ale i parametry lewa-prawa itd.
  4. Wykres performance condition
  5. wiele wiele innego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co w takim razie teraz jest sensownego, co łącznie spełni te warunki:

  • do jechania po trasie (nawigowanie),
  • zapisywania parametrów (najlepiej przy współpracy z mi band 4) jazdy do analizy i śledzeniem tego na apce i najlepiej online na kompie?

Funkcje społecznościowe to rzecz dla mnie trzeciorzędna. 

Oczywiście cały czas pytam o jedną apkę, możliwie darmową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi z tego co kojarzę jest niestety kompatybilne dokładnie z... niczym, ale niech mnie ktoś poprawi ;)

Bierz śmiało Stravę. Dla rowerzysty jest to na całym świecie najpopularniejszy soft. Działa świetnie. Strava Routes to dobre narzędzie do tworzenia tras. Do tego jedyne w swoim rodzaju Segmenty Stravy itd.. - no ciężko po prostu żyć bez Stravy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy instalowałem Stravę i usuwałem - brak spolszczenia i kompletnie nieintuicyjny jak dla mnie interfejs. Do tego płatna. Z tym że mnie interesuje zapis trasy, nawigacja. Segmenty, rywalizacja - nie moja bajka ale rozumiem, że kogoś to kręci :)

Do treningów wybrałbym Garmina czy Polara... Do nawigacji - daleki od doskonałości - Komoot.

Po prostu Strava nie każdemu podchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak polskiej wersji językowej to nie problem Stravy, tylko Twój - musisz sobie szczerze to przyznać. Mamy rok 2020 i brak znajomości tego języka to w moim świecie byłby koszmar. Przysłowiowo potykałbym się na każdym kroku. Pomijając to nawet, gdy tłumaczenia są to zwykle przeciętnej jakości - gorąco zachęcam do używania oryginałów (zresztą ja w telefonie też sporo aplikacji mam przestawione na język angielski). Polski język po prostu nie sprawdza się najlepiej w urządzeniach, mamy zbyt dużo bardzo długich nazw a i niektóre tłumaczenia po prostu wołają o pomstę.

Co do rywalizacji pamiętaj, że nie musisz rywalizować z innymi - wręcz powiedziałbym, że lepiej skupić się na rywalizowaniu z samym sobą i porównywaniu wyników - to świetne podsumowanie tego czy się rozwijamy czy za dużo odpuszczamy :P.

A na wersję płatną swoją drogą niedawno przeszedłem i jestem bardzo zadowolony ;). Przy czym ja używam podczas jazdy Garmina (wspieranego oczywiście przez segmenty i trasy Stravy), więc bardziej Strava działa sobie "w tle" + jako podsumowanie treningu do analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o bycie fanem, po prostu od kilkudziesięciu lat stał się to główny język świata. Warto nauczyć się choć podstaw - nic to nie kosztuje a świat stanie się sporo prostszy po prostu w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...