Skocz do zawartości

Extraks

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    103
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Extraks

  1. Fajne zdjęcie, mam nadzieję, że nie wytną tych krzaków po drugiej stronie. Robią dobry klimat.
  2. Warto jeszcze zastanowić się nad odzieżą termoaktywna. Ma to o tyle znaczneie, że ona w dosyć efektywny sposób odprowadza nadmiar wilgoci, potu itd. A umówmy się, wilgotna odzież, w chłodne dni, podczas jazdy motocyklowej, to niemal gotowy przepis na przeziębienie. W zasadzie to są dwie opcje. Nie jeździć w chłodne dni lub druga opcja, to zainwestowanie w jakąś odzież, która będzie stanowiła odpowiednia warstwę izolacji termicznej oraz będzie "oddychała". Tutaj https://moto-tour.com.pl/pl/menu/bluzy-190820.html mają całkiem duży wybór z tego zakresu.
  3. Rumunia - fajny kierunek. Będziesz zadowolony. Oby tylko pogoda dopisała. Nasze narody raczej czują do siebie sympatię. Moim zdaniem warto jeszcze odwiedzić tą wioskę w której był kręcony ten film Borat. Ta wioska: Położna jest tak naprawdę w Rumunii. Tutaj dokument o tym, że ludzie w tej wiosce byli naprawdę wkurzeni całą sytuacją:
  4. Czy ktoś użytkował może lampki Kross-a ?? Mam na myśli takie jak te tutaj: https://www.dobrerowery.pl/oswietlenie-rowerowe Chodzi dokładnie o tylną.
  5. A czy ktoś miał może do czynienia z rowerem KROSS EVADO 1.0 2019 ?? Chodzi konkretnie o ten model za 999 zł -> https://www.dobrerowery.pl/kross-evado Myślicie, że do jazdy po lesie, w terenie o zróżnicowanym nachyleniu, bedzie to dobra opcja w tym budżecie?
  6. Wydaje mi się, że coraz bardziej ludzie będą szli właśnie w tym kierunku. Z tego co analizowałem temat, to problemem jest magazynowanie energii elektrycznej - bo w zasadzie od lat nie było przełomu w tym temacie. Fakt, baterie są udoskonalane, ale pewnych barier nie udaje się pokonać - mimo wszystko. Tradycyjne motocykle - raczej nie mają się czego bać. Benzyna jako nośnik energii jest nadal na topie. Poza tym wyobrażacie sobie gościa np w takim kombinezonie skórzanym: https://mcsonline.pl/kombinezony-motocyklowe,cp166,pl.html Na jakimś elektrycznym sprzecie? Bo ja nie.
  7. A czy ktoś z was używał może smarów motocyklowych? W sensie, zarówno w rowerze jak i w motocyklu używa sie podobnych smarów - różnica jest tylko taka, łańcuch rowerowy jest narażony na znacznie mniejsze przeciążenia. Pytam w kontekście takich smarów jak te tutaj: https://moto-tour.com.pl/pol_m_Bagaz-i-Akcesoria_Oleje-Chemia-motocyklowa-_Smary-do-lancucha-191182.html
  8. Zwykle jest tak, że ubezpieczalnie posiadają określone pakiety: podstawowy, średni oraz jakiś zaawansowany, w którym zakres ochrony jest największy. Z tego co analizowałem, to chyba wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają oferty z przeznaczeniem dla rowerzystów. Pytanie tylko jak to wygląda w praktyce, jaki jest zakres ochrony OWU. Z pomocą przychodzą porównywarki takie jak https://superpolisa.pl/ Na których można sprawdzić gdzie co i za ile.
  9. Dorzucę jeszcze od siebie https://www.dadelo.pl/ Pozytywna Duży wybór rowerów, a jeszcze większy akcesoriów rowerowych. Dostawa też odbywa się b. szybko.
  10. To co mnie wkurza, że mając obok siebie chodnik oraz ścieżkę rowerową ludzie wybierają ścieżkę rowerową na spacery, na matki na wózkach. jest to dosyć irytujące.
  11. https://www.dadelo.pl/ - POZYTYWNA Dobry kontakt oraz doradztwo. Dostawa, też na następny dzień roboczy. Cenowo - różnie, zależy czego się potrzebuje i od marki, ale raczej nie powinno się przepłacić.
  12. Jeżeli to nadal aktualne, to proponuję jeszcze sprawdzić te tutaj: https://www.zico-bike.pl/piasty Najlepiej kontaktować się indywidualnei, np poprzez maila, wtedy można doprecyzować parametry.
  13. Tylko te gumy to chyba głównie na trudniejszy teren się nadają? Bo tak patrze, to bieżnik jak u quadów.
  14. Też tak uważam, jeżeli konstrukcyjnie jest ciężki, to niewiele można zrobić.
  15. Krossy - bardzo dobra marka, cenowo jest to typowo średnia półka, chociaż można znaleźć kilka modeli zarówno budżetowych jak i z segmentu premium. Moim zdaniem na miasto warto rozważyć też zakup składaka, czyli takiego roweru który można łatwo złożyć, przetransportować np komunikacją miejską z jednego punktu do drugiego czy łatwo zapakować do wnętrza samochodu (aby nie było potrzeby montażu na dach lub bagażnik hakowy). Coś takiego jak np ten tutaj rower Geobike: https://sklep.gkpge.pl/rower-elektryczny-składany-geobike-carat-bateria-88-ah Ten akurat jest z osprzętem elektrycznym, ale bez niego koszt byłby sporo niższy.
  16. Pytanie czy tani napęd nie będzie zawodny. Obawiam się trochę, że może być.
  17. Dla kogoś kto lubi jeździć na rowerze, ale nie lubi za bardzo pedałować. Kto chciałby robić dłuższe dystansie, ale nie ma odpowiedniej kondycji - z różnych względów, to rowery elektryczne są naprawdę fajnym wynalazkiem. Według specyfikacji, bateria powinna wystarczyć na jazdę (wspomaganie jazdy) do 150 km w płaskim terenie. Natomiast na podjazdach powinna dać sobie radę na trasie do 40-50 km, co też moim zdaniem jest dobrym wynikiem. Na https://www.dadelo.pl/blog/rower-elektryczny/ wrzucam poradnik w jaki sposób można to samemu zamontować, w zasadzie na każdym rowerze.
  18. Zastanawiam się czy nie lepszym pomysłem będzie zakup trochę tańszego roweru i doinwestowanie w wyposażenie dodatkowe. Dobrej klasy oświetlenie, błotniki, bagaznik, pompka, bidon, bagażnik, może jakiś uchwyt na kierownicę pod telefon. Chociaż często jest tak, że można kupić rower ze standardowym wyposażeniem. Myślę, że z tego Kross-a powinieneś być zadowolony: https://www.dadelo.pl/rower-kross-trans-pacific-2017-pd9223/?v_Id=103183 Przerzutki Shimano - dobrej klasy. W zasadzie nie do zajechania. W zasadzie ma wszystko poza hamulcami tarczowymi.
  19. Podziwiam, bo tam mają naprawdę wymagający klimat. Nie każdy byłby w stanie to ogarnąć.
  20. Zwłaszcza, jak się jedzie w dalsza trasę. To pewien zestaw do samodzielnej naprawy warto zakupić.
  21. Wczoraj zrobiłem około 20 km na rowerku. Pogoda była tak ładna, słonko. Ale się ludzie dziwili Dochodzili do siebie, po nocnych imprezach, a ja na rowerze śmigałem
  22. I u mnie przyszła pora na konserwację łańcucha i całego mechanizmu napędowego. Ważne! To używanie rękawiczek, aby później nie mieć uwalonych rąk w smarze który cholernie trudno się doczyszcza. U mnie wygląda to mniej więcej tak, że demontuję łańcuch i wkładam go do jakiegoś pojemnika z benzyną pb95. Są niby preparaty różnego rodzaju, ale benzyna jest sprawdzona i świetnie radzi z pozbyciem się nawet tego najgorszego syfu. Inne metody są tutaj opisane: https://www.dadelo.pl/blog/czyszczenie-lancucha-rowerowego/ Najbardziej wymyślny to chyba czyszczenie łańcucha przy pomocy takiej maszynerii: Może i jest to spoko, ale benzyna mimo wszystko wydaje mi się lepsza.
  23. Szukaj na fly4free. Tam masz info na temat budżetowych noclegów. Patrz też tutaj jeszcze: http://www.dhapartamenty.pl/
  24. Mi to wygląda na jakieś kraje skandynawskie. Ale też chętnie poznałbym lokalizację.
  25. Dodam, że teraz można za 50 zł wykupić dodatkową trzecią tablicę rejestracyjną. Można więc przyczepić ja z tyłu do takiego uchwytu: https://jx.pl/produkty/do-montazu-na-haku/thule-949-easybase-bagaznik-na-hak.htm Dachowe są popularne bo są tańsze, Wygodniejsze, przyczyniające się do mniejszego spalania, lepsze są te na hak - taka jest prawda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...