Skocz do zawartości

[koła] Komplet pod lekkie MTB


Archer227

Rekomendowane odpowiedzi

Ale masz świadomość, że "jakieś" za te np 7 czy 8 stówek będą po prostu gorsze jakościowo i cięższe o 500 czy 700g, do tego wąskie, bo 19mm?

 

Wrzuć konkretną propozycję, link, cokolwiek - opiszemy. Moim zdaniem dopóki za tysiaka są do kupienia fabryczne XM1501 to w relacji cena/waga/jakość ni cholery nie zbliżysz się do nich, czego byś nie rozważał. Ile oszczędzisz, 200pln, 300? A koła będziesz miał o kilka klas gorsze. One katalogowo kosztowały 1200 euro!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cervandes napisał:

Moim zdaniem dopóki za tysiaka są do kupienia fabryczne XM1501 to w relacji cena/waga/jakość ni cholery nie zbliżysz się do nich

O ile za tysiąca kupisz takie nowe... Opcja złożenia u @dawid na obreczach xm1501 jakiegoś budżetowego zestawu brzmi interesująco. Patrzac na to że same obręcze chodzą po 100zl/szt to pewnie za 800zl da się złożyć coś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odbiegają od przeznaczenia nawet jak mocniej jenaciagąć to jednak takie koła są z naruty cieższe i bardziej pancerne. Akurat wpadły na jakieś aukcji takowe używane na piastach koozer( nie znam ) stąd moje pytanie bo i waga nie jest dla mnie priorytetem.

A tu niemal analogiczne co do tych 1501 z wcześniejszego postu ale na innych obręczach  choć ta sama szerokość:

 

https://www.olx.pl/oferta/kola-dt-swiss-m1700-spline-2-27-5-584x22-5-disc-nowe-kl-105-CID767-IDDfl7J.html#f247cff1bf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1700 mają prawie wszystko inne/gorsze niż xm1501 - inne obręcze (nie spawane, oczkowane, z gorszego stopu), inne piasty (łożyska ze zwykłej (rdzewiejącej) stali, ratchet 18T, cięższe). Jedynie szprychy DT competition są takie same w jednych i drugich.

Piasty Koozer to tania chińszczyzna w najczystszej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koozery kosztują 200zł komplet.

Odnośnie obręczy to wytrzymałość statyczna (nośność) będzie podobna. Ale miałem kilka kompletów kół X, M i E i IMHO słabiej znoszą próbę czasu niż XR, XM i EX (na X po kilku sezonach praktycznie nie mam śladu użytkowania, na zwykłych dosyć szybko pojawiały się rysy, odpryski czy wgnioty). Do tego piasty też są innej klasy. 350 z kół 1700 to bardzo dobre piasty ale trzeba dbać bo jednak woda przedostaje się do łożysk. Sama zmiana ratchetów z 18 na 36T to koszt >200zł. 

Inna sprawa, że szrokość 22,5 determinuje użycie raczej wąskich (jak na dzisiejsze standardy) opon - 2,0, max 2,2".

Ale widzę, że wspomniane wyżej M1700 mają taką samą szerokość co rozważane XM1501 czyli 22,5mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dokumosa napisał:

M1700 mają prawie wszystko inne/gorsze niż xm1501

Gorsze nie znaczy, że złe - Audi A4 też ma wszystko gorsze niż A6.

M1700 to bardzo fajne koła, niczego im nie brakuje, a mają tę zaletę, że są dostępne, a te XM1501... no nie widać ich. 

@Archer227 - jeżeli miałbyś je brać to dopytaj właściciela czy ma adaptery na tarcze na 6 śrub. DT dodaje takowe do kół sprzedawanych oddzielnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem - ratchet 18T, rdza na łożyskach po dwóch sezonach (do tego cholernie ciężko odkręcić stalowy obrdzewiały zabierak sprzędła pod którym siedzi łożysko, w 240s też bywa to wyzwaniem ale jest alu i nie gryzie się z korpusem piasty), estetyka obręczy po kilku sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... To jak dyskusja czy 100 pln jest warte więcej jak 50. No jest, ale jeżeli w portfelu mam 50 pln (bo te XM są niedostępne) to robię zakupy za 50 pln :)

A nie ma co straszyć od razu problemami, bo człowiek zacznie mysleć, że najlepiej to w ogóle dać sobie spokój z "badziewnymi" 240 i kupić koła na Chris Kingach albo piastach 180.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Na OLX są ze 3 ogłoszenia w cenie 1k

A to oddaje honor - ostatnio patrzylem i nie widziałem, albo nieumiejętnie szukałem. W takich okolicznościach nie ma co patrzeć na 1700 tylko brać te XMy.

Swoją drogą widzę, że piasty, które są w najnowszych kołach DT są inne z zewnątrz - kołnierze z mocowaniami szprych są rozstawione szerzej i są inaczej wycinane. Kupowane oddzielnie są dostępne tylko te starszego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś linka do tak samo wiekowych kół M1700, które też są szerokości 22,5mm. W tamtych latach tylko koła E miały 25mm. Współcześnie produkowane są o różnych szerokościach co jest dopisywanie na końcu oznaczenia (tylko już nie ta cena). Np. w primalu z moich rowerów jest XM1501-30.

__20190217_134710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne koło ..może chcesz się pozbyć bo ubrudziły sie ?:)

Są też na olx jakieś po 25 mm, też z sersi bodajże X421 ... trochę jeszcze słabo ogarniam te serie i wersję produktów DT Swiss.

 

te są ładne ale budżet przekraczają:

https://www.olx.pl/oferta/kola-dt-swiss-ex-511-spline-30mm-dt-350-27-5-650b-enduro-15x100-sramxd-CID767-IDzOoDa.html#94b2da1d73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Archer227 napisał:

Fajne koło ..może chcesz się pozbyć bo ubrudziły sie ?:)

Spóźniłeś się "trochę"... miałem 8 kompletów. Został 1. To obręcz xm481 na 240.

Co do xm421 to mam takie tutaj...

https://www.forumrowerowe.org/garage/ve/garage/vehicle/8417-grand-canyon-cf/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...