Skocz do zawartości

[do 7000 zł] enduro/trail pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam zamiar w niedalekiej przyszłości kupić rower enduro. Jestem początkujący w temacie. Preferuję koła 27,5" w rozmiarze L. Mam na uwadze trzy rowery:
- Marin Hawk Hill 1 2020 
- Dartmoor Blackbird Intro 2020
- Kross Moon 1.0 2018
Pytanie na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu? Budżet nie jest wielki ale myślę, że coś uda się wyrwać. Może jednak celować w coś używanego lub macie jakiś sprawdzony sklep, który aktualnie wyprzedaje starsze roczniki? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc oraz chętnie dowiem się Waszych opinii co do wyżej wymienionego sprzętu.
Pozdrawiam!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie krossa odpuścił w tym konkretnie modelu miał wielką fale pękających linków i śrub wahacza. Niby poprawili ale dalej w niektórych sztukach występuje ten problem

 

Między dartem a marinem jest ponad 1500zł różnicy. Blackbird na pierwszy rzut oka ma  lepszy osprzęt: amortyzatory, hamulce, napęd. Poza tym dartmoor oferuje większy skok zawieszenia 160/160mm. Dart ogólnie lepiej nada się do cięższych zastosowań. Poza tym kupując polski rower wspierasz częściowo polską gospodarkę :)

 

Półtora kafla jest mocnym argumentem dla marina ale ja bym brał darta jeśli musiałby to być nowy rower. W tych pieniądzach można już dostać używanego reigna 2.0 2018+ i wieleeee innych super endurówek :D

 

Wybór należy do ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh... Tylko nie kup kota w worku jeśli chodzi o używany rower. Przeglądając od kilku tygodni aukcje gołym okiem widać, że za ok. 6-7 tys. kupię o wiele lepszy sprzęt, niestety obawiam się, że na dzień dobry trzeba będzie dać kilkaset złotych na serwis...


Nowy dart 6000 zł, natomiast Marin 6399 zł - tak podają na stronie. Gdzie to 1500 zł bo nie wiem czy się zrozumieliśmy :)
https://www.marinbikes.com/pl/bikes/20-hawk-hill-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piotrekwad95 napisał:

Echhh... Tylko nie kup kota w worku jeśli chodzi o używany rower.

Raczej sprzęt za takie pieniądzę najpierw się dokładnie ogląda i sprawdza papiery dot. dowodu sprzedaży/historię serwisową etc. Kumpel kupił rok temu reigna 2018 za 6800zł i wszystko oprócz pedałów które były na dzień dobry do wymiany było w stanie perfekcyjnym.

 

Sprawdziłem pierwsze ogłoszenie w wyszukiwarce, jedna jedyna sztuka i w dodatku rozmiar XS https://allegro.pl/oferta/rower-marin-hawk-hill-1-27-5-purple-rozmiar-xs-8680766729   wybacz moje roztrzepanie, myślałem że kosztuje 4800zł a nie ponad 6k.

 

Jeśli róznica w cenie jest tak jaka jest to nie zastanawiałbym się nad dartmoorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać używek, najlepiej wyposażony rower w stosunku do ceny to Moon, spokojnie znajdziesz wersję 2.0 z 2017 r w tym budżecie i wystarczy na pełny przegląd. Co do pękających Moonów to tylko słyszę jak o tym piszą  a nikogo nigdy nie spotkałem aby narzekał, to tak jak z potworem z Loch ness wszyscy mówią że jest a niemalże nikt go nie widział . Ramy pękają wszystkie, często towarzyszy temu zwyczajny niefortunny zbieg okoliczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Longi Nie wiem czy jesteś może na grupko-giełdach rowerowych na facebooku, ale swego czasu było pełno tych moonów właśnie z pękającym górnym linkiem wahacza. Jest to temat rzeka, któremu  można by było założyć oddzielny temat.

 

Chciałem powiedzieć, że wybrałbym Blackbirda i nawet bym nie patrzył na marina, bo Dartmoor ma lepsze części, jest tańszy i jak przyjdzie ochota na "coś więcej" to spokojnie da sobie radę z takim zapasem skoku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Generalnie zawsze mi się marzył Trek Remedy. Używany w granicach 7 tyś jest do złapania tylko właśnie... co tam w nim jest, a niestety nie mam czasu przejechać pół Polski żeby osobiście tego doglądnąć. 

Myślałem też o canyonie strive i neuron. Chociaż neuron chyba za bardzo trailowy.

Ewentualnie na jakie modele nowe czy też używane mogę jeszcze spojrzeć... Tak z czystym sumieniem?

Tak jak napisałeś o moon'ie to chyba sobie Krossa podziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT Capra za 7000 w dobrym stanie będzie bardzo ciężko ustrzelić.

Warty uwagi jest również NS Bikes Snabb, ale używane też ciężko złapać w tej cenie.

Generalnie w tej cenie patrzyłbym tylko na używane ze względu na osprzęt, który jest o kilka klas wyżej, i który to odczujesz na wypadzie w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS wygląda kusząco tylko czy M'ka nie będzie mała pod moje 1,81 m?
Pytanie co do moon'ów... Wyżej kolega pisał o pękających linkach. Wypowiesz się więcej?
Reszta sprzętu na 29" odpada. Chyba się w tym utopię :)
Natomiast Spectral z 2018 27,5" wygląda przyzwoicie. Generalnie jak z dostępnością części do Canyon'ów w Polsce? Słyszałem, że dosyć ciężko i praktycznie wszystko trzeba sprowadzać od naszych sąsiadów. 
Coś więcej na temat tej Yt Capry od Hurtlockera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym Snabba E1.
Nie będzie za mały ponieważ występuje tylko w wersjach S M L, inni jak Canyon, Kross, YT mają wersje XS*, S, M, L, XL, XXL*
*: xs-tylko w Canyonie, xxl-tylko w YT

Podobnie ma Kellys SWAG. Kolega ma S i w porównaniu z S Canyonia mojej żony jest ewidentnie większy.

Co do Moonów, osobiście jeżdżę na wersji 2.0 z 2017 i nic się nie dzieje, kolega ma Z1 i też nic się nie dzieje.

Co masz na myśli pytając  o części do Canyona?

Capra, jeśli się nie mylę jest carbonowa, trzeba zadzwonić i zapytać sprzedającego jaka to wersja i jaki ma osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reign to chyba wizytówka rowerów enduro. Maestro jest tak uniwersalne, że bez problemu pojedziesz XC, enduro i DH - czysta uniwersalność. Mam 4 kumpli na reignach, w razie czego mogę podpytać jeśli masz dodatkowe pytanie.

20 minut temu, piotrekwad95 napisał:

Ta M'ka w przypadku Gianta to duża czy mała M'ka?

Ile masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Krossem i pękającymi linkami to nie jest tak, że każdy moon pęka. Pewnie jest to jakiś procent, mniejszy lub większy, ale jest. 
Problemem jest to, że Kross nie ma tych linków, więc jeśli rower jest po gwarancji i Ci pęknie, to zostajesz z ręką w nocniku, bo nie kupisz na podmiankę. I o to było larmo w internecie, bo nawet ludzie co wymieniali te linki w ramach gwarancji mieli problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...