Skocz do zawartości

[rama] Dobór ramy pod wzrost


igli88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem tu nowy więc na wstępie witam wszystkich. Jako, że jestem zielony w kwestii rowerów, ram i doboru ramy więc postanowiłem zapytać tutaj.

Przyszedł czas na zakup swojego pierwszego roweru MTB na pełnym zawieszeniu. Jako że jest to mój pierwszy zakup w życiu w pełni świadomy więc chce wybrać jak najlepszą ramę. Celem jazdy będzie troszkę jazda typu singletrack, łatwe trasy zjazdowe oraz jazda czasem po płaskim ale raczej na przełaj przez trawę i między drzewami. Jestem wzrostu 176,5 cm, a długość wewnętrzna nogi to 83-84 cm (pachwina - pięta). Mam taką rozmiarówke na stronie producenta wraz z obrazkiem do niej ale nie do końca wiem jak to policzyć. (załączniki)

Z góry dziękuje za pomoc. Jeśli wybrałem złą kategorie to przepraszam.

Pozdrawiam

 

size_bike.png

rozmiar.png.923d7c037d5ff7e97c8b5fb69aaf3b83.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę kwestię montażu sztycy regulowanej. Jestem bardzo zbliżonych do Ciebie gabarytów (174cm wzrostu i 82cm nogi) i mając 480mm rury podsiodłowej (rozmiar L) sztycę z skokiem 125mm miałbym bardzo na styk, a o 150mm raczej by nie było mowy (na zdjęciu poniżej rura podsiodłowa 440mm i sztyca o skoku 125mm). Mam focusa vice rozm. M (https://www.focus-bikes.com/int/42358-vice#) i gdybym miał te 2cm więcej nogi to prawdopodobnie brałbym L-kę. Tutaj musiałem minimalnie wydłużyć mostek (z 50 na 60mm) by poczuć się komfortowo. Niemniej, nic nie zastąpi jazdy porównawczej.

image.png.5f4ccc63374014be960cab4579792bd2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...