Skocz do zawartości

[napęd] Przejście z 3x9 na 2x9docelowo 2x10)


dawid1110

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Rulez napisał:

Tak było, i będzie do wyczerpania zapasów, nowe modele korb mtb, nawet Alivio, mają bcd 96.

A więc trzeba się spieszyć :D

 

EDIT

Jeszcze od razu zapytam.

Przerzutke do tyłu planuje Shimano Deore RD-M6000

Jaką polecicie dobrą kasete 10-rzędową i łańcuch do niej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch KMC x10.73/93 razy 2/3 i rotacja co kilkaset km. Kaseta cokolwiek ci się podoba, ja jeżdżę na 11-34 bo wg. mnie najsensowniejsze stopniowanie, w 11-32 zmarnowane 2 ostanie biegi z przeskokiem o 1 ząbek, a w 11-36 za wcześnie się zaczynają skoki o 3 ząbki. czy deore/slx/xt to już twoja sprawa, jak bardzo ci na wadze zależy, osobiście kupiłem używaną XT m770-10 za 30zł i poprawiłem pilnikiem ostanie koronki aby miały lepszy profil (mniej zużyty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piciu256 napisał:

Łańcuch KMC x10.73/93 razy 2/3 i rotacja co kilkaset km. Kaseta cokolwiek ci się podoba, ja jeżdżę na 11-34 bo wg. mnie najsensowniejsze stopniowanie, w 11-32 zmarnowane 2 ostanie biegi z przeskokiem o 1 ząbek, a w 11-36 za wcześnie się zaczynają skoki o 3 ząbki. czy deore/slx/xt to już twoja sprawa, jak bardzo ci na wadze zależy, osobiście kupiłem używaną XT m770-10 za 30zł i poprawiłem pilnikiem ostanie koronki aby miały lepszy profil (mniej zużyty).

A co sądzicie o kasetach SunRace?? SunRace MS3

EDIT

Już nie tyle chodzi tutaj o stopniowanie tylko o ogólną opinie tych kaset. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawid1110 No to jeśli masz 104bdc to "bedzie" :). Sugerowałem się korbami SH 40-30-22 a tam jest 96/64.

W dniu 26.05.2018 o 12:21, Rulez napisał:

W tej chwili, w nowych modelach bcd 104 mają korby trekkingowe (tarcze korb trekkingowych), korby mtb mają 96.

Zgadza się. Niestety tarcze z serii x000 mają też inny wygląd i nie wiem czy można można je stosować zamiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mr. Dry napisał:

@dawid1110 No to jeśli masz 104bdc to "bedzie" :). Sugerowałem się korbami SH 40-30-22 a tam jest 96/64.

Zgadza się. Niestety tarcze z serii x000 mają też inny wygląd i nie wiem czy można można je stosować zamiennie.

Chyba wyjdzie tak, że kupie tarcze 36z do przodu żeby mi nie wykupili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...