Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam w gravelu napęd Shimano Sora GS 2x9 z kaseta 11- 32T.

 

Po wymianie łańcucha okazało się że kaseta jest do wymiany.

 

Ogólnie Sora działa dobrze, jedynie przydałoby mi się lżejsze przełożenie na podjazdy natomiast niemal nie korzystam z najmocniejszego...

 

Gdzieś czytałem że jest coś takiego co montuje się do mocowania przerzutki, na tym montuje się przerzutkę i wtedy można założyć większą kasetę, teoretycznie nie obsługiwaną przez dany model, czy kojarzycie o co chodzi?

Czy ktoś testował jak to działa i jaką kasetę mógłbym wrzucić?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, masz na myśli tzw. goatlink. Zmartwię cię, zauważalnie upośledza on pracę przerzutki.

Jaka masz obecnie kasetę i jaki to dokładnie model przerzutki. Często jest tak, że przerzutka bez problemu ogarnie 2-4 zęby więcej niż mówi o tym specyfikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 21:01, Dokumosa napisał:

Nie. To najlepszy stosunek jakość/cena. Przy instalacji nie cisnąć za wewnętrzne miski ani tym bardziej nie walić młotem. Oś korby uszczelnić dobrym smarem (między osią a miskami suportu). Nie skręcać mocno plastikowej śruby (delikatnie wyłacznie w celu wyeliminowania luzu osiiwego). Wytrzymują kilkadziesiąt kkm.

Mufę wystarczy przesmarować Motorexem 2000 czy na sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim mocno budżetowym MTB mam obecnie układ kaseta 9s i korba 3s (dedykowana do układów 3x9). Mam okazję zakupu kasety 10s, przerzutki oraz manetki do niej, również 10S.

Pytanie - czy przednia korba dedykowana pod 9S zadziała z "tyłem" 10S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fikander napisał:

Tak, zadziała.

Pamiętaj o łancuchu, bo 9s będzie działał na kasecie 10s, tyle że zdecydowanie mniej kulturalnie.

Nie będzie, odwrotnie tak, ale nie łańcuch 9s na 10s kasecie.

Ten łańcuch będzie za szeroki po prostu i będzie haczył o większe koronki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w jednym rowerze zmieniłem przednia tarczę z okrągłej na owalną o takiej samej ilości zębów, łańcuch został ten co wcześniej, wszystko ładnie chodzi. Czy w przypadku zmiany (w innym rowerze) przedniej tarczy (napęd 1x11) na owalną, mniejszą o dwa ząbki od okrągłej, powinienem skrócić łańcuch czy powinno hulać? Wg mnie powinno być ok, bo dwa ząbki to niewiele, ale jeszcze nie robiłem takiej zmiany, więc pewności nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...