Skocz do zawartości

[2017] SRAM GX Eagle 1x12. Budżetowe 12 biegów


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam eagla 12s X01 z kasetą .. wiadomo 10/50. Widzę że NX 12s jest 11-50 - czyli ciaśniej, czyli mniejsze dziury , co by mi odpowiadało na treningi po płaskich okolicach. Czy są jakieś przeciwwskazania żeby zastosować tę kasete u mnie ? Ja nie widzę, ale wolę spytać zanim wydam kasę.

Edytowane przez sapero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz że 36x11 daje przełożenie 3,27 - jak dla mnie to za mało, w XT 10s miałem 38x11 i to było Ok bo dawało 3,45 czyli minimalnie więcej jak 34x10. Z drugiej strony 34x50 to 0,68 co powinno każdemu wystarczyć.

Co więcej liczą się nie tylko skrajne przełożenia. W jednoblatowym napędzie liczy się też których koronek używasz najczęściej i tu 34 znacznie lepiej się sprawdza.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jak wygląda trwałośc zebatek w korbie GX eagle? Z tego co czytałem w necie są one aluminiowe... Zastanawiam sie czy kupic korbe m7000 gdzie koronka jest stalowa a robie dużo km rocznie czy 80gram lżejszą gx eagle i wrzucic jakąś trwałą tarcze na dm boost. Macie jakieś propozycje? AbsoluteBlack jest ponoć trwała. 

Druga sprawa czy są dostepne jakies zamienniki koleczek przerzutki tylnej Sram narrow wide 1x11 12t?

Dzięki za odpowiedź.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
1 godzinę temu, kurt_hectic napisał:

Po co wy kupujecie eagla do jeżdżenia po płaskim to ja nie wiem. To jest napęd dedykowany do rowerów jeżdżących w górach. Na płasko 36 zębów wystarczy.

Mam GX Eagle z 34T i jest w zupełności wystarczający na płaskie jak i w góry, dla średnio wytrenowanej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Klika słów ode mnie. Mam GX Eagle z owalnym blatem banless 36t i manetką gripshift. Przejechałem ok 200km. Startuje w płaskich wyścigach (do 1000 m przewyższenia), nie mieszkam w górach, stąd taki dobór przełożeń.  Do tej pory znalazłem dwa minusy. W manetce przydałby się wskaźnik biegów taki jak w sram attack, żeby widzieć na jakim biegu jedziesz. Po tak niewielkim przebiegu na korbie widać już przetarcia anody. Taka sytuacja miała miejsce w każdej korbie na jakiej jeździłem, ale nie tak szybko. Po za tym jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gripshift bez wskaźnika można wyczuć..kiedyś miałem rower co mi pokazywał  na jakim biegu jestem  ale praktycznie z tego nie korzystałem i tak wszystko działa  intuicyjnie . Poza tym gripshift to fajna rzecz „zawsze chciałem mieć takie coś..” :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...