Skocz do zawartości

[2700] rower crossowy/trek Merida/Cube?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Potrzebuję pomocy w wyborze roweru crossowego do 2700zł. Zastanawiam się nad:

 

Cube Curve Pro 2017

https://www.cube.pl/rowery_2017/trekking/curve/cube-curve-pro-greynflashorange-2017/

 

Merida Crossway 100 2017

http://www.rowerymerida.pl/produkt1329/crossway-100-rower-merida.html

 

Chyba, że polecacie coś innego Kross/Unibike? Proszę o uzasadnienie.

 

Drugie pytanie... Czy jest sens kupować model roweru z 2017? Może lepiej kupić model 2016?

 

Cube Curve Pro 2016

https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-crossowy-Cube-Curve-Pro-2016-meski-czarny/6270

 

Ewentualnie model wyższy ale z 2016

http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-nature-czarny-2016-p-8710.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. zagraniczne marki w przedziale do 3-4k są bardziej chińskie niż romet, kross czy unibike. Codziennie spotykam się z sytuacją na serwisie, że przyprowadzają ludzie swoje spece, treki, cube, meridy itp. i nie potrafią pojąć że rower takiej marki do tych kilku k PLN to nic innego jak chamska, najprostsza budżetówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywajmy, każdy zakup wiąże się z efektem wizualnym, jaki najpierw wywołuje. Z polskich marek, poza marką Kross pozostali koncentrują się głównie na osprzęcie i tym chcą przyciągnąć i tak nieświadomych klientów wybierających produkt modny i na czasie. Niestety ramy Unibike i Rometa nie zachwycają profilem ani malowaniem. Poza tym, Romet niewiele robi w celu ocieplenia swojej marki, wciąż kojarząc się głównie ze szmelcem bazując jedynie na sentymentalności marki sprzed wielu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten PRLowski romet w zestawieniu z dzisiejszymi wynalazkami taki zły wcale nie był. Wiele rowerów z tamtych lat jest w ciągłej "eksploatacji" a serwisu nigdy nie widziały.

Odnośnie kolorystyki to zgadzam się, że nie ma tu żadnego taniego efekciarstwa. Co do profili ram to imho w przypadku roweru crossowego różnicy nie ma. W przypadku mtb np. damki rometa z serii jolene 27,5 podobają mi się bardziej niż większość konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem Rometa Orkana, to była kolarka taka duża. Chyba był niezły bo mi go ukradli :D później miałem Rometa Mistrala, ten był elegancki :) do dziś stoi w piwnicy tylko podrdzewiały i ma skrzywioną kierownicę bo wjechałem nim w przyczepę traktorową :) Ale marka Romet pozostanie tym właśnie PRLowskim Rometem i już chyba tego nic nie zmieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Diplodok99 Ja miałem taki sam dylemat i po kilku dniach poszukiwań/marudzenia, dziś zamówiłem Romet Orkan 5.0 2017 za 2699ZŁ (cena katalogowa 3500, sklep mi zrobił niezłą obniżkę) - myślę że w tej cenie ciężko o lepsze parametry. W środę ma dojść :) Oby Wasze uprzedzenia się nie potwierdziły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wspomniał, poza osprzętem często liczy się walor wizualny. O gustach się nie dyskutuje ale dla mnie osobiście Romet odpada ze względu na paskudny design. Mając do wyboru raczej brałbym Unibike, ogólnie w realu ramy źle nie wyglądają. Sam mam dylemat co wybrać i chyba będzie to Giant Roam 1.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny wątek, podobne komentarze :-)

 

U mnie Giant jest na 2 miejscu, na pierwszym jednak Cube (pod względem wizualnym). Lipa że w żadnym sklepiej w KRK nie ma i Gianta i Cube'a, więc nie porównam ich bezpośrednio. No ale nic, jutro mam nadzieję że znajdę czas na obskoczenie sklepów i testy.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube wygląda bardzo ładnie na zdjęciach ale w realu tak sobie, choć nie powiem, że źle. Dolna rura robi wrażenie bardzo "pancernej" ramy i pewnie nie jest to jedynie wrażenie. W Krakowie nie ma w sklepach tak popularnych marek, hmm... trochę to dziwne. Ja akuratnie miałem możliwość oglądnięcia całkiem sporej ilości różnych marek i może przez to wybór mam jeszcze trudniejszy :icon_lol:      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chyba nie chodzi o kojarzenie marki ale o walory wizualne, przynajmniej w moim przypadku. Dla jednych rower ma być sprzętem czysto użytkowym i bez znaczenia jest jak wygląda, dla innych musi mieć wygląd i/lub to coś, że po prostu się podoba. Rowery Romet są dobrze wyposażone ale nie wszystkim muszą się podobać. Unibike też jest chwalony za bardzo dobry stosunek cena/jakość/osprzęt ale dla niektórych rama czy malowanie jest nie do przyjęcia.

 

Osobiście zamówiłem dzisiaj Giant Roam 1 z tego roku, myślę że w bardzo atrakcyjnej cenie. Chciałem zamówić Vipera ale niestety zakończona produkcja koloru grafitowego na ten rok, a sklep który ma na stanie nie oferował atrakcyjnej ceny i warunków zakupu.

 

Teraz tylko cierpliwie poczekać 2 dni i po jakiś 20-kilku latach przerwy znowu pomknąć na rowerze :woot:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzę że Romet mi się źle kojarzy. Zdaję sobie sprawę że kupując Gianta, Cube'a czy Meridę płacę na markę, ale tak samo jest kupując Audi zamiast VW / Skody. Mi się rower przede wszystkim ma podobać i to jest dla mnie ważne, chcę schodzić go garażu z bananem na twarzy a nie za karę :-) Dla kogoś może nie jest to ważne i szuka najlepszych komponentów w ramach danej ceny. Ja tego nie oceniam. A że w ramach moich "wymagań" podoba mi się kilka modeli - dlatego też się uzewnętrzniłem na forum z prośbą o ocenę osób które się na tym znają. Nie rozumiem dlaczego nie mogę o to zapytać.

 

@Pilot

Jak możesz - zdradzisz (PW) gdzie kupiłeś Gianta i w jakiej kwocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...