Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jeśli założysz osobny temat.

Musisz wziąć pod uwagę wzrost i długość nogi bo ważne są proporcje. Ja mam 180 cm, nogę 90 cm, szosy wg wyliczeń z internetowych sklepów powinienem mieć 56 cm i mostek 100 mm (ramy szosowe i gravelowe mierzy się w centymetrach). Zdecydowanie lepiej czuję się na rozmiarze 55 cm. W gravelu/przełaju jest jeszcze kwestia wysokości kierownicy - potrzeba ją podnieść żeby plecy nie dostawały na wybojach.

Dodatkowo, wygoda zależy od Twojego rozciągnięcia. Dlatego najlepiej będzie jeśli potestujesz różne rowery i sam ocenisz na czym dobrze się czujesz, nie ma przed tym ucieczki. 

Edytowane przez gyrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas abym i ja się pochwalił nowym nabytkiem :)

yTaK0wzUXrjczrAm2sSWZpJ_fLFAJMK5sM5yMhHP

On-One Pickenflick na mechanicznym Apexie 1 od razu dopasowany pod moje widzimisię ;) Koła na DT350s+R470 od Daveo, opony Vittoria Adventure Trail 38c w bezdętce, sztyca karbonowa 3T, kierownica Selcof Sterrato lekko rozchylona (10 stopni), siodło Speca i hamulce HyRD przełożone z poprzedniego roweru. O dziwo PX zasługuje na pochwałę, te opony i kierownica nie były dostępne w konfiguratorze, ale po pytaniu mailem założyli mi zamiast i to bez dodatkowych opłat. Podziękowania dla @IvanMTB za porady przed zakupem.

Ogólnie póki co wrażenia super, pierwszy raz nowy rower daje mi zarówno taką mega frajdę z jazdy, jak też poczucie, że nie ma co zmieniać, bo mam wszystko co chciałem ;) Na przyszłość planuję dokupić drugi komplet kół 650b (do tej ramy wchodzi 2.0) i założyć szerokie łysolce na asfalty i szutry, a na 700c mieć oponki bardziej na błoto.

Edytowane przez Prz
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK na startfitness jest merida Cyclocross 500 za 675 funtów. Niestety przesyłka kosztuje dodatkowe 125 ale da się uniknąć tego kosztu. Ja zamawiałem do znajomego i potem firmą przesylkową za 40 funtów. Nawet z kosztami przesyłki wyjdzie około 3800, bez wyjdzie około 3350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 18:42, panpromek napisał:

Coś nie tak z tym linkiem do zdjęcia. Mnie się pokazuje błąd ze strony Dropboxa.

Coś niestety popsuli, zawsze wrzucałem zdjęcia przez folder publiczny na fora, teraz u mnie widać normalnie, ale widocznie jednak nie jest widoczne dla wszystkich. Niestety nie mogę już wyedytować tamtego postu więc wrzucam zdjęcie jeszcze raz:

73742103e23943a8.jpg

Edytowane przez Prz
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłem, kupiłem :) przejechałem dziś około 6,5km głównie leśnymi drogami i jest super. 

Merida Cyclo Cross 300, osprzęt fabryczny czyli full Shimano Tiagra, hamulce Spyre-c. Opony: przód Maxxis Mud Wrestler 33c, tył Schwalbe rapid Rob 1.35.

Ogólnie na chwilę obecną myślę o wymianie przednich wideł na Carbon. 

 

29955714_1221836707951834_1790727509_o.jpg

29993725_1221836424618529_212898682_o.jpg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2018 o 20:34, Prz napisał:

Coś niestety popsuli, zawsze wrzucałem zdjęcia przez folder publiczny na fora, teraz u mnie widać normalnie, ale widocznie jednak nie jest widoczne dla wszystkich. Niestety nie mogę już wyedytować tamtego postu więc wrzucam zdjęcie jeszcze raz:

73742103e23943a8.jpgjaki to rozmiar L?

To mamy w 3 city praktycznie 2 podobne maszyny, też się nad takimikolami zaztanawialem ale stanęło na ztr grail i novatec na osiach thru bolt.

Jak wrażenia z komfortu jazdy. Było nie było to maszyna do ścigania a nie geometria endurance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2018 o 20:46, dankams2 napisał:
W dniu 1.04.2018 o 20:34, Prz napisał:

jaki to rozmiar L?

To mamy w 3 city praktycznie 2 podobne maszyny, też się nad takimikolami zaztanawialem ale stanęło na ztr grail i novatec na osiach thru bolt.

Jak wrażenia z komfortu jazdy. Było nie było to maszyna do ścigania a nie geometria endurance.

Tak, rozmiar L. Komfort póki co bardzo fajny, połączenie tytanowej ramy i karbonowej sztycy bardzo fajnie wybiera drobne nierówności.

Z geometrią to tak tego nie odczuwam, główka 175 mm jest dużo wyższa niż w większości wyścigowych maszyn (choćby PX XLS), a nawet od Tempesta, który teoretycznie jest bardziej gravelem niż Pickenflick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Prz napisał:

Tak, rozmiar L. Komfort póki co bardzo fajny, połączenie tytanowej ramy i karbonowej sztycy bardzo fajnie wybiera drobne nierówności.

Z geometrią to tak tego nie odczuwam, główka 175 mm jest dużo wyższa niż w większości wyścigowych maszyn (choćby PX XLS), a nawet od Tempesta, który teoretycznie jest bardziej gravelem niż Pickenflick.

Pytam bo nie mam porownania z innymi typowymi gravelami, które są teoretycznie na komfort nastawione.

W swoim jeszcze z aluminiową sztycą nie mam,propblemu spedzic w trasie 8h. Oczywiscie z przerwami na jedzenie i podziwianie widoków. Ale jeżeli można by jeszczce lepiej to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

...ano właśnie solo nie trzeszczy, zwinąłem dwa ze zwrotów ale jeden był podejrzany a tenże ma nieco krótkawą sterówkę.

Ten głupi ekstra centymetr byłby ideolo - albo mostkiem poprawię albo zaczaję się na następnego zwrota ;)

Edytowane przez kazafaza
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...