Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, IvanMTB napisał:

... czyli ponownie wracamy do truizmu. Ile ludziów, tyle opcji, a każda inna i brak tu Jedynej Słusznej Drogi...

Szacunek...

I.

 

Cos mie tu sciema pachnie Panowie. 

Jesli siedzicie w tabelkach to wiecie ze w najwiekszych rozmiarach gorna podchodzi pod 600-610mm w zaleznosci od producenta. To co, niby szosy i przelaje dla wysokich niet? no wlasnie... To ja sie zastanawiam czy te 1-2 cm to mi zrobia jakas roznice? Nie, nie zrobią. Sobie dlugosc wyreguluje dlugoscia i katem mostka a przede wszystkim geometria kiery. 

A tak wogole to wazne tez zeby butem o kolo nie haczyc przy zakrecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ti mi tutaj nie ściemniaj,  spodobał się rower i ładnie wygląda  :)

Sam jeżdżę po świecie na ramach takich i siakich w pozycjach wielorakich, np 55 cm karłowatych! i 63 normalnych itp.. jednak na foto i z pamięci Twojego Korpus de Likte uknułem wniosek że na tym rowerze jeździsz jak na szosie w ostrym sezonie katorżniczego treningu, jak 24 latek w szczycie Rookkko potencjału kipiący łydką w korbę :)))

Rower do walenia się natomiast po koleinach korzeniach jamach kępach trawy kamieniach podwrocławskich, trelinkach i śladach kopyt odciśniętych w zamarzłej ziemi, przyjemniej jak ma wyżej uchwyt, co można zrobić mostkiem 35 stopni i już :) Rozmiar ramy do tego nie potrzebny o ile nie pęknie przy jarzemku jeśli masz za długi tyłek na zbyt krótkiej rurce...

Ivan  ? mówił chyba że tytan gra, że  trzeszczy, że tak ma, czy Twój też?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, Grizzli napisał:

Sobie dlugosc wyreguluje dlugoscia i katem mostka a przede wszystkim geometria kiery. 

Jaasne :P

Takich mądrali to jest tutaj całe kopy. Nawet znam takiego jednego co za mostkiem 140 się rozglada bo mu rama za krótka.

Ivan mówił, że tytan nie jest niezniszczalny. Czyli, ze można go połamać jak każdy inny materiał. Nawet cuś takiego widziałem ostatnio na własne oczy w marcu 2017.

33292517250_6c93290c0e_c.jpg

Nota-bene, nie strasząc zupełnie :devil: był to On-Onew 456 Ti.

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uhmm... No to u mnie nie stwierdzono żadnych takich dźwięków.

Inna sprawa to wibracje hamulca i seat stay'a...

No ale to się niestety trafia przy niektórych rozmiarach tarcz i grubosciach/konstrukcjach rurek.

Maciejas trenował to w Zadymiarzu, ja w Kocinie...

 

No ale to tak już zupełnie poza tematem jak mi się zdawa :whistling:

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczenia jeszcze nie uslyszalem. A maruderom napiszę tak: macie racje, rower jest za maly,  a ja biedny sie na nim mecze bo musze i nie mam innego  :P ale nie przejmuje sie,  tylko jezdze ile wlezie,  bo i tak zaraz peknie na ktoryms spawie

pozdro

Lechu

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co to za cisza w temacie.... na rozruszanie moj Stary Stefan... pogrzebalem ostatnio przy kolach i tak mi jakos wyladnial ;-)) generalnie praktycznie seryjny nie liczac koszykow i spd, kolka zmienione z eastona xc29 na ea70 xct, obrecz jest 622x19 a byla 622x17. Nowe kolka ciut lzejsze i na SP.

Edyta: zeby nie bylo limczu.. opony ma szosowe ;-)) ale Sprytny Sam 40c wejdzie na obie osie.

Edyta2: widzialem tabelki o kolorach jest ciemny szary i matowy z dodatkami :-p

20180120_160821_crop_746x528.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odświeżę bo było kilka zmian - przede wszystkim, zmiana napędu na 11s bo mnie szitmanowskie 10s doprowadzało do szewskiej pasji. Teraz klamki / przerzutki ultegra 6800, korba i kaseta 105. Działa w końcu tak jak powinno! W 11s coś poprawili z tym ciągiem linki i nie trzeba klnąć. 

Do tego... zamówiłem drugi, identyczny zestaw kół z Daveo i mam obecnie dwa do szybkiego przekładania - jeden pod szosę, drugi pod teren. Na tym terenowym założone Schwalbe X-One w wersji Evo i zrobione pod tubeless (uszczelniły się na pompce stacjonarnej, bomba!). Wczoraj jazda testowa z nimi po śniegu, błocie i lodzie, było świetnie. 

6CEaWBGKTLuaHQ9zDCuO4w_thumb_189.jpg

Edytowane przez lukasamd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesień złożyłem sobie Błyskawicznego Błotniaka :)

(koszty: rama, opony, kaseta i klamki... reszta już była)

Miałem nadzieję, że hamulce szczękowe dadzą radę, ale jednak rozważam tarczówki, a to już podwoi budżet, bo trzeba będzie złożyć koła... w chili obecnej mam na oku ciekawe piasty i obręcze na 32 otwory, ale nie wiem, czy nie postawić na 28h, no ale to byłyby dodatkowe koszty, a to ma być tani rower do wszystkiego...

rama: accent

klamki: sram

napęd: shimano 1x10

Przewidywana ewolucja: zmiana kół pod tarcze (+hamulce)

W dalszej przyszłości możliwy widelec z karbonu.

(pozycja klamek ze zdjęcia jest już nieaktualna, poprawiona)

2rot8om.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

RAMA FURIOUS M
WIDELEC FURIOUS
STERY ACCENT HI-S02
KORBA Sram Rival1 42t
PRZ.TYLNA Sram Rival1 Long
MANETKI Sram Apex 1
KASETA CSMX8 11-42
ŁAŃCUCH Sram PG1130
OBRECZE ACCENT ROCKRIDER
PIASTY Nov. D791/792SB
SZPRYCHY CnSpoke STD14
HAMULCE TRP Spyre C
OPONY WTB NANO 40c
KIEROWNICA RXL SL CARBON
OWIJKA 
MOSTEK Toseek 90
SZTYCA ACC EXECUTE
OBEJMA WAKE
SIODEŁKO ACC EXECUTE
PANCERZE SRAM
LINKA SRAM
SUPORT SRAM GXP

WAGA : 9.9kg bez pedałów , 10.4 z pedałami

30lnyau.jpg

 

Edytowane przez PanPiotr
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...