Skocz do zawartości

[wypadek]Pendolino vs rowerzysta


vicher

Rekomendowane odpowiedzi

Pendolino vs rowerzysta

 

https://www.youtube.com/watch?v=1EWfUKqEGiU

 

Miał szczęście.

Pewnie miał słuchawki na uszach. Jak można przejeżdżać przez zamknięty przejazd kolejowy?

 

Przejazd w google.

 

https://www.google.pl/maps/@50.6574985,17.9847878,3a,75y,191.21h,60.88t/data=!3m6!1e1!3m4!1so_LJGhw9et5HuoWgXmna4A!2e0!7i13312!8i6656

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uderzył że aż się zakurzyło czyli siła musiała być ogromna. Więcej szczęścia niż rozumu jak to się mawia. Takie filmiki powinny być przestroga dla wszystkich którzy uważają siebie za niezniszczalnych. Nie ma że zdążę, że się zmieszczę. Lepiej poczekać i być 10 minut za późno niż 30 lat za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można przejeżdżać przez zamknięty przejazd kolejowy?

 

Pamiętam, że kiedyś na tym forum ktoś wypowiadał się, że nie zatrzymuje się pod zamkniętymi rogatkami, bo nie chce się schładzać pod czas treningu. Może to wyznawca tej samej maksymy.

 

W tym miejscu pendolino miało na liczniku 140 km/h, więc odrzut musiał być spory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego filmiku gościu będzie miał pamiątkę na całe życie, chociaż jak nie zmieni zachowania to pewnie nie będzie to długie życie...

 

Pewnie zmyliła go prędkość Pendolino. Ja w swoich okolicach mam przejazd kolejowy, gdzie jeżdżą tylko towarowe, więc jak widzisz pociąg 500 m od przejazdu to masz jeszcze minutę, żeby przejechać. Jak Pendolino jedzie 200 km/h to 500 m to 9 sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie zmyliła go prędkość Pendolino. Ja w swoich okolicach mam przejazd kolejowy, gdzie jeżdżą tylko towarowe, więc jak widzisz pociąg 500 m od przejazdu to masz jeszcze minutę, żeby przejechać. Jak Pendolino jedzie 200 km/h to 500 m to 9 sekund..

 

Tylko, ze ja na tym filmiki nie widzę, żeby rowerzysta się rozglądał, przed przejazdem.

 

Mnie uczono, że przy otwartych rogatkach mam się rozglądać i to tez robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeciez widac dokladnie, ze chcial wjechac pod pociag tylko nie zdazyl i uderzyl w bok.
Wątpię w tą wersję. Jakby chciał zginąć pod kołami tego pociągu to by sobie na niego czekał i spokojnie wjechał/wbiegł/wskoczył pod niego. Raczej wersja ze słuchawkami i złym wyliczeniem prędkości pociągu. Ludzie w Polsce nie są przyzwyczajeni że przez ich spokojne wsie jedzie pociąg z prędkością 140 km/h. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś artykuł o tym, że sporo jest wypadków z udziałem Pendolino, bo ludzie nie są przyzwyczajeni do tak szybkich pociągów. Każdy kto mieszka w pobliżu kolei i zdarza mu się przekraczać przejazdy/tory wie o co chodzi. Pospolite pociągi jeżdżą zazwyczaj tak wolno, że jak go nie widać to znaczy, że przez przejazd można przespacerować. Z pendolino jest inaczej i stąd jest cały wysyp wypadków na torach. Jadący pociąg jest też w miarę cichy więc i bez słuchawek można nie usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wszystkiemu winne te słuchawki których niektórzy się boją jak ognia piekielnego :P 

 

Praktycznie zawsze przejeżdżam przez przejazd w słuchawkach na uszach. Zawsze też rozglądam się dwa razy w każdą stronę czy nic nie jedzie, nawet jak przejazd jest z rogatkami a te są podniesione.

 

Więc cóż, jak przyspiesza się przed przejazdem to nie widzę żadnego usprawiedliwienia. 

 

 

 

Tymczasem w innych miejscach gdzie ten filmik zagości większość komentarzy będzie typu "Ale debile z tych rowerzystów"...

Wystarczy zerknąć na samego Youtube. Wszystkiemu winni rowerzyści :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztargnienie, głupota czy co tam jeszcze to jedna sprawa ale nie prawidłowa infrastruktura po której poruszają się tak szybkie składy to sprawa druga. PKP przerasta założenie drugiej rogatki w taki sposób by max utrudnić nawet przejście. Za skomplikowane widocznie. Ja tylko czekam jak ten skład pełen ludzi pierdyknie gdzieś kiedyś w jakąś ciężarówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie uderzył głową w pociąg tylko przednim kołem. A na głowę spadł później.

Obejrzyj uważniej. Gdyby to było tylko koło, to by nie stracił przytomności. Po odbiciu leciał już bezwładnie.

 

Pewnie zmyliła go prędkość Pendolino. Ja w swoich okolicach mam przejazd kolejowy, gdzie jeżdżą tylko towarowe, więc jak widzisz pociąg 500 m od przejazdu to masz jeszcze minutę, żeby przejechać. Jak Pendolino jedzie 200 km/h to 500 m to 9 sekund...

Może jestem inny, ale nie zakładam prędkości pojazdu po jego typie. Zawsze obserwuję chwilę, żeby zorientować się jak szybo się porusza. Nie raz łapałem za hamulce bo drugie spojrzenie korygowało pogląd na "zdążę".

 

 

 

Jadący pociąg jest też w miarę cichy więc i bez słuchawek można nie usłyszeć.

Pewny nie jestem, ale przed przejazdami jest chyba obowiązek użycia sygnału Rp1.

 

Swoją drogą kierowca googla też niezły - wyprzedza na przejeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...