Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

To na pewno nie była kondensacja pary. Wnętrze było wyraźnie mokre (np. mokry śpiwór). Nie napisałem, że przemakanie pojawiło się z czasem, po wielu dniach użytkowania. Jak worki były nowe, nie przemakały. Napisałem o tym, bo na oko nie widać uszkodzeń, statycznie nic nie przemaka, powietrze nie uchodzi pod ciśnieniem, itp.

Używam worki 25l.

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego  posta  z przed 2 stron.

Wziąłem na testy takie worki na przedni widelec. Zobaczymy jak się sprawdzą. 

Worek wersje wziąłem dwie 8 i 4L.  Zdjęcia 2 z 8 literowego 1 z 4 literowego . Cena nie jest wygórowana. Szwy mocne, klejone i zgrzewane dodatkowo od wewnątrz.  Wszystko sprawia że jest solidnie. Porobiłem testy na mniejszym worku . Nic się nie rozerwało. Pojeździmy trochę i zobaczymy jak zniesie przecieranie . Za kilka ms zdam relacje..   Jak się nie sprawdzą to zastosowanie dla nich się znajdzie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekatlon wychodzi nam na lidera kolarskiego BAJKSZAFINGU, 

Bidorba pierwsza klasa chyba sobie kupię!

Czekamy tylko na pozostałe elementy do modnego upychania czyli

  • ZadoTroka
  • EkieRamówkę
  • KieroWała

 

A tak na marginesie wizyta w przypadkowych sklepach rowerowych to rozczarowanie, bo co się weźmie do ręki to albo drogie albo nie ma rozmiaru albo nie ma nie było i niewiadomokiedy będzie.

A sklep  DekarzyAtletów jest...po prostu jest. i chciałby człowiek być  lokalnie wspierający nasze polskie szwalnie, a płacimy Francji za chińskie zlecenia... I w Łodzi krosna stoją  :)

I jest tylko taki problem że szwy w portkach dekatlonu są z chińskiej maszyny włókieniczej  w prowincji Shfi Pu Chajong ... i pampers lubi się libertyzować stopniowo

 

 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

jak w szanownym gronie wygląda kwestia śpiworów? Szukam czegoś na start nie kosztującego majątek. Znalazłem:

https://www.amazon.com/Sports-TrailHead-Ultralight-Sleeping-Backpacking/dp/B007JTLKCC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1519066472&sr=8-1&keywords=TETON+Sports+TrailHead

i wiem, że nie jest ultra małe i ultra lekkie, ale wydaje się być rozsądne cenowo na start dla kogoś, kto wybiera się np na objazd polskiego wybrzeża, a nie zdobywanie alaski ;) czy ktoś może z czegoś podobnego korzysta czy takie coś nie ma sensu i trzeba wydać na start przynajmniej te 500-600zł? Z czego korzystacie/co polecacie? 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zobaczyć coś od małachowskiego, ja mam np. https://malachowski.pl/web/pl/spiwory/21-spiwor-combi-tourist.html

Jest jeszcze jakaś wersja light teraz za 255. Polska produkcja,  dosyć przyjemni w kontakcie gdyby coś się działo potem. No i sam śpiwór dla mnie jak najbardziej ok.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy packmany powstają ale na pewno nie umierają łatwo :)

A z innej beczki: w temacie biwakowania pewno sporo osób tutaj zna się doskonale, ale mimo to, może trochę info od bushcrafterów (nowe modne słowo na biwakowiczów :D) się przyda. Temat do zgłębienia, mnie bardzo to interesuje więc się dzielę z gawiedzią. Zaciekawiło mnie szczególnie info o myśleniu podczas używania śpiwora. Nie wiedziałem :) 

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,23089574,chodza-do-lasu-zeby-przespac-sie-w-szalasie-nawet-przy-siarczystym.html#Z_Prze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 godziny temu, drezyna napisał:

widziałem tę torbę z rozwarstwiającymi się zgrzewami. ostrożnie podchodziłbym do tematu.

Edytowane przez pitu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...