Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Pewnie i tak to wywalę. Ten kawałek plastiku jest zbędny.

Adam, gdybyś jeszcze dał radę zmierzyć centymetrem rozłożoną torbę wieczorkiem i wrzucić tutaj zdjęcia (zrobię to samo z KTM-em), to będzie dobry materiał porównawczy dla potomnych. Też nie chce mi się wierzyć, że ta torba mieści tylko 9L.  :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent ciekawy.

 

Generalnie worki z cieńszego materiału można zwinąć nieco bardziej robiąc to umiejętnie i uprzednio wypuszczając powietrze - piszę to porównując worki Crosso z tanimi workami Pod Sacs z On-One. 

 

Daje to kilka "rolowań" więcej ale choć efekt końcowy jest zbliżony to ciągle nie zapewnia efektu pakowania "próżniowego" jak materiał przepuszczający powietrze w workach eVac.

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Kojarzycie jakieś tańsze alternatywy dla drybagów

 

Hmmm...to może być jedyna firma, która szyje worki z eVENT'a. Poszukaj w zagranicznych sklepach żeglarskich, ale wątpię. Jak chcesz dużej kompresji, to pozostaje coś z zaworkiem.

 

________________________________________________________________

 

KTM Saddle Bag Tour XL 18L - wymiary: długość aż 63cm (klik), szerokość 31,5cm (klik).

 

________________________________________________________________

 

 

I jeszcze na podwieczorek dwie relacje z super fociszonami. Jedna czeska, druga amerykańska:

 

1. http://www.bikepacking.cz/clanky/dokopec-zkopec-ceskym-stredohorim

 

2. http://www.bikepacking.com/routes/two-gorges-gravel-s24o/

 

two-gorges-S24O-15-1200x800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
KTM Saddle Bag Tour XL 18L - wymiary: długość aż 63cm (klik), szerokość 31,5cm (klik).

 

Gdyby to był idealny walec to wychodzi z tych wymiarów 19,2 l pojemności, ale walcem idealnym nie jest :) Jedna strona jest mocna zawężona, drugą trzeba minimum 2-3 razy zawinąć :)

Ale napisali 18 to jest osiemnaście hehe Widzę, że praktyka z plecaków przechodzi na torby bikepackingowe....

 

Co do worków - tak jak pisze MikyBaloon - trochę wprawy, w miarę cienki (co nie znaczy byle jaki albo szybko nieszczący) worek i można uzyskać efekt prawie jak z próżniowego. My tam nigdy nie mieliśmy problemów z tego typu historiami.

 

ps: przepraszam ale na ogół membrany działają na zasadzie trzymania większych cząsteczek wody i przepuszczania mniejszych powietrza ale bez wpisanej kierunkowości (my ją mamy zakodowaną przez używanie w odzieży) :) Skoro powietrze dało się wydmuchać to czy ono przypadkiem powoli się samo nie zassie z powrotem? :D Nie wierzę jakoś by membrana działała na zasadzie mikro zaworów jednokierunkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro powietrze dało się wydmuchać to czy ono przypadkiem powoli się samo nie zassie z powrotem? Nie wierzę jakoś by membrana działała na zasadzie mikro zaworów jednokierunkowych.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to kompresja zawartości takiego worka i włożenie go do jakiejś uprzęży żeby tam się nieco "rozszczelnił" i dopasował. Ale w filmie mówią że ich produkt jest alternatywą dla pasków kompresyjnych więc chyba nie o to chodzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kojarzycie jakieś tańsze alternatywy dla drybagów eVac Dry Sack ?   Chodzi mi o takie z podobnymi właściwościami kompresyjnymi
 

STS? 
http://8a.pl/worek-sea-to-summit-worek-kompresyjny-event?gclid=Cj0KEQjw09C5BRDy972s6q2y4egBEiQA5_guv2O8gXAe_-ek1yT9TAx2wLhMOWWS8lkxaTvtsq21MHMaAjxC8P8HAQ

Termite? Nawet ma zaworek ;)
http://www.pasaz.v10.pl/worek-kompresyjny-wodoszczelny-termite-compressor-n-25,p16580772.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Gdyby to był idealny walec to wychodzi z tych wymiarów 19,2 l pojemności, ale nie jest jedna strona jest mocna zawężona, drugą trzeba minimum 2-3 razy zawinąć Ale napisali 18 to jest osiemnaście hehe Widzę, że praktyka z plecaków przechodzi na torby bikepackingowe....

 

Fakt, ale to i tak kawał torby, jaki był mi potrzebny. Wkrótce przekonam się, jak się sprawdzi...

 

 

ps: przepraszam ale na ogół membrany działają na zasadzie trzymania większych cząsteczek wody i przepuszczania mniejszych powietrza ale bez wpisanej kierunkowości (my ją mamy zakodowaną przez używanie w odzieży) Skoro powietrze dało się wydmuchać to czy ono przypadkiem powoli się samo nie zassie z powrotem? Nie wierzę jakoś by membrana działała na zasadzie mikro zaworów jednokierunkowych.

 

Ja też nie do końca wierzę w te super materiały. Bo inaczej jest w przypadku spadających na kurtkę kropel deszczu, a inaczej z rzuconym w mokrą trawę, czy ściskanym taśmami ciężkim, napchanym workiem. Chociaż akurat ta tkanina zbiera wcale niezłe opinie, przynajmniej jeśli chodzi o outdoorową odzież.

 

http://andy-kirkpatrick.com/articles/view/the_truth_about_breathable_waterproofs (naprawdę ciekawy artykuł)

 

- tutaj też sporo o eVENT

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ps: osobiście toreb z zaworkiem bym omijał. Jak by nie było to jest wlaminowany element w miękką tkaninę. Dziwnie ale jak materace samodmuchane (hahha ktoś pamięta Kovala na Stallovym 2015? haha) puszczają to bardzo często właśnie na styku twardego zawora i miękkiego materaca - ot niepotrzebnie dodatkowy element możliwy do zepsucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie najważniejsze - na co komu kompresowanie zawartości takich worków?

Tak jak wspomniałeś - odpowiednio cienki (co nie oznacza byle jaki) materiał z łatwością można rolować wielokrotnie, nie tak jak sztywne worki 2-3 razy. 

Wystarczy ścisnąć zawartość, wypuścić powietrze i zrolować, cała filozofia.

Z tego też powodu - prostoty i niezawodności lubię zarówno rolowane sakwy jak i worki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro

 

ps: osobiście toreb z zaworkiem bym omijał. Jak by nie było to jest wlaminowany element w miękką tkaninę.

 

 

... i to był właśnie dla mnie arugment dzięki któremu zainsteresował mnie Event.

 

Niby trochę kosztuje jak na kawałek szmaty ale z drugiej strony to tylko... stówka.

Sokoro nie ma alternatyw to chyba kupię Mkę i sam się przekonam czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM Saddle Bag Tour XL 18L - wymiary: długość aż 63cm (klik), szerokość 31,5cm (klik).

 

 

Giant Scout Seat Bag - wymiary identyczne 63x31cm

Przód ma usztywnione boczki więc nie da się go rozpłaszczyć i miara wisi w powietrzu nad częścią przylegającą do sztycy.

 

Ps. @adamos, zdjęcia z durszlaka? Daj przy okazji jakieś dzienne, to porównamy, czy zewnętrzna powłoka to to samo a różnią się tylko szczegółami wewnętrznymi.

post-189802-0-31795200-1463119479_thumb.jpg

post-189802-0-37007900-1463119488_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ps. @adamos, zdjęcia z durszlaka? Daj przy okazji jakieś dzienne, to porównamy, czy zewnętrzna powłoka to to samo a różnią się tylko szczegółami wewnętrznymi.

 

Faktycznie, mogły być lepsze, były robione "na szybko" telefonem i o rozmiar mi tylko chodziło. Materiały też są inne, co można zresztą przeczytać w opisie toreb.

 

Dodatkowe zdjęcia i jakaś krótka recenzja pojawią się, jak ją już dobrze przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Waszej opinii sprawdzi się ta torba Authora do wożenia ciuchów do pracy na szosie? Ew. KTM, ale nigdy jej nie wypełnię więc spodziewam się większego efektu cojones knura.

Wiem, że to niezgodne z duchem tego tematu, ale chyba jesteście jedynymi na tym forum którzy kojarzą te produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w posiadaniu Apidury 9l i byłby w stanie ocenić czy dam radę to wpakować do niej? Ewentualnie w jaki rozmiar powinienem celować? :)

 

Cienka koszulka termo,spodenki rowerowe,cienka bluza,potówka,2 pary skarpet,kamizelka,ładowarka,powerbank,2 bary majtek,cienki nogawki,2 t shirty,koszulka rowerowa,spodenki cywilne.S9qDED1.jpg

Edytowane przez impa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miałem do testów 14l klasyczną api, i pojemność była zbliżona do deklarowanej.
Pozostaje Ci uwierzyć, że tam jest naprawdę 9l i samemu w domu zobaczyć ile zajmują miejsca te Twoje ciuchy.
Opcji masz kilka
- wziąć worek o znanej pojemności, wsadzić tam wszystko i zobaczyć ile zajęło procent worka (co da Ci wymaganą pojemność)
-wsadzić wszystko do jakiegoś drybaga, ukształtować w miarę prosty walec, pomierzyć wymiary obliczyć pojemność.
- wsadzić do kartonu, upchać i zmierzyć zajętą pojemność (tu najłatwiej bo mierzysz długość boków)

ps: a na moje kaprawe oko spokojnie się powinno zmieścić wszystko
ps2: mam nadzieję, że ta nowa wersja (bo rozumiem, że tą masz na myśli) jest dużo trwalsza od tej klasycznej, bo ta nie jest warta tych 100funta, zdecydowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje, że 108£ za apidurę to dużo za dużo. Za 100 masz restrapa razem z workiem, albo Tigera za 80. Jeszcze zastanów się co będzie jak któregoś dnia dojdziesz do wniosku, że na następną wyprawę potrzebujesz zapakować się w np. 13litrów albo więcej. Uprząż na dry bagi pod siodłem jest zdecydowanie bardziej "rozwojowa" niż torby. Poza tym mam wrażenie, że te pojemności podsiodłówek podawane przez producentów są dla toreb niezamkniętych. Jak je zwiniesz - coby zapiąć - to trochę się traci przestrzeni. Oparte na wlasnym doświadczeniu. Aczkolwiek mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Mi też się wydaje, że 108£ za apidurę to dużo za dużo.

dodatkowo szytą w Chinach, gdzie koszt robocizny jest dużo niższy niż w UK o Polsce nie wspominając.

 

Starszy/nowszy - chodziło mi o ten modele dotychczasowe które nadal są w sprzedaży. Brak materiału antypoślizgowego na styku ze sztycą, brak naprawdę mocnego materiały na styku z sankami siodła. Zdecydowanie za delikatne klamry 20mm (?!) bez blokady !?!?

I to jest torba za 600zł? śmiech na sali i tyle.

Miałem model w domu który po kilku (dosłownie) jazdach w polskich Beskidach podarł się od ocierania o siodło.

ps: odnośnie: worek czy uprząż? Moim skromnym: worek dużo lepszy do szybkich przelotów, krótkich tras, jednodniówek. Uprząż lepiej się sprawdzi na wielodniówce, długich wyprawach albo.. do pracy (żeby nie odpinać całości dwa razy dziennie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...