Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

..z drugiej jeśli podpinka MUSI być (bo jak czytam wiatr, wilgoć) to zaczyna to wyglądać hmmm
Wg lesowica ich podpinka jest najlżejsza na rynku .. raptem 780 gramów, do tego hamak - niech będzie 300 -mamy ponad kilo.
W tej masie mam dwa dmuchane materace po 5cm. A od chłopaków (bo sam nie miałem przyjemności jeszcze) z fedbywild słyszałem, że dmuchana therma na 5cm jest mega komfortowa i spokojnie do spania nawet zimą .

Hamak ma plus plusowy, że .. ciężko go przedziurawić.
Ale jak ktoś jest dobrze przygotowany to i materac klei na trasie (bo to nie raz się zdarzyło).

Może hamak rzeczywiście ale latem, takim ciepłym latem..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kiedyś w hamaku zasypiałem jak niemowlę. Teraz, jakoś gorzej mi to przychodzi. Ostatnio, jak byliśmy na żaglach, zamiast kimać w dusznej kajucie, nawet kilka razy sobie rozwiesiłem, ale jakoś lepiej wysypiam się w namiocie, na płaskim.

No i jest jeszcze jeden duży minus. Jak nie będziemy mieli odpowiednio dużej albo właściwie rozłożonej płachty biwakowej, a wiatr zacznie zacinać deszcz, to jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy wstawać przemoczeni.

Tak jak wspomniał Prezes, zestaw z hamakiem, owszem fajny i lekki, ale ciepłym latem i najlepiej takim bezdeszczowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie potrafie spać w pozycji półsiedząco-zwiniętej...

 

 

 

 

 

 

 Jeśli  dobrze naciągniesz linki do drzewa, to śpisz jak w łóżku. Też miałem obawy co do wygody, a teraz już wiem na pewno, że nie wrócę do spania na glebie. Nie wspominając już o tym, że budzisz się czysty i bez pyłu z ogniska na facjacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i jeszcze takie lokalne "ALE"

 

Klasyczny widok gór w Anglii, Walii i Szkocji...

 

 

 

Jakieś drzewa? Nie widzę...

 

Szacunek...

I.

 

Zapewniam Cię, że nie wszyscy jeżdżą wyłącznie po (pewnych) terenach Anglii, Walii i Szkocji ;) U mnie na południu mnóstwo drzew znajdziesz.

 

@Pitu - co do dna (nawet latem?) - czy w Twoim przypadku może mieć znaczenie spania na puchu?

 

 

Nie wiem. A może mieć to znaczenie? Nie testowałem syntetyka w hamaku.

 

Dla mnie hamak odpada zupełnie. Nie potrafie spać w pozycji półsiedząco-zwiniętej...

 

 

Tak się w hamaku nie śpi. No chyba, że ciulowo go rozwiesisz.

 

Nie twierdzę, że hamak jest dobry w każdej sytuacji. Jadąc na pustynie na pewno go nie wezmę. Ale w lecie, przy pięknej pogodzie, i nawet w niewielkim stopniu zadrzewionym terenie czemu nie?

Dla mnie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 207. Znęcanie się fizyczne lub psychiczne
Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

p.s. Pozdrowienia od Wojtka Sz. z Krakowa (Żarek L.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ten sam którego dzieci chciały mieć domek na drzewie, ale że mu się robić nie chciało to zwinął z lasu ambonę myśliwską :)

 

Żeby nie było offtopa:

Jestem pod dużym wrażeniem. Zarówno dla siły chłopaków jak i odwagi rodziców. Chapeau bas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

U mnie na południu mnóstwo drzew znajdziesz.

 

Jaasne... Tymbardziej, że :

 

 

 

Lesistość Wielkiej Brytanii jest jedną z najniższych w Europie i wynosi w przybliżeniu 10%

 

 

Dla porówania, Polski to 31% :D

 

No ale nie o to chodzi, żeby się dopinać do numerków. Ja poprostu musze mieć (w miarę) płasko. Inaczej się nie wysypiam. Zostało mi z czasów harcerskich. Dopiero jakieś 10 lat temu wróciłem do spania na łóżkach, gdyż wczesniej zadawalałem sie kawałkiem baranicy na podłodze :)

 

No ale jak się wyprowadzasz do UK, z ich permanentna wilgocia ciagnaca od tych super zajefajnych chałup stawianych niemal bez fundamentów to sie nie ma co dziwić. Pewnie wiesz o czym mówię pitu

 

Chopoki dają rade  :thumbsup: 

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli  dobrze naciągniesz linki do drzewa, to śpisz jak w łóżku. Też miałem obawy co do wygody, a teraz już wiem na pewno, że nie wrócę do spania na glebie. Nie wspominając już o tym, że budzisz się czysty i bez pyłu z ogniska na facjacie.

Jak to robisz, że śpiąc na ziemi budzisz się brudny? :D

 

A tak poważnie - da się spać na brzuchu w hamaku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
A tak poważnie - da się spać na brzuchu w hamaku? 

 

Oczywiście, że się da (niektórzy tutaj śpią nawet na stojąco ;) ), ale obracanie się już nie jest takie proste. Jak ktoś lubi się "powiercić" w nocy, to hamak też mu zbytnio nie przypadnie do gustu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bardzo stary zalegający temat -  specjalnie pod wąskie szosowe kierownice (38-40cm), lub pod małe pakunki - Packman RO. Foty: 12 ,3.
A ten ze specjalnymi dedykacjami dla Pablo ;)
Szerokość - całe 28cm, możliwe gumki na panelu (tu spec. wersja bez), z tyłu na stałe kieszenie jak w basicu (tu spec. tylko miejsce pod kieszenie), dwie klamry bo trzy ledwo obok siebie się mieściły, cordury minimum tyle by wzmocnić zawiesia i zamiast 1100 - "pięćsetka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pewnie już Koledzy widzieli :)
Tytanowy moots otorbiony (na radaviście) . Zestaw idealny w sam raz Góry ale bez telewizorów po drodze: 27,5+, amortyzacja plus mały damper z tyłu.
Moots275YBB.jpg

Po wymianie amora na sztywny wideł i kół na 29" można mieć szybką bestię do szutrów i niższych szlaków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

To ja lajtowo.

 

Relacja wspólnego mojego i Prezesa kolegi z wypadu po Portugalii i Hiszpanii. Z Triglavem w tle oczywiście, ale że to nie Prezio wkleja to nie ma lokowania produktu :P

 

Tymbardziej, że ja procetu nie pobieram za promocję  :icon_mrgreen:

 

Mapencja: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=z33CnJo5MLUI.kaykLA3knk4k

Fociszony: https://www.dropbox.com/sh/7lypmvp3o0rqyj7/AAC6V_dJ0vBl0X0c7qKFWmRja

Słówk kilkoro robiące trochę porządku z fotami: https://www.dropbox.com/s/elkpsfplh5qqpyn/lizbona-malaga.doc?dl=0

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Koledzy, ja tylko nieśmiało zauważę, że pomimo iż byli, fajnie pojeździli w słoneczku (gdy my tu kisili się w pseudozimowych warunkach), trasę ciekawą zrobili, foty też...to to ma to mało wspólnego z bikepackingiem.
Sawking+luzing+szczypta retro :)
Wiec bardzo proszę aby było to "ostatni raz". Nie róbmy z tego tematu kolejnego wora "na wszystko", ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...