Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

Kiedyś w Gdańsku był organizowany festiwal "Dzwięki Północy". Gosciem specjalnym byli kolesie z Tuwy. Byłem, widziałem, słyszałem. Włos sie przysłowiowy na mosznie jeży jak na żywo to przypycają  :icon_mrgreen:

 

Taki mały December throwback, czyli na skalę UK podwójny Biały Kruk.

 

24388043356_3ef71433a8_c.jpg

 

Zamówione zdrowo przed Świętami w http://www.artscyclery.com/

Duży plus za fakt iż jako jeden z nielicznych sklepów za Oceanem oferują bez pytania ekonomiczny fracht morski, którego cena przy drobnych zakupach nie przewyższa wartosci towaru 2 czy 3 krotnie :)

 

A dlaczego podwójny Biały Kruk? A no raz, że w UK nie wystepuje wcale, tzn kilka sklepów ma niby w ofercie ale status jest niezmiennie od kilku miesięcy Out of Stock. Dwa zasię, jest to wersja, umówmy się srebrna (no na pewno bardziej srebrna niż czarna  :icon_mrgreen: ), której nie idzie wogóle uświadczyc w Euro-Landzie. Czarne trafiaja się tu i ówdzie, ale też nie jakoś stadami...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Kiedyś w Gdańsku był organizowany festiwal "Dzwięki Północy". Gosciem specjalnym byli kolesie z Tuwy. Byłem, widziałem, słyszałem. Włos sie przysłowiowy na mosznie jeży jak na żywo to przypycają 
 

Trudno się nie zgodzić. Kiedyś, jak byliśmy w tureckim Goreme, w Kapadocji, to w dużej jaskini, przy polu namiotowym gdzie nocowaliśmy, zebrało się międzynarodowe towarzystwo, chyba z jakiegoś festiwalu. No i jest gruba impreza, mocno zakrapiana i nie tylko. ;) Turcy łapią za cytry, Słoweńcy za bębenki, a Szwajcarzy za jakieś karłowate alphorny. Ale na całą tą grotę, to najgłośniej i najdonośniej słychać właśnie dwóch Tuwan, którzy niemal zniszczyli całe towarzystwo, mając do dyspozycji tylko swoje gardła. Niesamowite...

 

Taki mały December throwback, czyli na skalę UK podwójny Biały Kruk.


Dlaczego akurat Blackburn'y? Wiem, że można w nie nawtykać 1kg więcej od dajmy na to Anything'a Salsy, ale też z ciężarami na widelcu nie warto chyba przesadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

waga? :]

 

Specjalnie dla Ciebie Kolego :P

 

23788495453_31834e7d0d_c.jpg

 

Czyli 1g wiecej niz deklarowana.

 

 

 

Dam znać za jakiś czas jak wyszło
 

 

No to czekam na wieści :)

 

 

 

Dlaczego akurat Blackburn'y?
 

 

Bo Salsy są tylko czarne. A ja chciałem srebrne. Poza tym, owszem na widelcu kilogram więcej niepotrzebny, ale już w ramie? Czemu nie :D

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wpadnie adamos i otrzymacie naganę za sprzeczne informacje :P

 

Jeśli ktoś byłby ciekaw to podsiodłowa torba "Scout Bikepacking Seat Bag" Gianta o której mowa ma pojemność 9 litrów, wymiary 42×16×19cm i waży 440g.

 

Nie wiem czemu ale taka informacja widnieje m.in. na japońskiej wersji strony producenta, na polskiej torby nie ma w ogóle.

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, torbę podsiodłową Gianta testowałem 25 grudnia. Kolega skjaatel miał ją już w sprzedaży, podobnie jak tą w ramę i na kierownicę.

To prosimy o komentarz i opinie. Skośni testowali i chyba tak średnio http://cbnanashi.net/cycle/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=13545&forum=69 (z moim japońskim strasznie kiepsko), więc proszę o konfrontację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

heheh
Oglądam te robaczki i foto od skośnookich... heheh śliczne
No i może ktoś w końcu zrozumie, ze tak jak są plecaki Dakine/Evoca i Accenta i WYRAŹNIE się różnią jakością tak z torbami może być podobnie. Bo niby czemu miało by być inaczej..
A za rzep na zamknięciu torby to się chłopakom normalnie kop w tyłek należy. Debilizm uwsteczniony i tyle.

ps: z drugiej strony - jak ktoś opiera trzęsącą się podczas jazdy wypchaną torbę o tak wystający element jak ten zacisk siodła(opór pancerzy, śluby bidonów itp) bez żadnego zabezpieczenia to niech się nie dziwi, że mu w końcu coś się przetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podsiodłówką Gianta zrobiłem około 35 km, większość las/polne drogi. Torba wypchana w 2/3. Po odpowiednim ściągnięciu pasków jest dobrze, na boki buja minimalnie. Nie miałem z nią żadnych problemów. Oczywiście po jednorazowej przejażdżce nie ma co oceniać. Z plusów to usztywniane dno, zaufania nie budzą natomiast klamry na które spina się paski, zarówno te nośne jak i te ściągające tył torby.

 

Giant ma ta zaletę, że jest/był do kupienia i spełnia moje niewygórowane zapewne wymagania. Cały czas czekam na stronę internetową pewnej zachodniopomorskiej firmy i na możliwość zakupu.  

 

post-189802-0-12997900-1453102118_thumb.

post-189802-0-12997900-1453102118_thumb.jpg

Edytowane przez adambieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten corratec wydaje się znajomy ;)

Brak blokady na klamrach niosących to też rzecz podchodząca pod żółtą kartkę.
Adam - uważaj tylko na rzep (sam bym go wypruł) - szczególnie gdy będziesz wkładał/wyciągał jakieś delikatne kurtki membrany, puchówki w pertexie itp - łatwo o podarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jeśli ktoś byłby ciekaw to podsiodłowa torba "Scout Bikepacking Seat Bag" Gianta o której mowa ma pojemność 9 litrów, wymiary 42×16×19cm i waży 440g.

Przyznam, że te informacje jakoś kłócą się mi z tym co widać na zdjęciach z powyższego testu. MikeBaloon :036: 
Tu jest zdecydowanie więcej niż 42cm długości i 9l.

Qtac_1443104710000_02.jpg 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adambieg: cóż to za kierownik w Twoim pojeździe? 

 

 

POZDRo-:ver

 

Salsa Woodchiper. Posmakowałem Midge przemyconą przez Ivana i po krótkim czasie trafiłem okazyjnie Salsę.

Góra znacznie wygodniejsza a dół pewniejszy bo chwyt jest dłuższy. Brak tylko podgięcia do góry dolnego chwytu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że te informacje jakoś kłócą się mi z tym co widać na zdjęciach z powyższego testu. MikeBaloon :036: 

Tu jest zdecydowanie więcej niż 42cm długości i 9l.

 

Qtac_1443104710000_02.jpg

 Z tym odwłokiem to idzie w stronę owada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...