Skocz do zawartości

[2016] Nowa grupa Shimano XT M8000 11-speed


lucass3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Przedwczoraj wpadła mi w ręce m.in. kaseta M8000 (11-40) to się podzielę.

 

Kaseta waży realnie 409 g i wygląda tak.

 

am29_3.JPG

 

am29_4.JPG

 

Pierwsze przymiarki.

 

Testowe koło 29" zaplecione na popularnym Novatec D042SB (135x10). Kaseta się mieści bez problemów! Jest ponad 1mm luzu do szprych.

 

Natomiast moja piasta Novatec D142SB-X12 (142x12) już tego nie obsłuży :(

Osadzenie kasety na bębenku jest o ten 1mm bliżej flanszy i już haczy :verymad:

 

Muszę szukać nowej piasty...

 

Różnice pomiędzy obiema widać poniżej. Przy kołnierzu z PCD=58mm jaki jest w obu piastach minimalne bezpieczne odsadzenie to ~4.5mm.

 

d0fj9rfw30rlw0er.JPG

 

 

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz pojęcia. Niektóre nowe piasty Novateca są z szerszymi bębenkami dedykowanymi 11s i faktycznie do nich jest podkładka (1,85mm o ile dobrze pamiętam) która pozwala również na stosowanie starszych kaset 9/10s. Ja walczę o to, aby upchnąć M8000 w na standardowym bębnie 10s

 

Novatec-D712SB-D722SB-cassette-body-AL70

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować z 1mm podkładką z szosowych kaset shimano 10sp (CS 7900/6700/5700), jeżeli oczywiście starczy miejsca między ramą a nakrętką kasety no i gwintu na owej nakrętce, plus jeszcze pytanie czy 1mm coś zmieni  :)

 

SHIMANO%20LOW%201MM%2010%20SPEED%20SPACE

 

 

 

 

A i jeszcze w kwestii nowości: w kwietniu 2016 będzie XT Di2 i SLX 11sp. ;)

Edytowane przez radomir82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem kasetę CS-M8000 11-40 na bębenku od piasty shimano FH-M430 i wydaje mi się, że wszystko gra. Między łańcuchem a szprychami jest jeszcze szczelina 2-3 mm, nakrętke też dało się spokojnie dokręcić (jeszcze nie próbowałem na maksa). Teraz już chyba spokojnie mogę zakupić resztę gratów (przerzutkę, manetkę i łańcuch)

 

Poniżej zdjęcia:

https://drive.google.com/file/d/0B1U9KDogyioUMTZrV3ZWODJkbkE/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B1U9KDogyioUb0NrSy1YZWphcGM/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B1U9KDogyioUZTRBcXV3QXhVb2c/view?usp=sharing

Edytowane przez bercov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...