Skocz do zawartości

[blog enduro MTB] 1Enduro.pl


Wooyek

Rekomendowane odpowiedzi


 

Jeśli enduro racing nie jest wystarczającą okazją do hejtu, to Mistrzostwa Polski pod okiem PZKolu z całą pewnością są :) Tym razem jednak orgowie bardzo zadbali, żeby nie było na co narzekać. Zapraszam do mojej relacji z Enduro MTB Series w Baligrodzie:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Niespodzianka! Nie Kross, nie Whyte, ani nawet NS Bikes jest bohaterem dzisiejszego wpisu, a... Kellys Bicycles!

Do tej pory nie byłem wielkim fanem tych rowerów, ale w końcu miałem okazję sprawdzić je na szlaku. Czy coś się zmieniło...?

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Czy warto przebrnąć przez ponad 5000 słów autorstwa mojego, jak i 5 czołowych budowniczych zrównoważonych tras rowerowych w Polsce? Jeśli zastanawia Cię, ile taka zabawa kosztuje (i czemu akurat tyle) i jak wygląda od strony organizacyjno-formalnej - zdecydowanie warto! Jeden z ważniejszych tekstów, jakie widział mój blog.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Odpowiedź na proste pytanie "o co chodzi w kolejnym nowym, ćwierć-fatowym rozmiarze opon?", zaprowadziła mnie do refleksji na temat ewolucji standardów rowerowych... Tak to jest, jak za oknem szaro i ciemno ;) Zapraszam:

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy punkt widzenia. Pamiętam, że jak wchodziły faty, rzuciłem do kolegi, że cały ten szum skończy się lekkim poszerzeniem obręczy w naszych obecnych rowerach, co uważam za dobre. Czyżbym miało się okazać, że trafiłem? Miałbym pełną satysfakcję, gdybym wtedy przewidział opony 2,6" :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Możecie napisać, że dzisiejszy poradnik to komercja. I w dodatku odgrzewany kotlet z zeszłego roku (choćz zaktualizowane). Ale jeśli nie chcecie znaleźć pod choinką skarpetek, może okazać się bardzo przydatny :)

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

"Sezon nigdy się nie kończy" - to oczywiście bzdura, bo kończy się za 10 dni! Na szczęście za 11 zaczyna się kolejny ;)

Dzisiejszy poradnik pokazuje, co warto zrobić z rowerem, żeby był jak najlepiej przygotowany na zimowe warunki. Tak, żeby sezon faktycznie się nie kończył!

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos cudzych gąb na blogu... ;)

 


 

Relacje z wycieczek już dawno powinny były się pojawić na blogu. Ale jako że ja w kółko jeżdżę na Twistera i Rychleby, potrzebny był ktoś, kto zrobi to porządnie. Odezwał się Michał z backcountrymtb.org - czyli właściwy człowiek na właściwym miejscu :)

 

Rezultat oceńcie sami!

 


 

DSC02367-800x450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki dystans chłopaki przejechali i jakie przewyższenie, zabrakło tych informacji.   

Jest jakiś dostępny ślad ich trasy? Ile dni im to zajęło, z jaką średnią jechali też mnie ciekawi

 

Gdybym ja to pisał, pewnie wrzuciłbym to wszystko... Ale tu nie chodzi o cyferki, porady, gpxy, tylko o dobry storytelling i przygodę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w moich oczach taka relacja dużo traci bez tych kilku bezdusznych, ale użytecznych liczb.
 

A w moich oczach taki "storytelling" (nawet, jeśli zalatuje fikcją literacką) dużo traci, jeśli historię wbije się w ramy bezdusznej tabelki z użytecznymi liczbami.

 

Różny punkt widzenia. Ot co.

 

Dlatego na 1Enduro są *oba* punkty widzenia. Moje opisy miejscówek są pełne cyferek. Mają mapy, przykładowe pętle, nawet lokalizacje parkingów - wszystko, żeby ułatwić zaplanowanie własnego wyjazdu. Ale to są miejsca typu Rychlebskie Ścieżki, które znam na wylot i z czystym sumieniem mogę zapraszać na nie *każedgo*.

 

A eksploracja rumuńskiego parku narodowego? Jeśli ktoś "też by chciał", ale powstrzymuje go brak GPX-a i średniej prędkości - to sorry, ale to się nie uda. To nie jest wyjazd dla takich osób. Byłoby wręcz nieodpowiedzialne z mojej strony, gdybym sugerował coś innego. A tak właśnie działa sprowadzenie trasy do kilku mizernie wyglądających liczb.

 

Ten artykuł ma po prostu inny cel, niż zwykła relacja - i liczby nijak się w ten cel nie wpisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...