Skocz do zawartości

[blog enduro MTB] 1Enduro.pl


Wooyek

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że sprzęcik do mnie przemawia i gdybym już chciał przejść na 29er to właśnie w tym kierunku. Nie bardzo jednak ogarniam, czemu wszyscy jadą po cenie. Serio 10K za taki rower to kosmiczna cena?? Gdyby był myk myk i 4 tłoczki to już było by idealnie nawet za te 11K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie bardzo jednak ogarniam, czemu wszyscy jadą po cenie. Serio 10K za taki rower to kosmiczna cena?? Gdyby był myk myk i 4 tłoczki to już było by idealnie nawet za te 11K. 
 

No cóż, tak jak pisałem, Stache jest klasą samą w sobie, więc każdy zainteresowany musi sam stwierdzić, czy to drogo. Trek łączy w sobie fata z rowerem XC, więc można rzucić okiem, co w tych kategoriach można kupić.

 

Porównując do Rose Tuskera (fatbike, więc też generalnie drogawo przez koła/opony, dziwne "standardy" i niszowość), na którym jeździłem przed Stache:

- też z przyzwoitym amorem (Bluto);

- identyczny napęd, hamulce tej samej klasy;

- też super wykonana rama z regulowanym tyłem;

- Reverb Stealth;

- porządny kokpit Race Face + Ergon.

Cena: ok. 2000 euro. Więc skoro lepiej wyposażonego fata można mieć równo 2 tysie taniej...

 

Z drugiego końca skali (rowery XC): za 9500 zł można sobie kupić np. podobnie/lepiej wyposażonego Canyona. Tyle że na carbonowej ramie... Więc ponad 1000 zł taniej od Treka.

 

 

Oczywiście porównuję tu do marek direct-sales, co trochę zakrzywia obraz. Ale nawet Specialized do swojego "plusa" za 7,5k pakuje już myk-myka... Mam nadzieję, że Trek szybko ogarnie tą swoją autorską sztycę, nad którą pracuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że sprzęcik do mnie przemawia i gdybym już chciał przejść na 29er to właśnie w tym kierunku. Nie bardzo jednak ogarniam, czemu wszyscy jadą po cenie. Serio 10K za taki rower to kosmiczna cena?? Gdyby był myk myk i 4 tłoczki to już było by idealnie nawet za te 11K. 

 

Ja mimo wszystko uważam, że ta cena jest chora, za tyle masz już konkretnego fulla 130/130 (Soil 2) lub Enduro, niby inne zasosowanie, ale taki Stache nigdy nie będzie tak szybki ja rasowe XC czy full (trail, enduro), to tylko półśrodki.

 

Z tą sztycą rzeczywiście przegięli.

 

I ostatni minus dla mnie to materiał ramy, gdybym już miał kupić taki rower to był by stalowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie odkrycie, że nie trawię 29er ale jakoś tak ostatnio naszła mnie refleksja, że może jednak. Niestety mimo starań mam dalej odrzut od tego rozmiaru. A tu nagle siadam sobie na takim Staszku i nawet całkiem całkiem. To nie jest zupełnie temat na najbliższy czas ale gdybym miał mieć jeden rower do naprawdę emeryckiego włóczenia się po górach to coś w tym guście. Nawet napęd 1x by mi zupełnie spasował tylko z blatem 28T i kasetą na 42 zęby. 

Co do ceny to drogo ale nadal twierdzę, że nie jest to jakieś mega przegięcie jak na Traka, obsługę gwarancyjną i te sprawy. Brakuje tego myk myka byle konkretnego. Natomiast rozchodzi się o teksty w stylu; "przegięcie bo za 7K też się coś dostanie". Nie znam dokładnie tutaj oferty ale na bank jest słabsze wyposażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak głupio prosić Was o wysyłanie SMS-ów, ale jak mnie lubicie, to jakoś mi to wybaczycie... :blush:

 

 

...i wyślecie ;)

 

 

A to dlatego, że zgłosiłem 1Enduro do najbardziej prestiżowego konkursu blogowego "Blog Roku 2015". 

 


 

Pomożecie?

 

 

PS. Wersja skrócona: E11373 na numer 7124 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po długim oczekiwaniu, w końcu prezentuję Wam podsumowanie testu długodystansowego mojego prywatnego Canyona Strive AL 6.0 Race!

 

"Czy z perspektywy całego sezonu w siodle, wybór Canyona nadal wydaje się rozsądny? I czy na pewno chodzi tu tylko o rozsądek…?"


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap głosowania w konkursie "Gala Twórców - Blog Roku" wczoraj się zakończył. Ogromnie Wam dziękuję za wsparcie!

 

Niestety nie udało się przejść do kolejnego etapu - 1Enduro zajęło 20. miejsce na 193 blogi zgłoszone w kategorii "Specjalistyczne" (dalej przechodzi czołowa szóstka). Zobaczymy, jak pójdzie w przyszłym roku ;)

 

Podsumowując, udało się w sumie zebrać 103 głosy - ponad 100 osób postanowiło bezinteresownie poświęcić czas i kasę na wysłanie SMS-a, co bardzo dużo dla mnie znaczy. Dzięki!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Dzisiejszy poradnik zainteresuje głównie początkujących - zastanawiających się jeszcze, jaki typ kasku jest optymalnym wyborem do enduro.

 

Po lekturze testu Bella Super 2R pewnie domyślasz się mojego werdyktu, ale idealny kask może być dla każdego inny. Jaki jest idealny dla Ciebie?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

do opisu Parachuta należy dodać jeszcze fakt, że pękająca garda (a jest dość delikatna) stanowi zagrożenie dla zdrowia jeźdzca. Kiedyś kumpel mi podesłał fotę  twarzy gościa który zaliczył "twarzodrzewo" i elementy gardy wbiły mu się w brodę i policzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba ten stary model? Bo ten nowy ma się do starego tak, że ma wspólną nazwę bo budowa zupełnie inna i szczęka też mocniejsza. Ten stary to faktycznie takie plastyczki były. A ten nowy już mocniejszy. Tylko, że chyba w ogóle nie powinno być wspomniane o możliwości odpięcia szczęki bo nie ma takiej opcji. W opisie producenta nie ma o tym słowa dlatego po demontażu szczęki kolebie się na głowie i trzeba używać do tego kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Ale jak to? Canyon na Krossa?" - i wiele innych dziwnych pytań pojawiło się pod pierwszym zdjęciem Księżyca na FB. Tą i wiele innych - główne sprzętowych - kwestii wyjaśniam w dzisiejszej galerii Moona na blogu - zapraszam!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wooyek masz literówkę w tekście:

 

 

 

końcocych


I jeszcze jedna wątpliwość:

 

 

 

Elektryczny fatbike, czyli senna fantazja każdego internetowego hejtera. 

:huh: 

 

Owszem, otwarcie i z ręką na sercu przyznaję, że hejtuję melexy, ale "senne fantazje", to ja mam trochę inne, hehe... ;)

No chyba że to tylko taki mały sarkazm był...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wpis: Pierwszy rok i pierwszy milion! [ANKIETA]

Miło mi donieść, że 1Enduro ma już okrągły roczek! :)

 

Z tej okazji mam do Was prośbę o wypełnienie ankiety, która ułatwi mi jego dalsze rozwijanie. Jakie artykuły są najlepsze? Jak bardzo wkurza Cię fakt, że mogę zarobić jakieś pieniądze? ;) Te i inne pytania znajdziesz w nowym wpisie (razem z podsumowaniem minionego roku):

http://www.1enduro.pl/pierwszy-rok-i-pierwszy-milion-ankieta/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...