Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyszły tarcze hamulcowe, więc nareszcie poskładałem do końca nowy komplet kół do szosy.
Zamleczyłem je, musiałem tradycyjnie wpakować się w samochód i jechać na stację pod kompresor, bo pompką podłogową nie dałem rady wstrzelić opon. Miałem też trochę zabawy z wentylami, bo nie do końca dobrze mi te gumowe stożki pasowały i musiałem pokombinować, żeby było szczelnie.
Założyłem tarcze, przełożyłem kasetę ze starego koła, w międzyczasie standardowo wszystko 5 razy ważyłem i robiłem zdjęcia...tylko po to, żeby za tydzień je usunąć. :D
Jak już rower był gotowy, to się zorientowałem, że...nie zważyłem go przed wymianą kół!!! 🤦‍♂️🤣 Nie darowałbym sobie, więc musiałem z powrotem zdjąć kasetę, żeby zważyć wszystko w starej konfiguracji. Jak drugi raz poskładałem rower do kupy to stwierdziłem, że w sumie mogę jeszcze urwać parę gramów przekładając w miejsce M520-tek pedały M8000 z nieużywanego obecnie roweru.
Gdy skończyłem, postawiłem go w salonie obok telewizora i przez 15 minut podziwiałem swoje dzieło i wymuszając na swojej starej aprobatę. 😜
Finalnie odchudziłem rower o 520 gramów i obecnie, w konfiguracji do jazdy (czyli z pedałami, uchwytami, koszykami itp.), waży 8,58kg. I wygląda szybko.
20240223_230249.thumb.jpg.54555e81b35c021c32b238d9ab7f4ee9.jpg

Jakby co - posta zacząłem pisać wczoraj, więc "dzisiaj", to nie dzisiaj, tylko wczoraj. Czy jakoś tak. :D

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś... dziś to jedynie taka sobie wyprawę rowerowa po Europie zaplanowałem...   https://fb.me/e/39SPdhcbt   choć ta bardziej kusi  https://www.naviki.org/pl/naviki/zaplanuj-trase/?tx_naviki_pi_way[uuid]=d2b670e2-6209-4322-895f-f59e7576f70e#origin=way_list&p=46.645093578081,12.896952734766273&z=6

 

 

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne modyfikacje nowego Chisela pod siebie:

1. Zmiana platform na assiomy Uno MTB bo tak sie przyzwyczaiłem na trenażerze do pomiaru mocy że zaczęło mi go brakować w realu.

2. Zmiana siodełka stockowego specialized na .... niestockowe specialized na dłuższe trasy  🤣 (różnica w komforcie ogromna).

3.Zmiana krótkiego mostka specialized na mostek meridy dłuższy o 2cm.

4. Zmiana kiery stockowej (spec) 740mm na  flatbara Canyona 720mm

Dla mnie jest lepiej 💪

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem kółka w grawelu i próbowałem wyregulować tył rzutkę, okazać się musiało że haka wyginało. 

Prostownika do haka nie mam a mam napinacz łańcucha i coś na dźwignię, zaraz mi w rękę sztyca wpadła, no i wyprostowała sny. 

20240303_151622.thumb.jpg.11716902346f1a54f9da47022d201985.jpg

 

20240303_151444.thumb.jpg.709d99616b121efbb341046dfd5e3af3.jpg

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że srebrne, wielokierunkowe bloki SM-SH56, mimo prawidłowego dokręcenia kluczem dynamometrycznym, jęczały nieprzyzwoicie podczas ciśnięcia na kultowe SPD 520, co doprowadzało mnie do pasji i niezdrowego podnoszenia tętna, to "żem wziął" i wymienił je na czarne SM-SH51, dokręcając z momentem 5,5 Nm. Uff... Cisza jest 💪🚲😎

 

20240303_164138.jpg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ten kontroler to nie podziała :)

W dniu 3.03.2024 o 19:09, Marinbiker napisał:

Jako, że srebrne, wielokierunkowe bloki SM-SH56, mimo prawidłowego dokręcenia kluczem dynamometrycznym, jęczały nieprzyzwoicie podczas ciśnięcia na kultowe SPD 520, co doprowadzało mnie do pasji i niezdrowego podnoszenia tętna, to "żem wziął" i wymienił je na czarne SM-SH51, dokręcając z momentem 5,5 Nm. Uff... Cisza jest 💪🚲😎

 

20240303_164138.jpg

Mie woda szła przez śruby to żem zaszpachlował sylikonem dekarskim, a śruby dokręcałęm z "prawidłowym momentem" - też jęczały, ale podczas dokręcania. A w czasie jazdy to czasem zaleje olejem od łańcucha i jest spokój.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sobek82 napisał:

 

Odczuwasz pewną harmonię pomiędzy pieśnią będącą tłem dla prezentowanego zacnego rękodzieła, a odgłosami zaniepokojonego potomka wilków dobiegającymi z zewnątrz?

Ja takowoż odczułem 👂

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...