Skocz do zawartości

forscher

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  183
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Zawartość dodana przez forscher

 1. Tak jak wspomniałem wcześniej analizowałem możliwość powrotu samolotem z Zadaru. Udało mi się znaleźć w Zadarze ludzi którzy mogą zorganizować karton do zapakowania roweru, baa zaoferowali się nawet z pomogą zawiezienia roweru na lotnisko w Zadarze. Mając jednak na uwadze iż decyzja o wyborze samolotu wiąże się z wielką dyscypliną - dojazd na lotnisko danego dnia o określonej porze a także trudności z dotarciem z lotniska w Krakowie do domu (brak nocnych pociągów zabierających rowery a jadących z Krakowa w stronę Katowic, zdecydowałem się, że będę wracał pociągiem z Rijeki.
 2. Cześć miro57 1. cała trasa w wersji podstawowej ma okolo 1150 - 1200 km do tego moga dojśc takie kwestie jak zwiedzanie Mediolanu (dodatkowe kmy) Trasa wstepnie podzielona na odcinki poprowadzona od kempingu do kempingu. Ale to jest plan.. zycie może pokazac że z róznych powodów moze sie nie udac dotrzeć do docelowago kempingu. Jestem więc przygotowany na mozliwośc spania poza kempingami lub poszukiwaniem innego - tak jak to miało miejsce w czasie wyprawy do Salzburga. 2. około 8 - 9. Muszę to wszystko dograć łacznie z dojazdem do Salzburga i powrotem z Zadaru. Jestem w trakcie.... 3. W czasie wyprawy do Salzburga jechałem bnez palnika gazu i całej reszty "kuchni" i jakos nie narzekam. Dopasowałem sie do warunków jakie miałem. Ta tegoroczna wyprawa jest nieco dłuższa.. więc biore pod uwage gotowanie na własną reke. O ile chorwacką i austriacką (tyrolską) kuchnię znam o tyle jadąc przez Włochy bedę chciał poznać jej smaki, a nie tylko zupki z torebki Jeżeli będę wracał samolotem z zadaru - a tak pewnie będzie - to muszę miec na uwadze że do samolotu nie mozną zabierac gazu propan butan wię zabiorę ten mały kartusz 230g Pozdrawiam.
 3. "polską, czeską i austriacką koleją" Możliwe też, że chorwacką... Wszystko będzie wiadome po zmianie rozkładu jazdy wspomnianych kolei z zimowego na letni w12 marca br.
 4. Hej w minionym roku zorganizowałem fascynującą wyprawę, której celem był Salzburg. Kilka wspomnień z tego wyjazdu zawartych jest choćby tu https://tiny.pl/wkxj7 Plan: Na czerwiec 2023 planuję kontynujację tej wyporawy. Tym razem za cel wybrałem chorwacką Istrię (lub Zadar). Spora część trasy prowadzić będzie drogą rzymską łączącą obecne tereny południowych Niemiec z północną Italią czyli drogą Claudia Augusta. Start trasy planowany jest w Salzburgu (dojazd do Salzburga pociągiem). W dalszej części przebiega ona przez Innsbruck, Trydent, Mediolan, Weronę, Padwę, Wenecję, Triest. Następnie prowadzi bardzo malowniczą trasą Parenzana aż do równie malowniczych chorwackich miasteczek: Umag, Porecz Rovinj, przez wyspę Veliki Brijun, aż po Pulę i znajdujący się w pobliżu Puli Kamenjak. Jest też opcja przedłużenia jej przez Cres, Krk, Pag do Zadaru. To zależy od warunków na trasie. Noclegi Namiot. Kampingi lub na dzieko. Mam wybrane kempingi ale trasa zweryfikuje czy z nich skorzystamy czy też będzie chęc jechać dalej… Jazda Spokojna; długo w trasie ale bez przegięć takich jak np. na Wiśle 1200. Więc spokojnie do celu. Cel Podziwinie widoków, zwiedzanie ciekawyh miejsc na trasie, takich jak Swarovski Kristallwelten, skocznia Bergisel w Innsbrucku, zabytki Mediolanu: Katedra Narodzin św. Marii, Museo Teatrale alla Scala, Zamek Sforzów, Stadion Giuseppe Meazzy, liczne zabytki Werony, nie tylko te zwiazane z Romeme czy tez Julią, Wenecja, której zbytnio przedstawiać nie trzeba, tak samo jak zabytków miast Chorwacji z muzeum byłem prezydenta Jugosławii Josipoa Tito na wyspie Veliki Brijun na czele i jego cadilakiem https://tiny.pl/wkxnq. Dodatkowe cele: cieszenie oczu otaczającymi krajobrazami Alp, wsłuchiwanie się w szum rzeki Inn, rzeki Adyga, Jeziora Garda oraz Morza Adriatyckiego. Jak się da to zwiedzanie także innych miejsc, choby stadionu „San Siro” w Mediolanie. Robienie mnóstwa zdjęć, a także zbieranie wspomnień by było o czym opowiadac potomnym i raczenie się regionalną kuchnią https://www.youtube.com/watch?v=J8O0FPhbXRc Przewidywane drogi Planowana trasa to głównie trakty asfaltowe z niewielkim dodatkiem szutrów. Trasa przewidziana na różnego rodzaju rowery przełajowe gravele czy też inne trekingi czy górale. Poziom trudności Poza podjazdem pod Rechenpass teren i trasa należa do tych łatwych… czasami nawet bardzo… Jest bardzo malownicza, pięklne krajobrazy i widoki zapierające nie tylko dech, choćby z tego względu, że przebiega ona przez Alpy z pólnocy na południe ,a następnie prowadzi przez Włochy z zachodu na wschód. Uwagi Inspiracja zaczepnięta od kolegi Rainera Dornburg i Andi auf Tour Danke. Trasa przewiduje odcinki, złożone z części pokonywanej zarówno rowerem jak polską, czeską i austriacką koleją (w bardzo ograniczionym zakresie). Trasa wsteonie opracowania i podzielona na odcinki. Doścwiadcznie uczy, że podróz te podziały zweryfikuje
 5. Tego dnia zaliczyłem 3 szczyty z KGP Śłężę, Biskupią Kopę i Wielką Sowę.. Na Biskupia wjeżdżałem od Jarnołtówka
 6. bo nieco dłużekj tu zabawiliśy w drodze do Wiednia... 😃 nie bez powodu... 🤣 Hostinec U Štamgastů Hukvaldy, Czechy
 7. bo... skorzystałem z zimowej promocji na nowy rower...
 8. To wycieczka. Nastawiona na w sumie głównie zwiedzanie. Tak jak te wycieczki z linków w mojej sygnaturze. Nie zakładam jakiejkolwiek średniej. Suma wzniesień na całej długości trasy to 1265 m. Niewiele, gdyż trasa prowadzi w większości z biegiem Dunaju, do jego ujścia, więc przynajmniej teoretycznie prowadzi w dół. Tak jak na załączonym profilu trasy.
 9. Plan na majówkę już jest 4 - 5 dni, trzy stolice - Wiedeń, Bratysława, Budapeszt siedem państw - Polska, Czechy, Słowacja, Austria, Wegry, Serbia, Chorwacja mnóstwo pięknych widoków, dziesiątki ciekawych miejsc, robiących wrażenie zabytków, niewiele górek i on - jedna z piękniejszych rzek Europy - Dunaj... PS start z Jaworzna i okolic... docelowo start z Breclav. Jeżeli ktoś ma ochotę dołączyć - zapraszam
 10. .bo jak ktoś tam był to z pewnością powróci... /Korona Gór Polski na dwóch kólkach - Biskupia Kopa/
 11. .bo jak ktoś tam był to z pewnością powróci... /Zespół pałacowo-parkowy Brynek/
 12. ..bo jak ktoś tam był to z pewnością powróci... /Hanysowo/
 13. ..bo jak ktoś tam był to z pewnością powróci... /Rajd Doliną Dunajca/
 14. ..bo jak ktoś tam był to z pewnością powróci... /Rajd Doliną Dunajca/
 15. ..bo jak ktoś tam był to z pewnością powróci... /Karvina, Czechy/
 16. ..bo jak ktoś tam był to z pewnością powróci... /Krzyżowa, Ciężki schron bojowy „Kustroń”/
 17. ..bo jak ktoś tam był to z pewnością powróci... /Jeleśnia, Stara Karczma/
×
×
 • Dodaj nową pozycję...