Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzisiaj tak, jak planowałem - 4 godziny jazdy, asfaltowe MTB po płaskim. No, może wyszło trochę więcej, bo wracając zajechałem do miasta wrzucić do dwóch puszek małym dziewczynkom. :)

obraz.png.ed371ef43155f4898d41d52c65a00c5b.pngknlk.thumb.jpg.823ee9399d5c53e1409fa82a12c61023.jpg
Czas brutto dłuższy, bo mniej więcej w połowie trafiłem swoją kobietę z jej ekipą na biegu WOŚP,  więc porobiłem im trochę zdjęć.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dokończyłem rozpoczęty wczoraj wieczorem serwis przerzutki RD-M9100. Tzn. dzisiaj wyregulowałem tylko opór sprzęgła, więc niewiele się narobiłem.  😜 Ale jak widać ogólnie było co robić. ;) Na szczęście wewnątrz czysto, ostatnio się przyłożyłem i się opłaciło. :) Można było oczywiście rozłożyć bardziej, ale nie ma to sensu.

xtr1.jpg.54252a72e6ec5428f8175f68b710037b.jpgxtr3.thumb.jpg.e1a7b58d9926976f2753e31d7db45dfe.jpg

Potem serwis pedałów M8000. Swoje lata mają, ale jeszcze polatają. Jak widać w środku całkiem znośnie i nawet smar nie przepracowany (chociaż niewiele go zostało), co świadczy o tym, że i ich ostatni serwis poszedł mi całkiem nieźle. A zapewniam - łatwo nie miały... ;)
Nie mam gdzie zamocować imadła, więc radzę sobie w inny sposób.  :)

pd1.thumb.jpg.706554b00613eb608b43186dcaff8d93.jpgpd2.thumb.jpg.15c61267de9fc2d5b1e0ea79baab9da6.jpgpd0.thumb.jpg.12393a1e1984dec58d3d1587e9bb88e2.jpg

Jak już wylazłem z dziupli serwisowej, to wyjrzałem za okno i...
rozłożyłem trenażer. :D
Zr
obiłem jedyny Melanż, na jaki mogę sobie pozwolić w moim wieku. 😆

Zrzutekranu2024-02-03200909.thumb.png.0411b156ba9b634be786971356572654.png

A teraz zasłużone piwo i Xbox. :)

  • +1 pomógł 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiałem technikę podnoszenia i opuszczania siodełka w moim nowym TCR Advanced Pro Disc 1 AR Charcoal Plum 2023...  😙

nawet udało się licznik zamontować... 😃

 

o pompce nie wspominając   😄

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 dla informacji: na moje krzywe oko łańcuch idzie równo w okolicy 4 (powiedzmy, że przedział 3-5) zębatki. Zobaczę, jak się będzie jeździło pod obciążeniem i zwłaszcza jak będa wchodziły biegi 8-9-10. Jeśli w miarę dobrze, to zostaje tak, jak jest, bo i tak one będą używane głównie jako rezerwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniałem u siebie dwa koła - jedno swoje jedno u osiedlowego "dziadka".

U klienta przednie koło - stare było pod ośkę 8mm, nowe pod 9. Myślę sobie najpierw - wymienię ośki i będzie ok. Po rozebraniu starej piasty patrzę, że bieżnie tak przetarte, że wszystko wisi na ostatnim włosku. No cóż. Wziąłem pilnik i przerobiłem za pomocą młotka widełki na nowy standard. Jak mi się dziadek zabije na rowerze to stracę dobrego klienta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcanie, regulowanie, skracanie linek itpd w nowym okazyjnym Felcie. Zostawiłem sobie jeszcze do demontażu jutro plastik spod kasety - trzeba dozować przyjemności.

Cały czas się przyglądam i dalej zadowolony jestem aczkolwiek mam już pewne pomysły na zmiany i ulepszenia...(sh*t here we go again).

Wszystko było dobrze zmontowane i skręcone i to co sprawdzałem nasmarowane. Komponenty w dużej części (w miarę)  firmowe (shimano, tektro, zoom, vp, selle royal, kmc itp).

Jedyna rzecz z którą trochę walczyłem to przednia przerzutka - chyba działą najgorzej w rowerach którymi teraz się opiekuję, ale po pierwsze tutaj są  największe blaty, po drugie to jedyny tourney.. No i ja mam cały czas w pamięci  gripshifty z "półbiegami" z przodu...

 

IMG-20240209-WA0000.thumb.jpg.df354014b76d5190aa1b6ce7d53caeba.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...