Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Kit to wie czy to jakieś ciśnienie czy co. W sobotę stała traska i myślałam, że zdechnę. Najchętniej wezwała bym vana. Wróciłam do chaty to nie minęło 10 minut jak zasnęłam. Nawet rozciągania nie zrobiłam. 🤮

Trasa przez Złotniki k. Poznania 2/10 nie polecam dobrze, że płatków nie wyrzygałam, chociaż miałam już wątpliwości.

Edytowane przez urmom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Było super. Pojechałem do Trójmiasta na imprezę testową dystrybutora Ibisa i Transition (Beastie  Bikes). Na zaskakująco fajnych trasach Big Foot Works przejechaliśmy 1270m podjazdu i 42km na 5 modelach rowerów. Były dwa elektryki, a reszta to fajne enduro. Zakochałem się w Ibisie Ripmo na zawieszeniu DVO, który wybierał wyboje nieprawdopodobnie gładko. Z dywanu korzeni robił dywan. Do tego zrobiłem postępy w skakaniu dropów, bo na rowerach z większym skokiem jest łatwiej. Transition tani nie jest, ale budzi zaufanie. Ibis zaś lżejszy, mniej agresywny, ale mega przyjemny. Do tego organizator zapewnił pyszne steki i inne żarcie. No super. Takie imprezy są kilka razy w roku. Trzeba troszkę zapłacić, ale dla mnie warto było jechać pociągiem z Warszawy. 

IMG_4361 Średni.jpeg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A krawężnik chciałem przeskoczyć, no i nie poszło. Szybciej jechałem niż zwykle i za późno się odbiłem. No i skasowana dętka, mimo, że 6 bar wbite było. Dojechałem na kapciu, Zmieniłem dętkę, ubiłem 3 bary, patrzę, opona rozpruta wzdłuż rantu i w miejscu dobicia. Felga do klepania.

Kombos mi wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podmieniłem moją biedną SORĘ na korbę MTB z Aliexpress. Szosowa SORA nie sprawdziła się w moim przypadku jako napęd "wertepowy". Ani na tarczy 34T, ani tym bardziej 50T nie mogłem znaleźć prawidłowej kadencji. Blat 40T, który zamówiłem razem z korbą, to kompromis rozwiązujący ten problem. Układ 1x9/40T/11-34 na moje płaskie Mazowsze po 20 km nocnego testu sprawia, że zadowolonym bardzo😄

Oczywiście nie obyło się bez druciarstwa podczas montażu. Oś chińska okazała się ciut za długa w porównaniu z Shimano. Trzeba było szukać podkładek (znalazłem jakąś miedzianą i gumową😉), żeby wyrównać linię łańcucha i ustawić prawidłowo lewe ramię korby (taka plastikowa śruba dociągająca ramię do suportu, musi dać się lekko dokręcić jak kapsel przy sterach). Grunt, że działa i to całkiem przyjemnie cicho, bez ocierania o wózek przedniej przerzutki, którą zdemontuję niebawem. Rower jest nieco żwawszy, łatwiej się rozpędza i mam wrażenie, że jakoś lżej mi się kręci. Może to kwestia przełożeń, bo nie myślę już o lewej manetce a dobieram kadencję klikając prawymi wajchami. Jest naprawdę ok.

Rozważam jeszcze wymianę tylnej przerzutki na Deore XT. Tylna SORA póki co sprawuje się nieźle, jest precyzyjna i cicha. Kulturze pracy nie mogę nic zarzucić. Na razie pojeżdżę na tym, co "ulepiłem"😜

xg49WTv.jpg

FP3yjIk.jpg

SoCdAtS.jpg

Hs9Vq7Q.jpg

 

zSJibZr.jpg

ooOGtDx.jpg

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dzisiaj, tylko wczoraj. Tak jakoś naszło ze kumplem, żeby sobie zrobić trasę krótkiego Gravmageddonu '23. No wszystko było by fajnie gdyby nie psikus pogodowy. Jak tylko wbiliśmy się z od Honzów do PL, to zaczeło kapać. Niby nic, wiedzieliśmy, że może pokropić. Ale, żeby aż tak długoooo i momentami dużo???. Dawno tak mokry nie byłem. No i jeszcze trochę wiało, zwłaszcza na zjazdaaach. Tak czy siak, zapadła decyzja o powrocie do bazy. Na powrocie jeszcze Polana Izerska wyganiała nas wiatrem i deszczem. Na postoju pod "Orle" przestało padać. Wygrzebałem jeszcze jakieś suche skarpetki i rękawiczki. Szybka ciepła herba i dzida do Szklarskiej. Ale jakoś tak słonko wyszło. Jakoś tak cieplej się zrobiło, więc zrobiliśmy sobie mixa Gravmageddonu z wycinkami Bike Adventure. Taka lekko ponad 100km traska się zrobiła. Fajnie było :) No i jakieś nowe kwadraty powpadały ;) 

squadrats.png

Edytowane przez CoolBreezeOne
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem nową bluzę rowerową Pearl Izumi Quest Thermal Long Sleeve Jersey, którą dostałem na urodziny - 35 km przejechane, temperatura 12°C, pod spodem tylko koszulka termoaktywna z długim rękawem i było o.k., nawet nie czułem za bardzo żeby przewiewała. Pod koniec zaczęło trochę wiać więc musiałem założyć wiatrówkę bezrękawnik. Trochę dziwną mają rozmiarówkę bo bluza mogłaby być trochę dłuższa, szczególnie z tyłu (miałem wrażenie, że mi trochę podwiewa) a rękawy są bardzo długie i dół też tak sobie dopasowany - w sam raz dla niskiego otyłego gościa z długimi rękoma 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia a nawet ambiwalentne, jeśli chodzi o konwersję napędu z 2x9 na 1x9🙂. Żartuję oczywiście, bo to czysty przypadek i niefortunny zbieg okoliczności. Zaraz po założeniu jednego blatu, z okolicy suportu (HT II) zaczęły dobiegać niepokojące, niezbyt głośne, "jęczące" dźwięki. Coś jak trące stare zawiasy ale gumowe albo stare drzewo bujające się przy niezbyt silnym wietrze wydające takie skrzypiące odgłosy. Musiałem zastosować podkładki dystansujące ramiona korby i jedna z nich, z braku metalowej o takiej średnicy (24 mm) jest gumowa, więc oczywiste przypuszczenie, że to ona "jęczy" podczas pedałowania. Zamieniłem je miejscami i nasmarowałem... Jęczy dalej. Nawoskowałem łańcuch... Jęczy i robi takie "cit". Suport ma przejechane około 4000 km, więc za wcześnie na awarię... Trafiało mnie, bo nie wiedziałem jak zaradzić a dźwięk podczas dłuższej jazdy wkurzający. W czystej, ludzkiej i niepohamowanej desperacji wziąłem w ręce WD40 i napsikałem na Shimano SPD PD-M520 i na bloki przykręcone do butów Shimano XM7... Po 5 km testu jest cisza... 😎

Zdjęć nie robiłem, bo chyba każdy WD40 widział...

Edytowane przez bogus
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote i niedziele cwiczylem podjazdy (zjazdy tez  :P ). Wydawalo mi sie ze swiat nie jest taki wysoki, ale jednak jest. :D 

No i niestety moj blat, 32T, sie poddal. Zamieniam na 28T. W dol i tak nie pedaluje. Po plaskim przelozenie 28/10 i kadencja 90+ wystarczy zeby jakos jechac :P .

28T to chyba najmniejszy blat z grupy M8000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem 3 rowery, później w szosie: wymieniłem łańcuch, podregulowałem przednią zmieniarkę, wykręciłem i wyczyściłem zapieczoną przednią ośkę na której połamałem multitoola, a potem machnąłem wieczorną rundę - 50 km/1,5 godz. Bardzo fajne warunki dzisiaj były do jazdy, wreszcie sucho! :) Szkoda, że od jutra znowu deszcz...

Miałem jeszcze przeserwisować skrzypiące i trzeszczące sprzęgło półrocznego XTRa, ale już mi się nie chce. ;)

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego diamanta kółka się raczej do niczego nie nadają, mam kupione dawno temu koła BRN które się kurzyły, więc już będą miały zastosowanie, opony Continentala 28c też się kurzyły, trzeba było miotełką odkurzyć, miały iść wstępnie do Peugeot'a, ale dostanie świeże oponki Vittoria 30c z dętkami maxxis ultra light.

Compress_20231025_164512_2565.thumb.jpg.d30c4e51c488dd3b5f7258d2aa67fef2.jpg

Pozdrow'er 😘

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...