Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Sam mam 10e i i nawet gdyby ten 310 byl w tej samej cenie nie wziałbym go. Puls? nie potrzebuje. Moc? Nie potrzebuje ANT+? Nie potrzebuje... Lepsza bateria? Gdybym jechał gdzieś gdzie przez 3 dni nie bede miał dostępu do prądu to byłby argument. Za to cenię sobie mały rozmiar i prostotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.09.2018 o 14:21, freak78 napisał:

Witam, u mnie w szosie zawitała tania kaseta 9 rzędów CS HG400 (Alivio) 11 - 28 z racji tego, że potrzebuję większy zakres przełożeń. Moja stara kaseta 12-26 była trochę za "wąska", najlżejsze przełożenie 34/26 trochę było za szybkie do leniwego spacerowego turlania po ścieżkach rowerowych na wyprawach po miejscowościach, natomiast najszybsze przełożenie 50/12 czasami nie wystarczało jak miałem dobry dzień i z kumplami na ustawce poszła rura, patrzysz na budzik a tu pod 60 km/h, i koniec przełożeń a zaczynasz kręcić jak koliber, i nie ma czym dokręcić, szczególnie na zjazdach... Ta 11 z tyłu zamiast 12 te kilka procent zapasu da, a  stopniowanie gorsze przeżyję, coś za coś, jak jeździłem na starej szosie z 7-rzędową kasetą 11 - 28 i jajowatą korbą 52 - 42 i dawało radę mimo że byłem słabszy, to tu też da. A ciekawostka też jest taka, że stare Dura Ace 7700 bez problemu łyka koronkę 28T mimo że w specyfikacji jest rzekomo do 27T...   

Dopytam, bo widzę, że mamy tą samą przerzutkę tylną (Dura Ace 7700 krótki wózek). Mam w tej chwili kasetę 9s i chciałbym wymienić ją wraz z manetkami i łańcuchem na 11s. Nie mam jednak pewności, czy będzie dobrze działać i da radę obsłużyć taki przeskok. U Ciebie jak czytam działa. Kaseta byłaby właśnie 11-28T. Obyło się bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że zrobiłem dobry interes kupując paski transportowe na bagażnik u chińczyka w atrakcyjnej cenie:

https://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/2019/07/pasy-transportowe-do-bagaznika.html

dzisiaj w OBI kupiłem to samo, tylko że dłuższe bo 2,50 m i tańsze niż z aliexpress. Za komplet 2 szt. zapłaciłem 7,99 zł. Swoją drogą mogę polecić bo sprawdzają się bardzo dobrze. 

338431599_IMG_20190801_160729_HDRkopia.thumb.jpg.9c334f106f417e97afb897dec23eaf44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Riczi jest chyba dłuższy. :) 

Ale rzeczywiście, wśród poszukiwań 70mm mostka o średnim wzniosie ten był najlżejszy. Firma porządna, wykonanie mosteczka świetne, cena 85 zł. Z Chin przyszedł w 13 dni. W Polsce też są, nieco droższe, ale nie znalazłem 70mm. Pochopsałem z nim wczoraj i dalej jest cały. 

Edytowane przez Pietern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany ritchey ma 90mm 6* ale te 2cm wiele na masie tu nie zrobi. Nawet biorąc pod uwagę, że szkielet ritcheya jest z tego samego alu 7075 co UNO to i tak różnica jest potworna. 

Alu 7075 jest pod każdym względem co najmniej 2x mocniejsze niż 6061więc bez obaw o trwałość.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ritchey 90mm waży 132g ( węglowy ), to i tak dużo do tego 110mm z alu: https://archiwum.allegro.pl/oferta/ritchey-mostek-comp-4axis-6-110mm-czarny-mat-i7656899773.html ( 164g ważył o ile pamiętam ).

Swoją drogą miałem zagwozdkę skąd mają o 50% tańsze mostki, ale przyszedł z opakowaniem i wygląda na oryginał.

Jak ktoś potrzebuje długiego 120 mm to mają jeszcze po 79 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ritcheye z serii comp to pospolite alu 6061. Tak więc biorąc z kolei ich relatywnie niewielką masę to można wnioskować, że mocne nie są. 

Najlepsze, że na stronie mostek 4axis comp 110mm 6* waży 150g a ten mój węglowany tylko 110mm 126g ;) Może podają masę bez śrub...

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni mostek Haibike Freed waży 131 gramów z nierdzewnymi śrubami, ze zwykłymi coś ponad 120 gramów. Też nieźle, trwały jest i kupiłem go za jakieś 60 zł. Ludziska kupują rowerek, i szybciutko zmieniają osprzęt na "lepszy", czyli wykręcają Freeda i kupują cztery razy droższego Ricziego. Z Haibike mam też kierownicę (Greed?), która waży 210 g. :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 21:12, wkg napisał:

Spodenki Endura Hummvee. Bardzo fajne, wygodne i funkcjonalne ale jedno mnie troszkę martwi - ślizgie. Tyłek mi trochę jeździ na siodełku. Zobaczymy jak dalej będzie : )

Mam Humvee II 3/4 i mają takie dość szorstkie wzmocnienie na tyłku, nic się dzięki temu nie ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...