Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Tzw. Volomobile jest praktycznie niekupowalny.

Welomobil; velomobiel , velo lub samochód rowerowy to pojazd napędzany przez człowieka, zamknięty w celu uzyskania przewagi aerodynamicznej i / lub ochrony przed warunkami atmosferycznymi i kolizjami.

Ale przez ten cały wpis znalazlem tego pasjo natana🫠

https://www.facebook.com/aventybike

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Brombosz napisał:

@Jacekddd Fajny poziomy bolid. :) Mam mniej więcej zarys tego jak się tym jeździ, bo jeździłem Deawoo Tico. Frajda musi być niezła. 

Na filmie z górki dokręcasz? I jeżeli tak to jakie to ma przełożenia? Coś słabo ciągnie jak dokręcany.

w górę 53/11 w dół 30/28 na kole 26" opona 2". Kombinacja mnie i tych przełożeń pozwala mi kręcić w tej konfiguracji do przynajmniej 65 (z lekkiej górki).

19 godzin temu, Sobek82 napisał:

Wu te kurła ef🫠

No i to jest typowa reakcja. Jedziesz a dzieci krzyczą: - ej ty patrz co ot jest?-

Ludzie stają żeby sobie popatrzyć, najgorzej że są kierowcy co blokują ruch bo filmują albo stają żeby się napatrzyć i swoim pasażerom dać szansę gapić się do woli.

Otwierają szyby i coś tam wołają. Są i tacy co potrafią zawrócić na drodze, wyprzedzić, wyjechać naprzeciw, wysiąść, ustawić się, żeby mieć najlepsze ujęcie.

Słowem cyrk. Jak jadę w miejscu gdzie jestem regularnie to jest spoko ale w nowym muszę się pilnować bo nie wiadomo co komu wpadnie do głowy.

 

11 godzin temu, Sobek82 napisał:

Piękna buda, holenderski trójkołowy pomykacz, nie zmienia to faktu że to nie rower, wszyscy się zgodzimy co do przeznaczenia jako środek komunikacji napędzany siłą woli, własnych mięśni, jednak nie róbmy z kury logiki. Jest to na pewno fajna odskocznia od tego co kiedyś robiłeś, szosa,mtb.
Ale nawet szosą można wjechać do lasu, przeciąć jakąś drogową niedogodność, wziąć na ramię i wejść po schodach, wsiąść do pociągu lub autobusu bylejakiego.
Btw. propsuję zajawkę i śle buziaki.

Pozdrow'er😘
 

To jest rower, spełnia wszystkie opisane przepisami parametry. Jest napędzany wyłącznie siłą mięśni. Zresztą jest masa trajek typu kmx w tym dla dzieci i nikt nie twierdzi, że to nie są rowery. Rower to nie tylko klasyczne rowery typu UCI. Żałuję, że się wcześniej nie zdecydowałem. 46lat na klasycznych rowerach w tym 38lat na szosie i 16lat mtb nie licząc turystyków itp. Jeśli jesteś młody i masz perspektywę na ściganie/kolarstwo zarobkowe zawodowe to rower poziomy nie jest dla ciebie ale jeśli sobie jeździć bo lubisz no to jest więcej rowerów niż w sumie jeden typ. Teraz jeżdżę velo a z synem mtb.

11 godzin temu, Brombosz napisał:

@Sobek82 Rower poziomy to jest. Taki co deptasz do przodu, opierając tyłek o siedzenie. Jak sama nazwa wskazuje, to jest rower. Tak samo jak rower wodny, ma technicznie jeszcze mniej wspólnego z rowerem, a dalej nazywa się rower wodny. W obu urządzeniach kręcisz korbą, dlatego są jeszcze rowerami. Nawet jak do kompletu jest silnik spalinowy, który całość napędza, to przez korbę, którą można kręcić, nazywany jest motorowerem.

Jakbyś obudował dookoła któregoś ze swoich rumaków i dał mu stopkę, to dalej będzie rowerem, tylko mniej wygodnym... Na tyle, że nie wniesiesz po schodach albo nie wsiądziesz do autobusu.

Nie mam żadnego silnika i nie będę miał raczej. To jest ten problem, który już miałem parę razy. Jadę sobie jest trochę z góry, za mną jedzie policja a ja mam ponad 70km/h. Panowie niebiescy włączają koguta. Zjeżdżamy do kontroli. Pierwsze pytanie czy to ma napęd. Jeśli mam to nie wytłumaczę się jakim cudem jadę z byle górki tak szybko a po płaskim ponad 50km/h. Napęd byłby do velo genialny ale nie może być bo mamy przepisy zaporowe na rozwój alternatywnych środków transportu. Jeszcze mi kondycji starcza żeby kręcić.

Mam trzy koła więc stopka nie potrzebna. Niektórzy mówią, że to wanna, but itp.

Ostatnio kupiłem do roweru specjalnie power bank pod nawigację. Właśnie dziś zrobiłem 207km 6h40min i przydał się bo sporo było skrętów.

10 godzin temu, Sobek82 napisał:

Wtedy będzie uciążliwym kowadłem którym nie chciałbym jeździć 🫠

Pusty waży 31kg i ma pełną amortyzację więc to jest full. Jak ktoś jeździ takim rowerem to może sobie dopowiedzieć jak to pracuje nawet przy amortyzowanym zawieszeniu.

Dam radę unieść i przesunąć ale noszenie to nie jest to do czego ten rower zaprojektowano. Kolarkę nosiłem jedną ręką. To było miłe ale poza tym w porównaniu do velo kolarka w długich trasach zawsze jakoś męczyła. Tutaj po 5 godzinach trochę się powiercę na półleżącym fotelu z matą ventisit i jadę dalej.

Pod ręką mam saszetki z jedzeniem i power bank. Duży kamel wisi na podparciu fotela. W sumie mogę jechać z muzyką bo jestem całkiem zamknięty.

A właśnie niedawno dokupiłem te saszetki do roweru żeby mieć wszystko pod ręką.

Kiedyś, jak byłem dzieckiem,  moim marzeniem była szoska jako najszybszy rower. Nie wiedziałem, że to nie prawda i dobrze się bawiłem na tych rowerach. Czego to człowiek nie zrobi w nieświadomości... dziś 2024 najszybszy seryjny rower to POB, niestety jest absurdalnie drogi i łatwo go sobie uszkodzić. Dlatego próbuję Questa.

Żeby było jasne ja tu niczego nie promuję ani do niczego nie namawiam. Przedstawiam tylko moją perspektywę. Każdy niech jeździ tym co uważa za najlepsze dla siebie. Wszystkim tego życzę.

Edytowane przez Jacekddd
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga, w tym ostatnim newsletterze RCZ chyba wszystko ma status:

Vente flash = PAIEMENT CB UNIQUEMENT

czyli płatność kartą. Biorąc pod uwagę zdarzenia z niedalekiej przeszłości na pewno nie polecane jest korzystanie z "prawdziwej" karty...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2024 o 22:57, TheJW napisał:

Czekam na resztę gratów z Ali, może kiedyś dojdą. ;) Zachęcili kuponami, no... 

No i doszły... 😅 Jak otworzyłem paczkę to się zastanowiłem, na cholerę mi w ogóle połowa z tych rzeczy 🤣 no ale już nie chce mi się bawić w odsyłanie.
- prasa do łożysk
- lampka Enfitnix Cubelite III
- młotek montażowy z wymiennymi końcówkami z gumy/tworzywa
- kółka przerzutki ZTTO - "rainbow" lub "oil slick" jak kto woli
- końcówki linek x40 - kolory jak wyżej
- dłubako-chwytaki ;) o różnych kształtach końcówek
- przyrząd do trzymania łańcucha po zdjęciu koła - miał być głównie do transportu, a okazał się bezużyteczny w przypadku ramy z hakiem UDH
- taśma Tubeless 29mm x 10m
- plastikowe końcówki pancerzy biegowych x50
- korki kierownicy x2 kpl
- alu końcówki pancerzy biegowych x30 i hamulcowych x10

uhjk(4).thumb.jpg.0bcbca9972fbdc22601f3113c7c55ba0.jpguhjk(2).jpg.1eb5930978f75ea3cbcdf5f44d28b31b.jpg

Z rodzimego rynku zwanego Allegro:
- plandeka 2x3m do przewożenia roweru w aucie
- szczypce do pierścieni Segera, zestaw 4 szt.
- wąska szczotka druciana do czyszczenia napędu
- głowica pompki - przed chwilą w Auchan za 9,99zł wyczaiłem, to wziąłem, bo zapomniałem na Ali zamówić ;)
uhjk(1).thumb.jpg.f4d4ba76db504ee8f91a6750a0a583b2.jpg
uhjk(3).thumb.jpg.1134b7f6ae224e92d6fcd2b00445d105.jpg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Serwisowy stabilizator kierwonicy XLC TO-X06  - jedyne 14.90PLN na allegro + zaciski na imbus również XLC. Uchwyt na kierownicę podejrzenie tani, tańszy niż na aliexpress ale jestem zadowolony.  Spełnia swoją funkcję, jest oblany dość miękkim, poddającym się pod paznokciem tworzywem,aczkolwiek jego warstwa nie jest zbyt gruba. Nie wiem w czym droższe alternatywy (Park) byłyby lepsze, może trochę inny kształt, grubsza miękka osłona..

IMG-20240404-WA0001.thumb.jpg.33c4c0232421e61157be822d83c4d812.jpg

Dodatkowo króki raport z frontu RCZ Bikeshop: po 3 dostarczonych zamówieniach pierwsze anulowane... Po prawie 2 miesiącach zamówienie z sugerowanym czasem 30 working days zostało anulowane.  Dla potomności - tak wygląda anulowanie i ogólnie komunkacja z RCZ - czyste maile żadnych grafik, linków - to domena phishingu/hackerów. 

image.png.9783907e9c180584b262f39bf883f57d.png

Po podaniu Ibanu odpowiedz następnego dni:

image.png.435d28db6019a13e41ba736e38f3f08c.png

Tak że czekam na pojawienie się euro na koncie. Punkty (1000loyalty points=10EUR) za straty moralne pojawiły się na koncie w sklepie.

Z pozytywów RCZ  zamówienie z drobnicą sprzed ponad 2 miesięcy zmieniło status na complete więc w przyszłym tygodniu kolejna relacja  dostawy i (mam nadzieję) montaż sida bo powinny dojść 2 alternatywne manetki (oneloc/twistloc).

Edytowane przez wr81
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dt Swiss xr1700 5/6 tygodni temu a miały chyba 20 working days. Da się to sprawdzić jaki był working days w momencie zamówienia? Sprawdziłem na stronie są 20 working days właśnie mija 6y tydzień  @wr81

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martingg jeżeli ze strony bez newslettera to raczej nie. Ceny i czasy dostawy fluktuują no i czasem ten sam produkt występuje z różnymi cenami/czasami dostawy (inna partia). Jeżeli były z kodem z newslettera to można pewnie namierzyć newsletter z dnia lub dnia poprzedzającego zamówienie na niemieckim forum. Dla 20 working days 6 tygodni to chyba nic niezwykłego. Ja dla spokoju i po lekturze mtb-news.de zakładam dla 20 working days 2 miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były niedawno karbonowe Novateki R3 lub R5 z czasem deklarowanym nietypowo w tygodniach. Tygodni deklarowanych było 12 więc biorąc pod uwagę mnożnik czasowy RCZ kilka miesięcy może to trwać. Niestety jedyne produkty gdzie można mówić o w miarę pewnym czasie dostawy gdzie zazwyczaj do 2 tygodni przychodzą to te ze statusem on stock.

Biorąc pod uwagę ilość handlujących towarem z tego źródła na olx, kleineizeigen no i giełdzie forum to finalnie zabawa jest opłacalna. Słowo klucz zabawa a nie zakup jak wszędzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy, ja nie chcę Was martwić, ale ten RCZ to mi wygląda na piramidę jaka niedawno się wywaliła w Polsce i dotyczyła sprzętu appla: mac4vip.

 

W skrócie: chłop zbierał zamówienia od ludzi z czasem dostarczenia rzędu kilka tygodni-miesięcy. Ceny były dobre, więc ludzie z coraz większym zaufaniem brali towar. Domyślcie się jaki był tego finał. Oczywiście działalność była legalna, faktury i te sprawy. Długi czas dostawy i atrakcyjna cena to moim zdaniem zalążek piramidki - nazbierać kaski z rynku a potem PUFF.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że to musi być bardzo długofalowy projekt.... rozkręcać piramidę sprzedaży części rowerowych ponad 10 lat..strach się bać. Muszą za tym stać,..cykliści :)

Natomiast faktem jest że jest to insytucja unikalna i bardzo specyficzna. Plusem są ceny, minusem obsługa i przejrzystość. Każdy chodzi na własną odpowiedzialność  Zawsze można scedować ryzyko na pośredników sprzedających towar z rcz na olx lub też sklepy zidentyfikowane jako robiące to samo.

Można też kupić towar z oferty "on stock" który przychodzi raczej sprawnie. Nie ma takiego szału jak na newletterze ale np yari 150mm (sterówka normalna) za 160eur z normalnej oferty sklepu to chyba dobra oferta. Revelation 150mm 29 za 119eur z newslettera też.

Oczywiście RCZ może upaść, tego wykluczyć się nie da. Ja przyjąłem sobie jakiś limit EUR który mam w zamówieniach złożonych a niezrealizowanych w danym momencie.

 

image.thumb.png.3a4d3ce1103716c4d9807af9e2a3054e.png

Aż sprawdziłem konto walutowe i szok - zwrot za niedostarczone koła DT zakomunikowany 2 dni temu przyszedł. Zacząłem się niepokoić.. 

 

 

 

Edytowane przez wr81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem i myślałem a potem jednak wymiękłem i zamiast lżejszych kevlarowych zamówiłem pancerne drutowe:
SCHWALBE Kojak 20x1.35 RG SG x2

SCHWALBE Kojak 26x2.00 RG SG x1

na nową zmianę i teraz myślę czy by nie dokupić CCS

na tył Opona CONTINENTAL Contact Speed choćby 1.6

a na przód SCHWALBE DURANO Performance Line 20x1.10 28-406

albo SCHWALBE KOJAK 20x1.35 RG SGC LS Performance Line Slick

albo w ogóle coś bardziej agresywnego na prędkości powyżej 50 i parę wat mniej oporów toczenia.

 

W przypadku gumy jest minimalna ilość czasu żeby wyhamować i bezpiecznie z tego wyjść natomiast w przypadku tyłu prawie nie ma kontroli nad kierunkiem.

 

Czy ktoś ma doświadczenie jak jest z różnicą w wytrzymałości kevlarowych vs drutowe wersje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...