Skocz do zawartości

[500zł] Proszę o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako iż mój stary rower ma juz grubo ponad 10lat i jest w nienajlepszym stanie postanowiłem, że kupię sobie jakiś nowy. Rower posłuży mi do niedalekich wyjazdów czysto rekreacyjnych na w miarę równych drogach. Mam już na oku jeden model i prosze o opinie na jego temat: http://allegro.pl/polski-rower-24-2xtarcza-2xamory-gratisy-hit-i3148669308.html Jakie są wady i zalety (poza ceną) tego typu niedrogich rowerów?

 

Mój wzrost 183cm, waga 70kg. Rower bardzo mi się podoba, jest podobny do mojego starego modelu na którym jeździło mi się całkiem przyzwoicie. Mam jednak dylemat czy za tą cene nie kupie czegoś lepszego i czy w ogóle kupowanie roweru na allegro ma sens? Z drugiej strony rower w takiej cenie ciężko będzie mi znaleźć w zwyczajnym rowerowym. Zapewne taki rower przywędruje do mnie w cześciach. Czy składanie go stanowi specjalnie jakiś problem? Czy jest to skomplikowane? Pytam bo nigdy tego nie robiłem a nie chciałbym czegoś popusuć już na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rower dla 10 latka

Witam! Jako iż mój stary rower ma juz grubo ponad 10lat i jest w nienajlepszym stanie postanowiłem, że kupię sobie jakiś nowy. Rower posłuży mi do niedalekich wyjazdów czysto rekreacyjnych na w miarę równych drogach. Mam już na oku jeden model i prosze o opinie na jego temat: http://allegro.pl/polski-rower-24-2xtarcza-2xamory-gratisy-hit-i3148669308.html Jakie są wady i zalety (poza ceną) tego typu niedrogich rowerów?

 

Mój wzrost 183cm, waga 70kg. Rower bardzo mi się podoba, jest podobny do mojego starego modelu na którym jeździło mi się całkiem przyzwoicie. Mam jednak dylemat czy za tą cene nie kupie czegoś lepszego i czy w ogóle kupowanie roweru na allegro ma sens? Z drugiej strony rower w takiej cenie ciężko będzie mi znaleźć w zwyczajnym rowerowym. Zapewne taki rower przywędruje do mnie w cześciach. Czy składanie go stanowi specjalnie jakiś problem? Czy jest to skomplikowane? Pytam bo nigdy tego nie robiłem a nie chciałbym czegoś popusuć już na starcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od kół, 26 , 27,5,  28 i 29 cali . Dla MTB najpopularniejszy rozmiar to 26 cali, chociaż od dwóch lat mocno atakuje 29.

Rowery crosowe to 28 cali i nowy rozmiar który bardzo powoli wchodzi do sprzedaży to 27,5 ( poczytaj trochę lub wybierz się do sklepu).

Każdy producent inaczej określa rozmiar ramy, mogą być w calach np 18 cali ( np marka CUBE), jako rozmiary L,M ( np marka GIANT), oraz w centymetach . Najlepiej udaj się do sklepu, usiądź na rowerze i zobacz co tobie odpowida i gdzie będziesz jeździł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od kół, 26 , 27,5,  28 i 29 cali . Dla MTB najpopularniejszy rozmiar to 26 cali, chociaż od dwóch lat mocno atakuje 29.

Rowery crosowe to 28 cali i nowy rozmiar który bardzo powoli wchodzi do sprzedaży to 27,5 ( poczytaj trochę lub wybierz się do sklepu).

Każdy producent inaczej określa rozmiar ramy, mogą być w calach np 18 cali ( np marka CUBE), jako rozmiary L,M ( np marka GIANT), oraz w centymetach . Najlepiej udaj się do sklepu, usiądź na rowerze i zobacz co tobie odpowida i gdzie będziesz jeździł.

 

Czy w cenie do 500zł znajde tam coś przyzwoitego czy mnie wyśmieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czego szukasz i gdzie chcesz jeździć, zacznij od allegro, ustaw 500 zł i przyeślij kilka propozycji

 

 

http://allegro.pl/polski-rower-26-2xtarcza-2xamory-gratisy-hit-i3148681667.html Znalazłem ten sam 26 calowy. Czy ten byłby odpowiedni? Jeśli tak to prosze o odpowiedź na pozostałe pytania zawarte w 1 poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opinii o tym niebieskim to pomijając rozmiar to jest masakra. 

To powinna być Twoja podstawa przed szukaniem roweru:)

http://www.forumrowerowe.org/topic/27903-makrokesz-ostrzezenie-przed-zakupem-zbyt-taniego-roweru/

 

A wracając do Twoich pytań to :

W przypadku zakupu nowego roweru przez internet jego skręcenie to banał. Wystarczy dokręcić pedały i wyprostować kierownicę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Waga: 17 kg  :woot:  a na dodatek dwa uginacze bo amortyzatorami z całą pewnością tego nie nazwiemy.
Poza tym v-ki przy tych hamulcach "TARCZOWYCH" to niebo a ziemia.

Edit. Ktt9711 podał tutaj rozsądną propozycję.
Prosty w miarę lekki rower do zwyczajnej jazdy z którym z całą pewnością nie będziesz miał tylko problemów jak z tym wynalazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z Rock Riderem ma rację. Sprzedałem tego ze 100 sztuk i jakoś nie wracały na serwis. Oczywiście że szału nie ma ale masz sprzęt do spokojnej, rekreacyjnej jazdy. Najlepiej niecodziennej:) Na pewno jest bezpieczniejszy niż te amortyzowane cudaki na tarczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć podczepiam się pod temat.

 

 

Poszukuję rower dla dziewczyny, na weekendowe wypady za miasto, myślę o crossie albo trekkingowym z kołami 28 cali.

 

Niestety dziewczyna, aż taką fanką rowerów nie jest, a i z kasą jako tako i dała mi limit 500 zł...

 

Pozostaje zatem używka.

 

Jako, że i ja biegłym rowerzystą nie jestem, niniejszym proszę sympatycznych forumowiczów

o jakieś sugestie.

 

Oczywiście link z "tablicy", czy "allegro" byłby idealny, ale nie wiem czy nie proszę o zbyt wiele.

 

Mieszkam w Szczecinie, więc tu najlepiej byłoby dokonać zakupu, ale jest tak mało ofert,

że liczę się z zakupem, "na ślepo" z dalszych regionów kraju. 

 

Dziewczyna ma 170 cm wzrostu, więc myślę, że rama 17-18 powinna być ok (chyba, że się mylę).

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć podczepiam się pod temat.

 

 

Poszukuję rower dla dziewczyny, na weekendowe wypady za miasto, myślę o crossie albo trekkingowym z kołami 28 cali.

 

Niestety dziewczyna, aż taką fanką rowerów nie jest, a i z kasą jako tako i dała mi limit 500 zł...

 

Pozostaje zatem używka.

 

Jako, że i ja biegłym rowerzystą nie jestem, niniejszym proszę sympatycznych forumowiczów

o jakieś sugestie.

 

Oczywiście link z "tablicy", czy "allegro" byłby idealny, ale nie wiem czy nie proszę o zbyt wiele.

 

Mieszkam w Szczecinie, więc tu najlepiej byłoby dokonać zakupu, ale jest tak mało ofert,

że liczę się z zakupem, "na ślepo" z dalszych regionów kraju. 

 

Dziewczyna ma 170 cm wzrostu, więc myślę, że rama 17-18 powinna być ok (chyba, że się mylę).

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam

Drodzy forumowicze

 

Czy możecie napisać, czy poniżej jest coś sensownego ?

 

 
 
Dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ogromną prośbę, pomimo zrozumiałego braku reakcji na poprzednie posty, moglibyście wypowiedzieć się nt. tej oferty ?

http://tablica.pl/oferta/rower-kross...n-ID34WKh.html

 

Rozważam zakup tego roweru, naprawdę wasza pomoc się przyda.

Nie warto (razy 10). W tej cenie da się (wiem, bo kupuję dziewczynie i mi się udało) znaleźć rower z kasetą (ten to wolnobieg), normalnym amortyzatorem (ten to bujak) itd.

Ale ta aukcja to typowy przykład ludzkiej pazarności. Tu masz archiwalną, do NOWEGO takiego roweru. http://archiwumallegro.pl/kross_raven_steppen_osprzet_shimano_damska_rama-1063305629.html

Według sprzedającego stracił na wartości 50zł - kpina. Możesz wrzucić tu jakieś inne oferty jeśli znajdziesz - postaram się skomentować. Z tym, że tak jak mówię - na kasecie (w 95% da się to rozpoznać po ilości biegów - 24 i więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Można opinie na temat tego roweru http://allegro.pl/rower-gorski-arkus-romet-proximo-ht-disc-shimano26-i3335555152.html

Chciałem kupić rower za 500zł do rekreacyjnej jazdy szosa/las min raz. w tygodniu dystans 20km. Czy coś takiego da radę?

Od około 700 zł można już szukać czegoś nowego co będzie przypominało rower.

Ostatnio w carrefurze (czy jak to się tam pisze) widziałem rowery typu cross, co prawda z widelcem amortyzowanym marki widelec amortyzowany, ale z przerzutką, manetkami i hamulcami shimano altus, całkiem estetycznie wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...