Skocz do zawartości
IvanMTB

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...

Rekomendowane odpowiedzi

itr
Napisano (edytowane)

No dokładnie tak jest jak piszesz! Szukam hybrydy...Konsensusobajku!

Tzn jak miałem w Czechach Jaguara to wiedziałem że w pagóry ziemne z kamieniami za bardzo nie mogę na nim odbić, ale też nie było tego w planie i dużego żalu nie było.

Ale tak jak pisałem być: np w Alpach i nie zjechać gdzieś na bok z szosy? Tylko koncepcja jest żeby jechać rowerowo ekspresem przez Europę ( ciśnienie wysokie) a upuszczać na szutrach i kamieniach...zamiast Alp można np wskazać Góry Sowie, są fajne szutry.... łatwiej uszosowić Inbreda niż ciąć z bagażem na wąskich gumach.

Czas  pokaże, zobaczymy też co z oponami... średnia podróżnicza w Czechach to ok 20 km/h na płaskich do 15 w górskich dniach, czyli opory aero nie powinny mieć aż takiego znaczenia. Trzeba sprawdzić na sobie, jak się jedzie do pracy na twardym ostrym / kapciowatym góralu to ja dobrze wiem :)

projekt podobny tylko 26 :

szosowe mtb na maxiss 26

i 29

super moto, lekkie 680 gr, ale bez zabezpieczeń

z innej beczki dla mnie szok, ale nigdy nie myślałem aż tak o zimie:

łańcuch

Edytowane przez itr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RafalxM
Napisano (edytowane)

Marek,

ten pomysł w miarę gładkimi balonami jest fajny. Testowałem w lato na BigApple 26x2.35 i było naprawdę bardzo przyjemnie.

Z racji zmiany przedniego koła na większe dokupię 28x2.35 też BigApple to będzie można potestować po asfaltach, szutrach , nawet lasach jeśli będzie trochę bardziej sucho niż ostatnio ;)

Edytowane przez RafalxM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
itr

zobacz szybko czy w Planet x nie mają ostatniego Biga Apla 28 bo chyba była jedna sztuka na wyprzedaży dziś rano. 

:)

Inbred na razie stoi, bez hamulców i nowej zębatki ze stali na razie czeka, jednak nie chcę przeostrzyć,

zamowienie na kierownicę i opony Almotion 2,15 w trakcie realozacji

Zimno, wczoraj 37 km i tak dziś rano nie zwlokłem się :) leń

Zamiast aplla mam sporo opon w Piwnicy starych ktore może wcisną się w ten niski  widelec, stary RaRalf, Ignitor, albert z plaskim środkiem albo motoraptor chyba nawet nowy. mozesz sprawdzić w piaskowym lesie na wiosnę co lubisz w piach przed dalszymi inwestycjami...  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Netamorphic
      Przez Netamorphic
      Witajcie.
      Od lat przeglądam forum, ale dopiero teraz zaszła konieczność zapostować. Noszę się bowiem z zamiarem nabycia roweru typu single speed do jazdy po mieście i o ile przy zakupie crossa łatwo wyszukać opinie i recenzje danych modeli to przy SS lekko nie jest. Szczególnie w polskim internecie. 
      Chciałbym zakupić coś podstawowego, kierując się zasadą "najlepszy z najtańszych" albo inaczej, "najtańszy z porządnych". W pobliskim sklepie rowerowym zaproponowano mi SE Bikes Lager lub Fuji Feather. Niezbyt mi pasują kształtem ramy i stylistyką. Górna granica ceny to 1,5k zł.
      Mam spore wątpliwości co do polskich sklepów SS (i tak nielicznych), wygląda mi to na jakąś masówkę z chińskich podzespołów... Nie ma problemu bym zamówił coś z zagranicy, ale właśnie, co? Czy ktoś zgłębiał ostatnio ten temat? Czy jesteście w stanie doradzić konkretny model?
      Coś takiego znalazłem:
      http://www.wiggle.co.uk/eastway-single-speed-1/
      https://www.mangobikes.com/shop/bikes/original-single-speed/black-series-single-speed-matte-blue/

Kierownica bullhorn lub rogi, rozmiar M (182cm wzrostu). 
      Wesołych świąt!
    • MikeSkywalker
      Przez MikeSkywalker
      Do sprzedania mam torbę mocowaną w ramie (po angielsku framebag ) Topeak Midloader o pojemności 4,5l.
      Nowa, założona jedynie do przymiarek. Dorzucam paragon z datą gdzieś z wakacji.  
      Cena 150zł. 
      Odbiór możliwy w Warszawie, Rzeszowie albo wysyłka. 

• Wiewiór
      Przez Wiewiór
      Cześć,
      sprzedam prawie nowe koła Specialized Hayfield 700c / 29er pod tarcze 6-bolt

Unikat, nie do kupienia na rynku, wyjęte ze Specialized Sequoia Elite z przebiegiem ~150-200km.

Koła są mega stylowe, czarna anoda, czarne szprychy, wszystko lekko matowe.

Ciekawy i szeroki profil obręczy 25mm wewnętrznej, 30mm zewnętrznej, 15mm wysokości, 32 otwory, tubeless ready, KONKRETNE.

Piasty na osie 12mm, Disc, 6-bolt.

Standardowe szprychy, takiej samej długości z przodu i z tyłu ( !!! ), na wypadek konieczności wymiany nie trzeba ze sobą wozić 4 różnych długości.

Stan idealny z minusem, są ryski od transportu roweru i może być drobne bicie bo jeszcze od nowości nie były szprychy podciągane.

Sprzedaję bez opon, dętek, kasety i tarcz widocznych na zdjęciu.

cena 945zł do negocjacji

Link do zdjęć
      https://www.olx.pl/oferta/kola-specialized-hayfield-gravel-bikepacking-tubeless-700c-29er-12mm-CID767-IDpxccD.html

• kazafaza
      Przez kazafaza
      Servuss,

Czas zacząć dumać nad wysłaniem kontyngentu singlujących krajanów celem podbicia niderlandzkich szczytów.

Ekipa jest silna, poczyna sobie śmiało, co można obadać w temacie ostatniego zlotu Singlova w Bydgoszczy oraz JPJ w Zawierciu.

Doświadczenia na arenie europejskiej również niejakie posiadamy: Szkocja 2017, Słowenia 2016 a relacje z poprzednich imprez na Krzywym Kole Ivana.

Po mocno nachylonych trasach w Szkocji i równie pochyłych w Słowenii, przyszłoroczne SSEC pozwoli nieco odsapnąć rzepkom kolarzy hołdującym jednej zębatce. Zostaną oni zagonieni w sam środek holenderskich alp, w okolice Arnhem oraz pobliskich parków narodowych De Hoge De Veluwe i Veluwezoom. Biorąc pod uwagę iż wierzchołek tego ostatniego góruje na imponujących 109.9m n.p.m., jest szansa iż będzie można wyskoczyć na miejskich kozach

No, to skoro już tak zakozaczyłem to wiadomo że będę jednym z bardziej zdychających. Wszak zły dobór przełożeń, kamratów i trunków to moja specjalność

Impreza na ryjoksiążce została odpalona, tam też znajdą się info o wszelkich stronach wiodących ku biletom, kampingom czy innym używkom.

Proszę kombinować, bukować, oliwić łańcuchy
    • danielson
      Przez danielson
      Hej,

czy to normalne, że mocno obciążony rower traci siłę hamowania ze względu na mocno rozgrzewające się klocki hamulcowe na górskich zjazdach?

Trochę mnie to zaskoczyło, bo na płaskim hamulce żyleta. W górach sytuacja nie była zbyt przyjemna, bo po rozgrzaniu klocków musiałem naprawdę mocno cisnąć na klamki żeby wytracać prędkość na stromych/szybkich zjazdach. Czy to wina lipnych klocków?

okoliczności:
      - rower 12.8 kg + sprzęt bagażowy 2 kg + bagaż 15-17 kg, czyli w sumie ~30-32kg + kierownik czyli ja 78-80 kg brutto
      - hamulce cantilever + klocki De One BS-DE004
      - obręcze Accent Offrider

Klocki ginęły w oczach na długich asfaltowych, albo stromych technicznych zjazdach. Jak się schłodziły siła hamowania wracała, ale co oczywiste, na zjeździe rozgrzewały się błyskawicznie, zmieniał się dźwięk na bardziej syczący i zamiast hamowania było spowalnianie.. Dodam, że w drugim rowerze na wyprawie (mniej obciążonym) z tanimi Jagwire'ami takich problemów nie było..

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.