Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

DO 30%

Czar prysł, narobiłem tylko smaka. Ale zobaczymy ile urwą z ceny :) 

 

 

============== BLACK WEEKEND - WYJAŚNIENIA ==============

Szanowni Państwo, ponieważ otrzymaliśmy bardzo dużą liczbę zapytań dotyczących warunków naliczania rabatów, wyjaśniamy:

Wielkość rabatu będzie wynosiła w większości przypadków do 30% względem ceny bazowej. Piszemy "do 30%", ponieważ dla produktów o niskiej marży nie będziemy w stanie takiego rabatu zagwarantować. Równocześnie, dla niektórych produktów rabat ten może przekroczyć 30%.

Objęte tym rabatem będą _wyłącznie_ produkty, które w chwili trwania promocji będziemy mieli fizycznie w magazynie (status: dostępny - gotowy do wysyłki). Pozostałe produkty będą objęte standardowymi rabatami oraz rabatami indywidualnymi klientów (poza cenami zablokowanymi - czarna kłódeczka przy cenie).

Wszystkie ceny objęte promocją będą już widoczne w sklepie - do tych cen nie będą naliczane rabaty indywidualne klientów.

Kwota do zapłaty będzie od razu widoczna w koszyku, jeszcze przed złożeniem zamówienia.
Wszystkie towary podlegają standardowej procedurze zwrotu.

W przypadku dodatkowych pytań, chętnie odpowiemy.

ZAPRASZAMY!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że poskąpili i zmienili opony. Wcześniejsze roczniki miały TL-E. W facie mleczko robi dużą różnicę.

 

Gratuluję fata. Ja zakupiłem w tym roku drugiego (mondraker Panzer R) i starego (HEAD Randall I) chcę uzbroić i w silnik bafanga 1000W. W sam raz na takie błotko jak dziś :) Ale to dopiero w przyszłym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg w górach jest już od kilku tygodni więc spokojnie ;;-)

 

 

Czyli mój problem z tubeless polega na słabych oponach? Udało mi się uszczelnić ale wróciłem do dętki bo boję się że spadnie opona przy cisnieniu 0,3 bara  i mniej - jest tak luźno na stopkach opony ze masakra.

 

Nie rozumiem bo nie ma takiej opony z Addix 26x4,8

 

https://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/jumbo-jim.html

 

? jedyna jest to ma Tubeless ready.

Edytowane przez wojtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się udało uszczelnić to dobrze. Wersja TL ma chyba tylko wzmocnione ścianki boczne. Ale ogólnie Jumbo Jim 4,8" odłaziły mi od obręczy i nieźle się musiałem nakombinować, żeby uszczelnić (mam nieprzystosowane obręcze do TL). Jak zdejmowałem po pół roku, to mogłem spuścić całe powietrze i trzymały. Też się na początku bałem niskich ciśnień - nie schodziłem poniżej 0,4bar. Natomiast obecne Maxxis Colossus uszczelniły się bez żadnego problemu i ogólnie jakby lepiej przylegały do rantu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na nich nie ma napisane Tubeless, a na stronie Schwalbe jedyne 4,8" są tubeless. Waga tez się zgadza ponad 1200gr. Mam metody na uszczelnianie - smaruję ranty ludwikiem, wykręcam rdzeń wentyla i kompresor i po kilku próbach wskakuje. Ale one są takie luźne przed założeniem jakby były rozmiar za duże, nie wiem czy to ma w ogóle szanse się utrzymać przy ciśnieniu 0,3 czy niżej w głębokim śniegu. A dwóch dętek w sumie 1kg nie chcę wozić w góry więc wolałbym uniknąc sytuacji że nagle nie mam opon a to możliwe.. Spróbuję pożyczyć opony tubeless i zobaczyć czy to wina obręczy czy raczej opon. Jutro test na Snieżniku w śniegu

 

eUiFUeI7sltbWd635-3Ns11J0pnlAMfcbLosNDLd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

 

Jestem nowy na forum, ale wątek o nietypowych i stalowych poczytuję od dawna :-) Kopalnia wiedzy, za którą wszystkim dziękuję.

 

Zarejestrowałem się, bo chciałem zapytać bardziej doświadczonych użytkowników o konkretny rower. Wypatrzyłem w tzw znanym serwisie aukcyjnym Konę Unit X przecenioną o 40% (wychodzi niecałe 3200 plnów). Patrząc na osprzęt wydaje mi się to bardzo dobra okazja do kupienia pierwszej plusowej stalówki. Jedyne co mnie zastanawia to geometria ramy. Na tyle, na ile umiem czytać tabelki, wynika że Unit jest długa i niska. Kąt rury podsiodłowej ostry (74 stopnie), ogon dłuuugi, główka niska. Czy Waszym zdaniem to będzie wygodny rower do turystyki na mało uczęszczanych szlakach górskich latem a zimą na teren płasko-nizinny północnego mazowsza?

 

pozdrowienia

Zbyszek

Edytowane przez zbigi72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower na zdjęciach wygląda jak rower, normalnie, a Twoje uczucia po przejechaniu się nim trudno ocenić, może się okazać że np zmiana mostka na inny wyższy dłuższy, kierownicy na inny kształt dużo zmienia w względnym poczuciu rowerowego dopasowania...

 

Z mojej perspektywy np 45 cm tylnego widła mnie nie boli, Kona ma więcej?

Na szaarym megakrowiastym Genesisie Kazafazy na 29+ to dopiero poczułem że rower jest dłuuugiii ale napisałeś że chcesz do Turystyki  nie XC czyli ten parametr nie masakruje..

To jaka przyjmujesz pozycje zależy od Twojej biometryki i dopasowania rozmiaru człowieka i konia, poczekaj może ktoś kto ma taką konę X coś napiszę, rozumiem że to ta kona 27+ kryje się pod tą propozycją, tu nie mam doświadczeń jak wpływa dostojna geometria na niskich ciśnieniach opon 27 +... może być np efekt muchy w smole w naszych mazowsza mazolasach i coś Ci się nie spodoba... Sam przez rożne szerokości coraz grubiej chcę nawet do P.Kamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ta Kona na 27+. Unit tylko z biegami. Efekt muchy w smole na nizinach można by zniwelować dokupując w przyszłości komplet kół 29". Z drugiej strony te korzenie w Kampinosie.. Wcześniej dumałem nad Marinem Pine Mountain, ale Kona jest lepiej doposażona. Tylko jakaś taka niska i rozlazła....

 

Czyli nie obejdzie się bez dosiadki tego Kon(i)a :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn próbowałem napisać że pierwsze wrażenie rozlazłości nie powinno Cię zniechęcać :)  O ile nie będziesz się na takim rowerze próbował ścigać w tłumie serpentyn :)

W górach rowery rozlazłe tak jak mój kawowy największy rozmiar Inbreda jadą w dół jak po sznurku, a jeszcze bardziej rozlazłe to już chyba jak po szynie...  Jednak jeśli Twój korpus delikti jest patologicznie krótki a ręce kończą się w połowie drogi do kolan to nie polubisz roweru takiego jak ten, także lepiej przymierzać, mając w wyobraźni ewentualne zmiany kokpitu i już na poważnie najczęściej można sobie np założyć szerokiego risera i króciutki mostek i mieć kark wysoko i odwrotnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tzn próbowałem napisać że pierwsze wrażenie rozlazłości nie powinno Cię zniechęcać   O ile nie będziesz się na takim rowerze próbował ścigać w tłumie serpentyn
 

Nie planuję :) Bezpiecznie zjady i podjazdy, plus kontemplacja widoczków. Choć jak okoliczności pozwolą, to się depnie w pedały.

 

 

 

Jednak jeśli Twój korpus delikti jest patologicznie krótki a ręce kończą się w połowie drogi do kolan to nie polubisz roweru takiego jak ten, także lepiej przymierzać, mając w wyobraźni ewentualne zmiany kokpitu i już na poważnie najczęściej można sobie np założyć szerokiego risera i króciutki mostek i mieć kark wysoko i odwrotnie

Dolne kończyny to znaczny % mojego korpus delikti. Może dodałbym do niej jakiegoś turystycznego banana jako forma przybliżająca kokpit sercu memu (serce memu, co jak jądro ciemności?).

 

 

 

Powitoł Na innym forum, nie rowerowym zasadzają się na tą Konę dosyć poważnie. Radzę się dosiąść możliwie szybko

A podałbyś link do tych zasadników? :-) Bo na alle Kony już nie ma :( Może w sklepie przy płatności gotówką rabat by cudownie powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...