Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kłaniam

 

Ale sie będzie działo za tydzień :)

 

SOC i Bispołek w jeden weekend :sweat::teehee::woot::thumbsup:

 

Tymczasem sezon na żwirożarcie (2016) otwarty :P

 

Jamis zajawkuje dwa stalowe pociotki alusowego Renegata

 

2016-Jamis-Renegade-Exploit-steel-gravel

 

2016-Jamis-Renegade-Expat-steel-gravel-r

 

I takie zastosowanie wunglowego widelca moje starcze, marudzace i wybiórcze oko może zaakceptować :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przedstawiciel grupy osób, które mają słowo "kompozyt" w tytule pracy magisterskiej stanowczo protestuję przeciwko ramom tego typu. Jak już taki fajny materiał, to niech będzie od początku do końca bambus, warunkowo dopuszcza się haki metalowe czy wkładki suportu, sztycy i główki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jamis zajawkuje dwa stalowe pociotki alusowego Renegata


Całkiem zgrabne. Zastanawia mnie jednak co innego - mianowicie dlaczego tak duże brandy nie sprzedają tego typu rowerów jako same frame-set'y. Stalowej ramy Rove też nie można dostać w calusieńkiej Europie.


 

I takie zastosowanie wunglowego widelca moje starcze, marudzace i wybiórcze oko może zaakceptować


;)

statler.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień 2015 a więc czas na nowinki przyszłoroczne od Trek'a ;)

 

Obecna rodzina Farley zostanie powiększona o dwa modele, jednak to nie wszystko...szerokość zadka zmieni się z dotychczasowych 177mm do 197mm aby spokojnie upchać ~pięć cali gumy na rawce 26" lub ~cztery cale na średniej kiszce. Nowy standard(sic!) suportu - Press Fit 121mm pozwoli zachować obecny Q-Factor. Aluminiowa rama będzie wazyć 1935g, wunglowa zaś 1325g(wagi podane ze śrubami w hakach). Widły będa ważyć 635g(Haru - węgiel z alu sterówką) oraz 575g(Haru PRO - full wungjel). W modelu 9.8 oferowane będą także wunglowe rawki a waga kołozestawu to 2500g dla kół 27.5" szerokości 83mm. Warto dodać iż obrączki ofermowane są w systemie Hookless i Tubeless. Wagi opon Hodag 27.5x3.8" oraz Barbegazi 26x4.7" to odpowiednio 1260g i 1305g. Ciekawostką jest możliwość zmiany długości ogonka o 15mm(440-455mm), poprzez cwanie zaprojektowany Stranglehold Dropout.

 

Dla chcących zbudować własne jeździmisię dostępny bedzie ramset 9.8(full carbon). 

 

Koszty jak na tę chwilę wyglądają w ten sposób:   ;)

 

price.jpg

 

 

Porównanie kauczuków:

 

tyres.jpg

 

 

Dropsy:

 

15mm.jpg

 

drop.jpg

 

 

Przyszłoroczny skład rodziny Farley'ów:

 

farley%2B5.jpg

 

farley%2B9.jpg

 

farley%2B9.6.jpg

 

farley%2B9.8.jpg

 

 

 

POZDRo-:ver

 

 

 

p.s.: ORAZ według mnie o wiele ciekawsze info: Sheldon dodał do swego kalkulatora biegałkowego nowe rozmiary kół! I nie poprzestał na facie, o nie...kto chce wiedzieć jak będzie się prezencić koło 32" lub 36" cala niech sobie idzie na sheldonbrown.com/gears  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ciekawostki Pane... Takie jakby prawie kompatybilne z jednobieganiem te ramy...

 

 

 

Sheldon dodał

 

To jednak raczej niemożliwe, gdyż nieodżałowany Captain Bike opuścił ten Padół ponad 7 lat temu...

 

Jednakowoż baaardzo dobrze, że ktoś kontynuuje jego dzieło.

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak raczej niemożliwe, gdyż nieodżałowany Captain Bike opuścił ten Padół ponad 7 lat temu...

 

Jednakowoż baaardzo dobrze, że ktoś kontynuuje jego dzieło.

 

Szacunek...

I.

A tak-tak, skróciłem myślenie ożywiając Sheldon'a, to chyba magia Wielkiej Nocy nadal na mnie działa ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ig8 to potwór i to nie tani ale nie do zajechania- trza sie spieszyć bo już go nie robią raczej, ale na wyprzedażach jeszcze jest. Myśle że 1r8 też dałby radę. Generalnie Wipperman Connex bo oni robią łańcuchy ;-) Unikaj łańcuchów poniżej 50 zł.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Zła. SSEC 2015 zakończony, niestety tym razem beze mnie :( Dobra: SSEC 2016 będzie w Słowenii :D

 

A to nie miało być w tym roku w Słowenii? :huh:

 

Co się tyczy łańcuchów jednonapędowych, to a ja latam zamiennie KMC Z510 i Z610. Coś tam sobie od czasu do czasu strzeli, ale żaden się jeszcze nie zerwał.

____________________________

 

Edyta: dobra już pamiętam ;), wygrali nieuczciwi Włosi i to oni organizowali tegoroczne Mistrzostwa Europy.

 

Tutaj trochę foto.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...