Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

no "kolanko w kolanko" nie przejdzie heheh
mnie kręci przede wszystkim kształt,a czy wejdzie tam 27,5+ (wow!) czy 29+ to mnie już rybka ;)


Z innej beczki - im dłużej patrzę na swojego sarniaka tym bardziej myślę jak by to było z różnokołowcem 29/30-31", czy przypadkiem jego wszędołazowatość (co za słowo) nie była by zbliżona do fata (ale lżejsza?), taki szybki siel leśny, na gorsze szutry, drogi p.pożarowe itd, nie do skakania, nie do agrafek, do przemykania przez las, cicho nocą, jak kłusownik....
chyba bym chciał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@anarchy To już nie była by Sarna ... tylko Łoś.
 

 

:):):)

 

ja bym strzelał w coś ala "jeleń"

Łoś trochę wolny a to miałbybyć leśny sku###el  i zap#####cz :D

 

dżizas.. muszę się jakimś sposobem wyłączyć z forum i skupić na robocie bo mnie zwolnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

dżizas.. muszę się jakimś sposobem wyłączyć z forum i skupić na robocie bo mnie zwolnią

podpisuję sie pod petycją

Czy jakiś @admin może mi "odcinać prąd" w dni robocze między 9 a 15?
No dobra nie przesadzajmy: 9 a 14,30? Będę bardzo wdzięczny ;) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie definicja wszędoleźnego i skocznego 29erowego sc00rvyela, to krótkie ponad miarę tylne widełki. Coś a la Honzo albo to:

http://twentynineinches.com/2011/05/09/experimental-short-and-elevated-chain-stay-29er/

A jeszcze lepiej 26x4.0 z tyłu i 29+ z przodu na ramie 26 calowca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...ja na tym niebieskim singularze tak się czaję do myśli złożenia czegoś prawie 29+ czyli koło 29x2,3-2,4 (realne 2,4) i z zębem co by błoto żuł jak kruszarka do skał żre wapień, z singlem (lub planetarką) i długim sztywnym widłem (co by jeszcze lepiej pracował)
Kąt tylko łagodny (jakie 71 na sterze?) a offset pojechany do 60mm (a śmialiście się z mojego 50 w sarnie), swift ma mimośród więc BB zaniżał bym jaknajbardziej.
A może nawet 29/29+? Byłbym takim brudnym harrym na błotnistą jesień lub za ciepłą zimę. A sarenka co by udo nie zmarzło stała w piwniczce i broniła winiaków przed obcym hehe

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

71* to łagodny kąt na sterze??? No, ale powodzenia w dłubaniu!  ;) :)
 

 

...i jeszcze takie cudo - ja się nań zapatrzyłem nieco dłużej niż zwykle, westchnąłem więcej razy niż zazwyczaj i z bólem lewego poślada oddaliłem się od monitora...

 

Tom Donhue's Expedition Gravel Tourer:

CX_complete3.jpg

 

"Urzekły mnie twe indiańskie motywy(i nie tylko)"

 

CX_maple_leaf.jpg

 

CX_totem.jpg

 

 

Szczegóły na road.cc

 

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Zachęcony przez kolegę Adamosa podrzucam mojego nowego Ogra. Przy okazji witam wszystkich - czytam forum od niedawna.

 

ba88a7d1e9a4.jpg

 

0699a108d666.jpg

 

012ba13ef54f.jpg

 

6366c0c561bf.jpg

 

 

Rower nie jest gotowy - siodło już zostało zmienione, kierownik pewnie do przycięcia (teraz 71cm szerokości), pewnie dojdą rogi i zaślepki na końcach kierownicy, widelec też chyba nieco przytnę z góry. Gripy testowe - wygodne ale szpetne - może znacie coś podobnego a jednocześnie ładniejszego? Pedały założone z sentymentu - zobaczymy ile jeszcze pociągną.

 

 

 

EDIT - tutaj jeszcze porównanie z poprzednikiem (żółty występuje towarzysko :D)

2bcd06f1a45b.jpg

 

7862f0031efe.jpg

 

Jak widać różnica w wysokości i szerokości kierownicy jest spora - stąd rozmyślania o piłce do metalu...

Edytowane przez Gbur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownik pewnie do przycięcia (teraz 71cm szerokości), pewnie dojdą rogi i zaślepki na końcach kierownicy,

 

(…)

 

Jak widać różnica w wysokości i szerokości kierownicy jest spora - stąd rozmyślania o piłce do metalu...

Gburze, wypróbuj szerokiego kierownika i zdecydujesz po kilkuset km czy ciąć, czy nie - ja swoje 72cm też chciałem przycinać, ale kolega morfish mnie od tego odwiódł. Dorzuciłem gripy Ergon GP5 z rogami i mam teraz ok. 76cm szerokości, jest mega pewnie i mega wygodnie. Inna sprawa, że miedzy drzewami i samochodami trzeba uważać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...