Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro już jest OT o owijkach do Fargo, a temat o drop barach jest zamknięty to moje pytanie najbardziej będzie pasowało chyba tutaj... Do tego w naszym Kraju-Raju każdy 29er z drop barem ma znamiona roweru nietypowego :)

 

Chcę zamówić Salsę Woodchippera o szerokości 46cm, ale dostępne są dwie wersje: Moto Ace Woodchipper ( http://tinyurl.com/mj8y2xu ) o średnicy 25.4mm, i zwykły Woodchipper ( http://tinyurl.com/qj5aq8k ) o średnicy 31.8mm. Obydwie dostępne tylko na zamówienie. Jeśli faktycznie mogą ściągnąć nieprodukowaną już Moto Ace 25.4mm, a twierdzą, że mogą, to różnica w cenie jest znaczna - ok. 130zł vs 230zł. Pytanie tylko, czy nie będę mieć później problemu z dobraniem mostka dla średnicy 25.4mm? Jak w ogóle sprecyzować potrzebny wznos (wznios? :) ) i długość mostka dla drop bara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Primo odnośnie mostka - 25,4 nadal w natarciu a na allegro znajdziesz tego sporo. Gorzej, że średnica umiera śmiercią naturalną (już mamy 35mm!) a druga rzecz- jako, że to stary standard  łatwiej kupić je w długości 110-130 mm niż np 80 (co nie znaczy, że się nie da).
Może dlatego taka różnica w cenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ale z tego co widzę to max 6 ̊ wzniosu mają te Race Face - trochę słabo dla drop bara

???
No przeca wystarczy zostawić dłuższą sterówkę i kilka podkładek. Prywatnie to te faje idące do góry )jak u 14-latka na widok Nauczycielki Biologii) z dropem wyglądają paskudnie
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeca wystarczy zostawić dłuższą sterówkę i kilka podkładek. Prywatnie to te faje idące do góry )jak u 14-latka na widok Nauczycielki Biologii) z dropem wyglądają paskudnie

 

:D Się uśmiałem sam z siebie - na to nie wpadłem... Tak to jest, jak się nie ma myślenia mechaniczno-technicznego :) Pewnie stąd też moje wcześniejsze pytanie:

 

Jak w ogóle sprecyzować potrzebny wznos (wznios? :) ) i długość mostka dla drop bara?

 

Koniec OT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

No przeca wystarczy zostawić dłuższą sterówkę i kilka podkładek. Prywatnie to te faje idące do góry )jak u 14-latka na widok Nauczycielki Biologii) z dropem wyglądają paskudnie

 

 

I tak i nie. Ja u siebie w coticu nawaliłem kilogram podkładek i dałem mostek 6st. Efekt jest taki, że myszata i tak jest bardzo nisko w stosunku do siodełka i w praktyce, z dolnego chwytu korzystam tylko od czasu do czasu i to tylko na szosie, bo w terenie strach.

 

Po zapodaniu mostka 25st i odjęciu jednej podkładki jest o niebo lepiej. Dolny chwyt jest super użyteczny na szosie i w terenie. Przy stromych zjazdach nie ma efektu "OMG zaraz będzie OTB". Tylne koło jest odpowiednio dociążone.

 

Zrobiłem 150km na 25st i ok 100km na 6st i wyższy wznios jest zdecydowanie na plus z tą kierą, choć wygląda jak wygląda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

thomaszu :) ja nie powiedziałem ani słowa o tym, że drop powinien być nisko. Tylko, że aby uzyskać dobry wygląd i kierę na właściwej wysokości (to też jest temat rzeka) można zadziałać wysoką sterówką. Naturalnie jak się nie da, jak brakuje wchodzi  "faja" do gry. Bo jak co - sam przedłożę ergo nad designo.
No cóż, wyższym w tym przypadku jak by gorzej.

Przy okazji wraca to nad czym ubolewam od dawna - niskie rury sterowe w wielu, wielu rowerach. Za niskie jak na sensowny (5cm podkładek pod mostkiem to też nie jest najlepsze rozwiązanie jak by nie było) montaż dropa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kaza będzie musiał kupić rower...

 

Znany i lubiany Genesis wypuszcza model Longtitude, czyli ich interpretację 29+. O geometrii na razie nic nie wiadomo, poza tym, że wideł będzie non suspension corrected. Tak się toto prezentuje z oponami 2.4 na 35mm obręczach:

 

IMG_8987-640x480.jpg

 

W tekście pojawiła się jeszcze jedna ciekawa rzecz, a mianowicie

 

 

 

Alex Rims’ new Supra35 rims (35mm wide/600g/welded/tubeless-ready)

 

Czyli pojawi się budżetowa opcja na obręcze do knarda :)

 

Całość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ano...:)

A tu, coś bardzo nietypowego, gratka dla fanów wypustów Paul'a Powerglide'a. Ponoć pójdzie na ebajcu za więcej niż 1000 baksów...

szczegóły: http://www.bikemag.com/gear/derailleur-sells-1000/
aukcja: http://www.ebay.ca/itm/vintage-MTB-CNC-Paul-components-powerglide-rear-derailleur-RASTA-/271414925320

PaulDerailleur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...