Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Co prawda rowery przewinęły się gdzieś w relacji kolegi Ivana z Bespoked2014, to teraz już bardziej oficjalnie Dom Thomas, były projektant Genesis'a odpala własną markę - Wold Cycles.

Ma być stalowo i customowo. Na początek The Elm (1399 funtów za sam frameset :( - miks rurek R852 i Columbusa Life). Oczywiście nie brakuje miejsca na oponę w rozmiarze 700x40c. ;)

Szczegóły: http://road.cc/content/news/119132-former-genesis-designer-dom-thomas-launches-wold-cycles-video
Wold%20Howies%2010.jpgElm%20EBB%202.jpg
I jeszcze filmik reklamowy z wiosennej Walii z założycielem marki w roli głównej:

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uh... To chyba ten Dom o którym mi Lord słów kilka sprzedał. Jakiś dramatyczny "rozwód" tam był...

 

A co do zębatek, to Ci gutkowie bija chyba na łeb i szyje wszystkich (poza Wielkimi Graczami) jeśli chodzi o wzory, standardy i co najważniejsze materiały...

 

Warhawk Industries

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... ale to już było. CNC się znaczy... Na przełomie lat 80tych i 90tych nastąpił mega wysyp produkcji CNC... Kooka, Cook Bross, Grafton, TNT, Bullseye, T-Gear i worek innych...

 

Kto miał dostęp do obrabiarki CNC organizował amelinum i kroił korby aż się wióry sypały...

 

CNC to dzis raczej "starodawna" technologia i technika...

 

Przyszłość należy do drukarek 3D...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No dobra drukowanie drukowaniem, ale ja zapytam bardziej oblatanych w temacie: jak jest z właściwościami metalu/metali w przypadku takiego proszkowego "wytapania"? Czy niezależnie od zastosowanych procesów dajmy na to taka zębatka z nierdzewki będzie tak samo wytrzymała, jak ta wycięta z bloku?
Bo mam pewne wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..a tytanowe haki ragleya? Czy to nie wystarczy? Tylko po co zębatka z drukarki skoro są prostsze i tańsze technologie? CNC, cięcie wodą, zwykła frezarka, tokarki. Tak jak nikt nie przybija gwoździa pod obrazek młotem pneumatycznym nakierowywanym poprzez GPS tak wycinanie w płaskiej blasze jest bardziej oczywiste od dziargnia tego na drukarce (a przynajmniej dziś, jutro i może w przyszłym roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh... To chyba ten Dom o którym mi Lord słów kilka sprzedał. Jakiś dramatyczny "rozwód" tam był...

 

 

Nie plotkuj więcej z Lordem bo głupoty innych przekazuje dalej bez potwierdzenia ;) Afera była ale nie z Dom'em tylko Bell, Giro, Blackburn, Easton i czymś jeszcze jak się pokłocili o wyłączność na sprzedaż jednej z firm - efektem było wyrzucenie grupy w.w. marek z portfolio Madison'a(stary dystrybutor Gienka, obecnie firma-siostra Sportline się tym zajmuje) które następnie trafiły do Zyro. Faktem jest jednak że wraz z odejściem Dom'a, Genesis odchodzi od Reynolds'a na rzecz Mjolnir(?) i jeszcze jednej podejrzanej manufaktury której nazwa mi poleciała...

 

Swoją drogą ciekawe że w Wold'ach będzie użyty mix rurek Reynolds i Columbus. A samo słowo Wold nie dające mi spokoju okazuje się oznaczać "las" po staroangliczanemu, lub też lasy na terenie wyżynnym. Ot, cała filozofia!

 

 

POZDRo-:ver

 

 

 

p.s.: SID z uwagi na serwis piasty SA która okazuje się mieć połamane plasticzane(!) wianeczki łożysk przeobraził się w SSCX'a. Panie i pany - toż to rewelka! Aż zamarzyło się wywalenie błotłapów i zastosowanie mięsistszych kapci! Tak, wiem, bez zdjęć się nie liczy...jutrem powinienem coś pstryknąć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

a tytanowe haki ragleya? Czy to nie wystarczy?


Czyli że będzie tak samo dobra i nie gorsza od tej ciętej? Bo jak sobie oglądam filmiki na youtube, to ta struktura niektórych z tych przedmiotów jakaś taka chropowata, porowata... :yucky: 

PS. które to haki Ritcheya są z drukaki?

______________________________________________

 

przeobraził się w SSCX'a. Panie i pany - toż to rewelka!


Myślę, że to jest bardzo bardzo koncepcja Lordzie.  :thumbsup:  Taki również jest mój bliskoprzyszłościowy zamysł. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niiieeee no bez jajeczek... Nawet nie wykazali MINIMUM wysiłku aby zdjąć logo i nazwę TRP/Hylex i wsadzic coś swojego...

 

Jak dla mnie lipa po całości. Lekko zmodyfikowane klamki, cały pic... Reszta to TRP Hylex. Nazywanie tego wypuszczaniem nowego produktu jest delikatnie mówiąc naciagane :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Generalnie fajna sprawa, o ile ktoś ma niestandardowo zginające się palce, ale robienie z tego wielkiego ŁAŁ jest dla mnie nieco niesmaczne...

 

... co nie zmienia faktu iż po moich króciuteńkich doświadczeniach z Hylexami na SSEC trochę mi się w głowie namieszało :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)
co nie zmienia faktu iż po moich króciuteńkich doświadczeniach z Hylexami na SSEC trochę mi się w głowie namieszało :)

 

A podpytałeś może posiadacza-użytkownika, jak się toto w warunkach zimowo-mrozowych spisuje?

 

PS. Gevenalle? Co to wogóle za nazwa? W tłumaczeniu z holenderskiego to chyba "dawaj wszystko". Że niby za tego miksa mam im wszystko oddać? :D

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zimowo-mrozowych???  LOL!!!! Nie ten kraj :) W zeszłym roku, chwalmypana, miałem dwa dni które można zaklasyfikować jako "mroźne". Wiem to-to stąd że jednego wywaliłem orła na zakrecie a drugiego udało mi sie uratować sytuację.

 

System napełniany olejem mineralnym takim jak w Szymkach takze oczekiwałbym standardowych przypadłości oleju w niskich tremperaturach...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja wiem, że nie ten kraj, ale użytkownik, który użyczał Ci sprzeta na międzynarodowej imprezie mógłbyć przecie z innej, chłodniejszej części Europy? :)

Tak tylko pytam, bo jakoś dziwnie mnie niepokoi ta informacja na stronie producenta, że hamulec pracuje świetnie w suchych warunkach, a w mokrych błotnistych warunkach może się szybciej zużywać. Czy takie oczywistości wypisuje się w przypadku hamulca przełajowego? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No niby tak, ale akuratnio było to w sprzecie kolegi z Klubu.

 

Myślę że najbardziej to sie moga zużywać organiczne klocki... No chyba że między tłoczek a obudowę można piasku nasypać :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Tak jak myślałem:

 

 

- Compound works well in dry conditions but may wear quickly in wet/muddy conditions

 

To zdecydowanie odnosi się do klocków. Czyli luuuzio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...