Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Dzisiaj miałem możliwość przejechania się na tym cudzie;p oj ile bym dał za możliwość testowania w jakimś trudnym terenie;p co z tego że wrażenia jak z traktora, najważniejsze że gęba się cieszy.


No! To chyba pierwszy na polskiej ziemi Fatboy od Speca. Może namówisz właściciela, żeby się zalogował i nam tu trochę skrobnął wrażeń z jazdy typowo terenowej?

 

 

@Yoshi solidne buciory, ile cali ?


Tutaj masz pełną specyfikację: http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/fat-boy/fatboy#specs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Boszesz ty mój.

Widzi ktoś jakąkolwiek potencjalną zaletę dwóch kółek z przodu?

- na zakrętach słabo, pracuje tylko jedno

- w razie wjechania w rynnę (np. taką wyżłobioną przez wodę na leśnej ścieżce) na koła działają fajne siły boczne

- w przypadku najechania na przeszkodę jednym kołem efekty też mogą być ciekawe. Bo hopki raczej nie zrobisz

- jeśli amortyzatory się trochę rozjeżdzą i zaczną pracować każdy trochę inaczej też może być ciekawie

- w sypkim terenie - dwa razy większe opory z przodu

- koszty x3 - bo dwa koła z przodu i nietypowe układziki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Deszcze niespokojne, czyli Team29er i tytanowy Rudy Fat 29+:

http://www.team29er.pl/testy/1216-deszcze-niespokojne-czyli-test-roweru-rudy-fat-29



Warto także w naszym grubolowym temacie odnotować, że zwycięzca pierwszego Cape Epic, Mannie "Mr African" Heymans jako pierwszy w historii, ukończył tegoroczną edycję na fatbike'u (9:Zero:7 Whiteout) :)

http://www.redbull.com/za/en/bike/stories/1331640410584/absa-cape-epic-on-a-fat-bike

original_48MannieHeymans-warumfhrtmandas
 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

To ja sie pomału ogarniam po słabości...

 

Pani-Żona jakoś sie nie może zebrać do pomachania suwaczkami saturacji to ja narażając się na zyebkę za przepalenie lewej strony mimo wszystko postaram sie w końcu ujawnić...

 

Najpierw garść podziekowań i ogólnego "pucowania"

 

Dla Lorda Kazafazona - za Kamienne Usta i Świętą Cierpliowść a także za zorganizowanie kilku podtuczonych gratków ze specjalnym upustem oraz za aparatkę podczas Sesji Piękności kiedy to moja postanowiła wziąć sobie wolne :P

Dla Pawła z Horizon Bikes za naprawdę miłą i chrześcijańską cene za ramkę, szczególnie z LTD Edition.

Dla Simona z Albany Cycles za najlepsze koła w tej części UK i bardzo solidne zrobienie hebli.

 

Panie i Panowie, oto 10 i pół miesiąca czyli Póha Prodżekt w stanie aktualnym...

 

13545103595_cd6df3d9be_b.jpg

 

13545101035_102933ae4c_b.jpg

 

13545414414_44c91cd711_b.jpg

 

13545093635_0835fe028f_b.jpg

 

13545090685_33d4da2b73_b.jpg

 

13545175253_c7b1cbd819_z.jpg13545402174_df94e48869_c.jpg

 

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cóż rzec, piękny ramiak (szczególnie,że jakoś ostatnio przypodobały mnie się te mini rurki wzmacniające przy podsiodłowej) i chyba totalnie zaskoczenie - bo wszystko byśmy obstawiali ino nie półtłuściocha (czy ze względu na wielkości nie można go nazwać Różnokołowcem?). 
Świetnie wygięte pióra - czy pracują? Ile masz ogona? Co największego wejdzie Ci z tyłu? O wysokość suportu już nie pytam nawet ;)
Pogratulować roweru, zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No to garść odpowiedzi dla zainteresowanych i pytajacych.

 

yarr - błotnik jak najbardziej sie mieści, przetestowałem z Zefalem No-Mud... Opapucienie to:

 

Przód - Piasta SSC Tesla Techno Green z zaciskiem przelotowym stywne 9mm SSC Orange. Obręcz Surly Rabbit Hole, szprychy DT Competition, nyple mosiężne DT, opaska dedykowana Surly. W środku ghetto na jednostronnej taśmie piankowej, dętce BMX'owej Schwalbe Super Light 20" i uszczelniaczy Joe No Flats Supersealant. Opona Surly Knard 29x3 drutowa, 27TPI.

Tył - Piasta SSC SS Pro z mini bębenkiem, 32 engagement points, bolt-on, obręcz WTB Laser Disc Trail 29, szprychy DT Competition, nyple mosiężne DT, taśma Velox, w środku ghetto na detce BMX'owej Schwalbe Super Light 20" i uszczelniaczu Joe No Flats Supersealant, opona Maxxis Ardent 29x2.4 EXO.

 

Prezes - podziekował pięknie.

 

Ramka nizwykłej urody, szczególnie w chromowanej wersji LTD Edition.

 

Czy tylne pióra pracują... Hhhh... Nie mam pojecia. Przy 10PSI i Ardencie 2.4cala cała mechanika jest raczej dokładnie połykana przez gumowe tłumienie.

Jak się baaardzo postarać to wchodzi tam do tyłu Twardzioch na zwykłej obreczy 29-er ale ustawienie jest opony w obreczy i obręczy w tylnym widelcu jest wtedy kluczowe. Jak dla mnie nie warte wysiłku.

 

Tylni widelec aktualnie mam 420mm, ale mogę bez problemu skrócić do 412mm :)  Nie jestem tylko pewnie czy aby to jest to czego naprawdę szukam. Gdyż nawet z 420mm na ogonie ten rower zaczyna być nerwowy jak Myszerej na wyboistej ścieżce kanałowej... Można, ale jaki z tego pożytek? Trzeba wycelować pomiędzy dążeniem do krótkości i manewrowości a stabilizacyjnymi właściwościami dłuższego ogona... na razie szukam swego idealnego ustawienia...

 

Co zasie tyczy wysokości suportu to aktualnie mam - jak dla mnie - zaledwie 300mm. I na razie nie czuję się z tym zbyt komfortowo. Przyzwyczajam się... Dziekuję sobie również iż w osotnim momencie zrezygnowałem z Salsy na rzecz Krampusa od Surly. Zawsze to 25mm wyżej :icon_mrgreen:

 

Dla zainteresowanych fotorelacja z budowy i kilka smaczków specyfikacyjnych

 

Pełny raport z jazdy jak już sie do końca ogarnę z zaległościami...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś Ty, Ivanie, był ten klient, dla którego p. Paweł ściągał N9, zaraz po tym jak Canfield objawił go światu!

Był nią dosłownie olśniony, co okazuje się powszechnym doznaniem. Pogratulować niespodzianki!

Już widzę konsternację satelitów szpiegowskich, które wypatrzą twój niezidentyfikowany obiekt na wrzosowiskach Albionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Dla zainteresowanych fotorelacja z budowy i kilka smaczków specyfikacyjnych

 

Fajnie udokumentowana budowa Póhy, przeglądało się z dużą ciekawością, +1 :thumbsup:

 

Czy te Krzysiowe stery nie spasowały do końca? No i zaqurwisty, fajnie spasowany Basza. Szkoda, że tylko pod pięcioramienne korby. :confused:

 

PS. Z niecierpliwością czekam na raporty terenowe. ;)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

kompletnie z innej (w dodatku nie mojej) teczki, i nawet nie to, że na przekór Szanownemu Koledze Ivanowi:
http://www.specialized.com/us/en/ftb/mtb-tires/xc-trail-tires/ground-control-fat
(waga mnie onieśmiela :D )


@Ivanu, a mnie się zdawa czy ta sterówka nie jednego Krzyśka w życiu miała? :)

P2010302.JPG

Czy to tylko efekt wilgoci w magazynie gdzie stała? (!)
Ewentualnie oko moje kaprawe już zakłamuje rzeczywistośc....?

No i geometrycznie jesli można - skoro suport zszedł Ci na przerażające 300 (masz jeszcze palce u stóp?) to jaki kąt wyszedł na sterze? Czy oryginalnie Ramka była tak mądrze pomyślana niskopodłogowo?

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ty to Prezesie wszędzie spiski widzisz :)

 

Krzyśki pasują i były pierwszymi jakie w w tej sterówce zostały osadzone :)

 

Basza dostepny również na standardowe 4 dziury BCD 104 w rozmaitych kolorach. Tutaj na ten przykład jako DMR Ring Thing

 

Co zasie tyczy geo to proszę bardzo (zakładka Geo and Sizing) http://canfieldbrothers.com/frames/nimble-9

 

Wszystko liczone dla a2c 500.8mm co jest niezwykle blisko Krampusowego 483mm.

 

Palce jeszcze mam, ale jak już nadmieniłem daaaleko mi do czucia się komfortowo z suportem poniżej 12 cali nad ziemią...

 

Raporty terenowe to chyba dopiero po SSEC  gdyż ten weekend na złapanie kondycji, nastepny Bispołk, potem Śnięta i już SSEC. A takmże przygodzi się porządnie posmigać w zacnym towarzystwie :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

żadna tam spiski czy kontrewolucje, ot zaciekawiło mię czemuż to a czemuż śruby takie pikne, gwint na suporcie taki czysty jak u niemowlaka a ze sterówki Ruda się uśmiecha. Ale widać za bardzoś podkręcał gałki w fotoszkapie no i tak wyjszło ;)
A powiedz Ty mnie przez pieruńską ciekawość - planujesz na tyłek wsadzić coś a'la z przodu czy na tej gumie się ograniczysz?
No i jak się ma ten rower do Twej miłości do bab Tłustych? Czy to tylko takie miglanie w pół drogi? (za dużo chcę wiedzieć, fakt..)

Za to jak się do takiego BB przyzwyczaisz i nauczysz kolana podwijać to popamiętasz słowa prezesa, że niżej znaczy lepiej.

A o sterach się nie wypowiem, ja nie wiedziałem, ze Ty taki Burżuj na starość się robisz ;)

No i fajna ta wstawka z tworzywa w podsiodłowej (czy ona uszczelnia w środku rurę w pełni?)

No i korby, ale to oczywiste..

No i w ogóle ładny skurczybyk co tu gadać wiele....
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtopic. Ja dziś mega happy - przyszła paczka od Cotica!

 

Coby nie zaśmiecać osławionego wątku amatorszczyzną, założyłem osobny topic:

http://www.forumrowerowe.org/topic/157208-rower-steel-is-real-czyli-jak-powstal-moj-coticx/

 

Rafale, wrzucę tam wymiary jak tylko rama stanie na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Basza dostepny również na standardowe 4 dziury BCD 104 w rozmaitych kolorach.

 

Podziękował eligancko :thanks:, mimo że widziałem ten Twój sporo taniej na ebajcu. ;)

A te szrubki napinaczowe mam takie same w Koniaku. Fajnie i łatwo się tym operuje przy naciąganiu łańcucha. :)

 

 

Mały offtopic. Ja dziś mega happy - przyszła paczka od Cotica! Coby nie zaśmiecać osławionego wątku amatorszczyzną, założyłem osobny topic:

 

Pogratulował. Jak już skończysz, to zapodaj tu jakieś ładne fociszony, tylko nie pokazuj się z niczym poniżej 700x40c. :D

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ivan po pierwsze: jakiegoż to smaru używałeś do misek jeśli można wiedzieć ?

po drugie: widziałem że jesteś wpisany na SSEC jako jedyny polski reprezentant. Bardzo chciałem tez tam się zjawić ale termin jest niesłychanie kolizyjny i d... Mam nadzieję, że relacja będzie co najmniej taka jak w zeszłym roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

thomasz, już bez sztucznej kokiety! Po samym kręgosłupie zapowiada się ciekawie, zapodaj czasem zdjęcie z budowy plus dwa zdania i porządną relację na koniec.

a tak offowo...Koledzy, tak patrzę w ten wątek, w te rowery i aż wierzyć się nie chce, że takie Piękne Maszyny, a co najważniejsze - Niecodzienne Monstra powstają w Naszym Kraju-Raju (Ty Ivan się nie liczysz, no sorki;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...