Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
osobnik mknący po piachu Australii

 

Karwakafka, tylko jeden bidon na wodę?  :woot:  Jak się czyta relacje Postrzygacza czy innych, to ma się nieodparte wrażenie, że jazda rowerem po Australii odbywa się od studni do studni. ;)

 

Nowy Mongoose wyszpiegowany. Więcej na: http://fat-bike.com/2014/02/new-fat-mongoose-spy-shot/

 

IMG_20140223_125328_451.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..w sumie nie wiem co powiedzieć.... jak na moje kaprawe oko zbyt blisko ten rower jest Roadrata. 
ostre kąty (72 na sterze?), zwarte geo bliższe klasycznej szosie czy przełajowi, opona wejdzie ale tylko 1,75 (a czemu nie konkretnie ponad 2 cale)
na dalekie podróże ale czemu nie ma mocowania 3 bidonów (weszły by spokojnie), sakwiarze będą narzekali na brak oczek w widle.... ale jak by nie było piszą ile to oczków podawali...
No na TopLiście toto się u mnie nie znajdzie....


.ps: jeden mały plus? linka idzie górą głównej rury a nie dołem co minimalnie ułatwia montaż pierdół pod dolną rurą (dodatkowe bidony czy stelaż od namiotu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hehe, pisze ten co się ongiś zachwycił brązowym Roadrat'em przerobionym na monstera. ;)

Super uniwersalna niestety nie jest, ale gdyby ktoś szukał czegoś tylko po szybkiego monstera, takiego pod 45c w las i w pole to bym jej nie skreślał. Nie doszukiwałbym się w niej typowej wyprawówki, ale byłoby miło, gdyby w końcu ktoś się o taką niedrogą, uniwersalną stalówkę pokusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

pisałem pisałem.. i nadal mnie się podobie
Dlatego jestem zaskoczony tak "mało radykalnym" odejściem od starszego brata i odnoszę swoje spostrzeżenia do obietnic producenta.
Właśnie - gdyby taki escapade był odpowiednikiem fargo czy gryphona (też tylko dwa bidony i zero oczek w widle) choćby pod względem grubości kiszki... było by miło, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

świetna relacja, tzn świetnie pokazana (że też nam się nie chce robić nic ponad wrzucanie zdjęć do picassy) Myślę, że na dłuższą metę 2,3 takie relacje i można się zmęczyc tym przewijaniem zdjęć i czytaniem kolejnych "HASEŁ" jak slogany reklamowe. Trochę brak  w zamian realnych choćby krótkich relacji z miejsc, chwil... Ale pierwsze wrażenie jest fantastyczne!
A pierwsze zdjęcie, z tymi skałami w tle po lewej powala....
..zresztą w dalszych wpisach .. np te bryły lodu jak wieloryby wyrzucone ma brzeg.. piękne, piękne (i tylko smutno, że tak daleko stąd)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

fajny obrazek, pokazujący jak się spakować na 3-ech różnych rodzajach rowerów (w tym na przełajce

Co się stało ze starymi, dobrymi bagażnikami? I błotnikami, żeby w razie deszczu nie trzeba było wyżymać śpiwora ani - w najlepszym przypadku wodoszczelności - spędzać pół godziny na zeskrobywaniu błota z gratów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@dasaj - prawdą jest, że idea bikepackingu podobnie jak fatbiking  (hehe) odeszła trochę od podstawowych założeń ale..
- dobry lub bardzo dobry wyprawowicz na krótkie trasy (tak do 1500km) nie potrzebuje wiele bagażu a co za tym idzie dwa bagażniki plus sakwy w sumie na 60litrów mu na cholerę - tak przy okazji zobacz kiedyś ile to wszystko razem waży puste, ile waża bagażniki i komplet pustych (!) sakiew
- sakwy i bagażniki nie przypniesz do każdego roweru (np ful) a i z sakwami nie wszędzie "łatwo" zajedziesz, próbowałeś kiedyś nieść pół dnia rower z sakwami na plecach pod górę?
- ktoś może mieć 2-3 rowery (na wypady asfaltem, przez pola i w wysokie góry) i stosuje jeden system a wtedy najbardziej uniwersalnym są właśnie takie torby, no i jedna istotna rzecz - nie musi za każdym razem przekręcać bagażników, martwić o oczka w ramie, widelcu itd itd

Co do błota - jak przejedziesz przez zdrowy gnój w deszczu, położysz rower na boku w błocie w lesie czy w polu, jedziesz wśród aut w mieście - spód a i boki sakiew masz tak samo brudne jak chłopak tylną torbę, co za różnica? Może taka że on ma mniej mycia a torba służy mu za błotnik.
Co do przemakalności - jak jesteś dobry to czy masz torby czy sakwy czy plecak - śpiwór i całą resztę będziesz miał suchą.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sakwy i bagażniki nie przypniesz do każdego roweru (np ful) a i z sakwami nie wszędzie "łatwo" zajedziesz, próbowałeś kiedyś nieść pół dnia rower z sakwami na plecach pod górę?
 

 

Swięta prawda. Wystarczy, że musisz  szybko załadować się do PKP osakwionym 50-cio kilowcem lub co gorsza dwoma. Koszmar, nigdy więcej.

Poza tym nikt nie broni założyć błotnika.  :)

 

Haczyki w nowym KM są jednymi z ładniejszych na wielkoseryjnym rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Jeszcze kilka ciekwaszych wrzutek z Frostbajka 2014...

 

Kolejne podejście do alt-bara.

 

1393279125756-mc5mg4yanvvz-800-75.jpg

Velo Orange Casey's Crazy Bar

 

1393279125757-z4boeao5kl63-800-75.jpg

Tył pod chwyty, manetki i klamki z obejmami MTB (22.2mm), przód pod szosę i barendówki (23.8mm). Mostek 25.4.

 

1393280110494-622n730jf6ti-800-75.jpg

Industry9 i ichni pełne spektrum tłustych piast z rozmaitymi bębenkami i końcówkami pod rozmaite fi...

 

1393283157081-ub8ck8ugdomk-800-75.jpg

Klamki Sramolca z manetkami Szitmano na jednej obejmi? Prysz bardzo Problem Solvers Mismatch Adapters

 

1393283157087-yl19k70s9d1c-800-75.jpg

... abo odwrotnie :)

 

0226_8996.jpg

Dwutłoczkowe mechaniki od TRP (Spyke) z ciągiem emteboskim...

 

0226_9001.jpg

 

I jeszcze kolorystyczne smaczeczki nowej Małpykarateckiej <hu-ha!!!>

 

0221_8531.jpg

Przyznam że jarają mnie jak smok takie postarzające malowania...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja jeszcze a propos TRP Spyre - gdyby któryś sie napalił i planował zakupić to proszę uważać na pierwsze wypusty, nieposiadające znaków na tłoczku od zewnętrznej strony:

 

spyre.jpg

 

Otóż w pierwszej wersji mogło nastąpić wypadnięcie kulek łożyskowych na których obracają się tłoczki, następowało to z reguły przy nadmiernym wytarciu okładzin lub przy braku takowych(!). Jak sądzę nikt bez klocków jeździć nie zamiarował, ale podczas serwisu można niechcąco zmiętolić klamkę, kulka robi adieu i muka na trasie gotowa! Angliczane szczegóły tu.

 

Czytając opinie używajców wnoszę iż one TeRePy są poważną konkurencją dla BeBiko 7...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Nie ma co czytać. Trzeba mieć imbusa fi3mm aby to-to obsługiwać.

 

W opiniach w necie jest to jedyna podnoszona, realna wada względem bebeczy. No może poza ceną, ale tu nie jest tak źle jest to w oficjalnym, sklepowym obrocie jakieś 8-10 funtów na korzyść 7-mek...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Hmmm... Tak sie przygladam i chyba jednak jest nie tak różowo. Tzn sklepowy set BB7 ma wszystko co trzeba, czyli adapter, tarcze, żelastwo... A w TRP-ach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...