Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

tak np na myszereju (gdzie nie ma uchwytu ergo) łuk kierownicy przeszkadza w dostaniu się imbusem. Ot ciekawostka ale nawk..wiać się można.


No nie ciekawostka, tylko kolejny argument za tym, że Parówczany Hiszpan lepszy od Myszereja...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

oj w ręku miał ino Ivan ale z samych zdjęć widać, że pomyślany jak się patrzy ( a Ty Ivan nadal nie naskrobałeś rzetelnego porównania..)


a wracając na chwilę do starego tematu klamek i manetek na dropie - da się - i to w dodatku estetycznie pożenić emteboskie z dropem:
829947d1378477964-salsa-fargo-thread-dsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

bo gryphon ładny jest co wiemy dobrze (ładniejszy wg mnie np od Jerzyka)
porządnie wysoka sterówka, normalny 1 1/8 ster, oczka (ale jak zawsze za mało), miejsce na sporą kiszkę jest i mimośród - co i Ivana by ucieszyło (SS) i np mnie (lowBB)
Co mogło by być ciut lepsze? może wspomniane oczka (trzeci bidon, oczka na widle) i mocowanie hampla z tyłu (wiadomo - w trójkącie mniej przeszkadza np na bagażniki)


a ja i tak wybrałbym ... Fargo (ale tylko w pierwszej wersji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

( a Ty Ivan nadal nie naskrobałeś rzetelnego porównania..)

 

 

No fakt... Ale obiecuję sie poprawić. Tymbardziej że owijka do wymiany, czyli będzie okazja rozmontować, obmierzyc, porównać i słów kilkoro naklepać...

 

Ale to nie w tym tygodniu bo znowu nabijam Elce PKB :verymad:

 

Szacunek...

I.

 

 

PS

 

Fargo? Przecie tam można sobie kolanami zęby wychlastać... Taka krótka ta rama...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to ja nadal o Spyre brejkach ;):)

 

Otóż będą one uposażone w nowym Caribou(link do 2014), którego cena zjedzie o £300 do £1199.99 na 2015! Robi się ciekawie, aczkolwiek nie jestem pewien czy oszczędzanie na kapciach ma tutaj sens - gumy Wee Rubber(na pociechę pełnoprawne cztery cale) i rawki Weinmann'a - Wagomirowych punktów raczej nie przybędzie...czyżby dlatego o dwa zęby mniej na patelni? 

 

  • Frame : Genesis Mjölnir Seamless DB Cromoly (170mm spacing)
  • Fork : DB Cr-Mo Unicrown Disc w/ double eyelets & triple bottle bosses (135mm spacing)
  • Headset : FSA Orbit Equipe Sealed Cartridge
  • Shifters : Shimano Deore SL-M610 10sp (R/H only)
  • Rear derailleur : Shimano Deore RD-M615-GS Shadow+
  • Front derailleur : Mr. Control CH-MTS Chain Device
  • Chainset : Raceface Ride XC, 30T
  • Bottom Bracket : Raceface X-Type Team DH, 100mm
  • Chain : KMC X10
  • Cassette / Freewheel : Shimano CS-HG50, 11-36T, 10sp
  • Rims : Weinmann HL80, Drilled, 32H
  • Hubs : KT 6-Bolt Disc, Sealed Cartridge Bearing
  • Spokes : 14G Stainless Silver w/ Brass Nipples
  • Tyres : VeeRubber Mission, 26 x 4.0", 72TPI, Folding Bead
  • Brakes : TRP Spyke w/ 160mm Rotors & Jagwire KEB-SL Compression-less Outer
  • Brake levers : TRP Spyke
  • Handlebars : Genesis Alt Riser, AL6061 D.B, 31.8 x 720mm, 20mm Rise x 20° Backsweep
  • Grips / Tape : Genesis Lock-on, 135mm
  • Stem : Genesis MTB, +7° Rise
  • Saddle : Genesis MTB
  • Seatpost : Genesis 0.2 MTB, 27.2 x 400mm
  • Pedals : Nil
  • Weight : TBC

 

Foty jeszcze ni mam, nowy kolor zowie się Hunter Orange - a więc będzie oczoitnie, gotowe rowery teoretycznie powinny być dostępne w sierpniu. Mam nadzieję że Gienek jeszcze czymś zaskoczy, podobnież mają mieć w ofercie na 2015 o jedenaście więcej modeli niż teraz...chyba jednak powstrzymam wszelkie rotacje ramowe ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

 

p.s.: zasadniczo to śmigam fatbajkiem(lub semi-fat'em jak kto woli) już ponad pięć lat...Kona Joe się liczy? :D Gorszego zdjęcia żadnego innego nie mam niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

mają mieć w ofercie na 2015 o jedenaście więcej modeli niż teraz...


No to nie ma siły, muszą czymś zaskoczyć. :)

Co do Caribou to miło, że próbują trochę "przyciąć" cenę, ale mnie w tym rowerze od samego początku jakoś ta przydługwa górna rurka odpycha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych cudnych tektro mógłbym sobie śmigać na BB7_mtn  ?

 

 

A że nie wiem to się wypowiem: R340(a więc wersja "zwykła", nie pod V jak 520) z BB5 MTB pacały idealnie, Cane Creek Drop V(pod Vałki) popsuł całą przyjemność hamowania...oczywiście z Vałkami, R340 były gąbczaste i zapadające się w kłykcie a CC hulały jak należy! Ostatnio latałem na klamkach CC z heblami Hayes MX2 i było tak sobie choć lepiej niż wcześniej z BeBiko. Sam jestem bardzo ciekaw jak działały by klamki Vałkowe z zaciskami szosowymi? Ivan - jak to wygląda - czy Ty czasem nie miałeś vałklamek z BeBiko sieven?

 

 

POZDRo-:ver

(...)

 

Co do Caribou to miło, że próbują trochę "przyciąć" cenę, ale mnie w tym rowerze od samego początku jakoś ta przydługwa górna rurka odpycha.

 

Faktycznie długa górura, sam jestem długiego odwłoku i łap i 625mm w High Latitudzie mi pasa idealnie, nie wiem czy ogarnąłbym jeszcze więcej rury..? Aż chyba podrążę temat i obadam czy to nie czesky błąnt.

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Raczej nie błąd, bo to nawet na zdjęciach "gołym okiem" widać. Dla mnie w 19" przynajmniej o te 2cm za długa (a też mam raczej krótką nogę i długi odwłok), a tu jeszcze kawałek mostka i nieletkiego laczka do ogarnięcia na dziobie...

2013%20GENESIS%20CARIBOU%201.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)
No to Eskapada nie tylko w grafie...

 

To ja dam jeszcze zdjęcie z tłem. :) Moim zdaniem fajowo wyszedł. Taki "letkki"... ;)

 

Ale aż sie prosi o któryś z tych nowych laczków WTB, w słuszniejszym rozmiarze.

 

P3070006-800x600.jpg

 

Z czego się cieszysz Diabełku? :devil:

P3070009-450x600.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

..zima się cofa, śniegi puszczają to może i tematy na lżejsze zejdą :)
Stara marka jak świat w wersji "żwirowej-stalowej", zerknijcie na wygięcie widła, classico manifico!
Relaigh Tamland 2014, reynolds 631.

raleigh-tamland-2-cxmagazine-img_9104-e-
raleigh-tamland-1-2-gravel-bike-cxmagazi

 

opona max niestety "tylko" 40c, a patrząc na napęd i ogólne wrażenie to taka grubsza przełajka ścigancka na Tour Divide (zauważcie, że ma oczka na bagażnik) niż lżejszy włóczykij monsterowy zerkający na poboczne głazowiska...

ps; więcej tutaj: http://www.cxmagazine.com/raleigh-tamland-2-gravel-bike-disc-brake-steel

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Tematy lżejsze nie zejdo, bo niby dlaczego? :huh:  Co komu w duszy gra... :)

Zimowy Krampus, zakrapiany Whisky: http://prollyisnotprobably.com/2014/02/beautiful-bicycle-whisky-parts-surly-krampus-mtb/#25

Krampus_Whisky-26.jpg

i Chumba (Wamba) Midfat: http://prollyisnotprobably.com/2014/03/chumba-cyclings-made-in-the-usa-29-midfat-mtb-frames/

Chumba29-2-655-fixed.jpg

A żeby było jeszcze bardziej buro, ponuro i wisielczo :devil:, historia pewnego Rowerowego Grabarza :voodoo: (polecam!)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne damperuje ;) Tak, głupi text, wiem...ale to jest fullaś Kona A

 

 

@zawoduwa

(...) Ale ciekawsza jest pewnie tylna piasta...

 

Phil Wood, bez szczegółów i rysunku technicznego ale Cię prosię bardzo:

 

A4.jpg

 

Oraz całość:

 

A1.jpg

 

Wątek tutaj i tu...a koleś tak oto podsumował pocodlaczegoiwogólepokiegociula: 

 

It's a custom made hub from Phil Wood with the engagements slightly "off" so one side will engage 50% of the time on average. The cranks are tandems.

The A frame has a pivot point built into the frame so theres no chain slack.

It's fun as hell to ride, and chicks dig it.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zimowy Krampus, zakrapiany Whisky: http://prollyisnotprobably.com/2014/02/beautiful-bicycle-whisky-parts-surly-krampus-mtb/#25

 

 

i Chumba (Wamba) Midfat: http://prollyisnotprobably.com/2014/03/chumba-cyclings-made-in-the-usa-29-midfat-mtb-frames/

 

 

A żeby było jeszcze bardziej buro, ponuro i wisielczo :devil:, historia pewnego Rowerowego Grabarza :voodoo: (polecam!)

 

 

No wpyte optycznie mi nie pasują te spasione, wunglowe widelce do stalowych ram. No takie jakieś estetyczne faux pas IMHO...

 

Filmik o grabarzu jest przekozak :)  Jednemu Grabarzowi muszę go podesłać.

 

Szacunek...

I.

 

Kłaniam,

 

Pragnę tylko zaraportować iż zrobiłem dziś malutkie kółko na Gienku Caibou w rozmiarze M.

 

Fakt 1  - rama jest baaardzo długa, tak akuracik w moim klimacie :)

Fakt 2 - Hell yeah!!! To PŁYNIE!!! Rower zaskakująco lekki w ręku ale na pewno wymagający pewnej i mocjen nomen-omen reki w prowadzeniu i starowaniu.

 

 

 

I pytanie, bo właśnie ktuś mi zdrowo namieszał w głowie... Czy łańcuchy półogniwowe jak KMC HL710 są łańcuchami kierunkowymi? Tzn czy trzeba je montować w określony sposób?

 

f7a1f6999ea6f10bec68219d91d98882.jpg

 

Przód roweru bedzie tutaj po lewej czy po prawej stronie zdjęcia? A bardzij po ludzku "otwarciami" w kierunku jazdy czy odwrotnie?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...