Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jakoże ten futrzak pochodzi z tej strony English Channel zignoruję tę językową prowokację :P

 

A z klamkomanetkami to będzie raczej bryndza. Nawet niesławne Dual Control na poziomie XTR nie miały rozciętej obejmy...

 

Także nie spodziewałbym się niczego po żadnych STEF'ach...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...ale dla ostudzenia zapału najpierw przeczytaj relację naszego Rafała z "Wciąż w drodze", właśnie co wrócił.
 

 

Ale to nie jest spacer po bułki. Ja mam świadomość jak słabi jesteśmy wobec natury (my i sprzęt). Mam nadzieje, że gość jak się ogarnie spróbuje znów. Krew, pot, łzy i mocz to jest to :)

 

PS. Dętka Surly Toob za 100pln? Ale go ktoś zdarł z $$$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po pobycie na Islandii powiedziałem sobie jedno: wrócę, ale za żadne skarby nie rowerem :D Teren może być trudny, ale walka z wiatrem 50% czasu to masakra. :)

 

EDIT: boom, stuknęło. 

Edytowane przez ludz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jak mieszasz/wycinasz/sprzątasz to się nie przyznawaj
 
To chyba za czasów gdy mnie nie jeszcze kamienia nie powiesili przy szyi :)
No nic, ja już świętuję - Wasze Zdrowie Koledzy!


ps: a z tym wiatrem to się nigdy nie da tak co by jechać z nim a nie pod niego?
Pamiętam jak kiedyś Polak/polska ekipa próbowała przejechać Gobi. Jechali nocą gdy wiatr się uspokajał, inaczej się nie dało.
ps2: zdjęcie z wrakiem samolotu jest nieziemskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teren może być trudny, ale walka z wiatrem 50% czasu to masakra.

Islandia pojawia się czasem w moich planach ucieczki z Kraju-Raju - tylko gdyby nie te wiatry :) Bo kto widział jeździć do pracy, z pracy i po pracy czymkolwiek innym niż rowerem?

 

Co do wspominanej wyprawy to ja rozumiem trudne warunki, wypadek który się zdarzył i całą masę innych okoliczności - ale jednak wybierając się w takie miejsce jakieś doświadczenie czy turystyczne czy wyprawowe należałoby mieć. A opisywane na blog sytuacje brzmią trochę jak opowieści kogoś kto porwał się z fatem na Islandię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale Rafał doświaczenie ma, wyjeżdżony jest. Co prawda mógł jechać na Islandię wcześniej, nabrać doświadczenia by teraz pojechać.. na Islandię :D Kiedyś zawsze musi być ten pierwszy ciężki raz.
Takie rzeczy się zapamiętuje na bardzo długo i jak tylko mamy oleju w głowie i zaparcia procentują dwukrotnie. Jak to ładnie ktoś napisał u niego na blogu - każda porażka jest nawozem sukcesu.
Bardziej podejrzewał bym, że go zwiodło wcześniejsze szczęście, uśpiło czujność. To się zdarzyć może niestety każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej niż wiatry by zniechęciła zima, gdzie tylko główne drogi są odśnieżone, a słońca możesz mieć tak 5 minut dziennie. ;)

 

Fakt, że Islandia to niesamowite przestrzenie, aż żal nie patrzeć... Tu dość cywilizowany region i ruch w godzinach szczytu:

IMG_0880.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hehe, najdłuższy wątek na forum nam się zrobił. Nieźle!

A wracając do tematu tłuścioch od Chumba. Na pierwszy rzut oka wszystko OK, a tu nagle ZONK! Czy to możliwe, że w Juesej potrafią tak spartolić robotę? :o

http://theradavist.com/2015/07/chumba-usas-made-in-the-usa-ursa-major-fatbike/#1
Chumba_Ursa-Major-28-1335x890.jpg
Chumba_Ursa-Major-31-1335x890.jpg
Chumba_Ursa-Major-5-1335x890.jpg


______________________________________________


I jeszcze trochę poza tematem polecę, ale szykuje się niezły ogień z dooopy... ;)



  Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
A wracając do tematu tłuścioch od Chumba. Na pierwszy rzut oka wszystko OK, a tu nagle ZONK! Czy to możliwe, że w Juesej potrafią tak spartolić robotę?

 

Hmmm... Może się jeszcze nie obudziłem ale... Podpowiedz Królu Internetu...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Ciekawe czy Nimfy Błotno-Wulkaniczne pokażą cycki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chodzi mi o łączenia. W niektórych miejscach wyglądają naprawdę słabo.

Wiem, wiem...Czepiam się. :)

W miarę budżetowa rama i nie ma co wymagać, ale ramy klepane bezpośrednio w Jueseju przyzwyczaiły do trochę innych standardów.

PS. Jest Monster - muszą być cycki. Proste. :P

monster-girls1.jpg


.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawy jak spawy, w mojej nowej wąsatej ramie też tak jest. Cena za tą tłustą ramę to 1000$ więc pewnie dlatego zwykłe zewnętrzne spawy a nie wpasowywanie rurek i obrabianie.

Zaletą zwykłych spawów jest to (chyba) że nic się nie ukryje. Widać dokładnie robotę spawacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

w mojej nowej wąsatej ramie też tak jest


Z całym szacunkiem thomasz, ale o ile dobrze kojarzę to obecnych ramach od Twojego Wąsatego Imiennika nie masz już "Handmade In USA", tylko poniższy znaczek jest, a ramy spawane przez taiwańskie rączki. Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi.

ytwa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Król Internetu jest tylko jeden :)

Szacun!

 

Tak, spawane w Tajwanie. Spawy na wierzchu, lecz wyglądają lepiej niż te z Chumby to muszę przyznać

 

@prezesie, nie ma się czym chwalić, tym bardziej że to będzie szosa, więc do tego wątku nie pasuje.

Kolejna stal w piwnicy, już zakonserwowana, zalana tym samym środkiem co cotic.

Stal cieniutka, nieco grubsza na łączeniach (pod spawy). Waga 1800g (w rozmiarze 57)

Geo trochę nietypowa, rama niska i długa. Ze wstępnych przymiarek, przeliczeń i porównań z przełajką wybrany rozmiar powinien mi pasować b. dobrze. 

Pod opony do 28mm (ja wsadzę 25mm)

Ogromny minus za niewymienialny hak. Tego nie kumam...

Nieco ozdobników w sensie detali

Kolor trochę smutny, ale rozweselę pozostałymi gratami

Graty się pomału zbierają, składanie będzie w zimę. 

Cena bardzo atrakcyjna. Niecałe 700 euraczy za frameset 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...