Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

....nie wiem o co wam kaman :) Toż to klasyczny monstecros, nic tu nie jest na siłę. Założenia inne niż przełaj czy MTB. Widać - po wysypie graveli być może duże firmy biorą się za monstery.
A po czasach totalnej specjalizacji i posiadania pierdyliona rowerów w zależności od pierdyliona terenów, humorków i pogody wracamy do poszukiwań universum? Ewentualnie do początków mtb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zakupiłem do Fargo lekkie koła - okolo 2900 gram, to rower nabrał takiego wigoru że do dziś jestem zachwycony, na nowo odkryłem ten rower. Od tamtego też momentu wiem dlaczego ktoś mógł na nim coś wygrać, zwłaszcza takie Tour Divide, na prostej mega wygodny, prędkość trzyma się bardzo łatwo, w terenie gdzie CX niestety trochę nie domagały Fargo się nie poddawała( chcę przypomnieć że na Paprykarzu dała radę wszędzie oprócz miejsca gdzie szybował szanowny kolega z przełajki Mistrza Rychtarskiego).

 

Więc gdy dziś zobaczyłem Cutthroat'a łudząco podobnego do Fargo pomyślałem, rozumiem ideę tego roweru, chociaż wolałbym co najmniej tak długą sterówkę jak w mojej Fargo.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiem, wiem Prezesie...

Tylko, przy tej dzisiejszej ewolucji (pewnie niedługo pojawi się podobny do tego w zamyśle koncept) i biorąc pod uwagę to, co się obecnie dzieje z nazewnictwem rowerów, nagle okaże się, że Tomac pomykał jednak na czymś innym. :D

...adventure road bike paranoja...  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Jako że Hiszpański Parówczak został właśnie zdemontowany do celów transportowych pozwoliłem sobie zrobic kilka strzałów porównawczych z Myszowatą.

 

https://www.flickr.com/photos/39409125@N02/sets/72157654087165899

 

Najbardziej zaskakujace jest to, że Myszerej wcale nie jest szerszy niż Hiszpanka...

 

Zatem Digest 480mm to jak mi sie wydaje Jedyny, Słuszny Kierunek :icon_mrgreen:

 

Jak by ktuś sobie winszował jeszcze z jakiegos konkretnego kąta lub ujęcia to przez kilka godzin zostawie to-to nie spakowane i mogę popełnić...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

75 funia za kawał alusowej rury? Wolne żarty :P

 

.. choć nie zmienia to faktu, że bym chętnie pomacał...

 

Szacunek...

I.

 


A jeszcze takie porównanko, dzięki uprzejmości Pani I.

 

18826484822_c264815a6d_o.jpg

 

Czerwony Peregrine, zielony Gryphon. Oba w ikselu.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szacunek dla Ivana i sprytnej Białki ale coś mnie tu nie siedziało i musiałem sobie sam sprawdzić :027:  Leciutko przekłamane porównanie... 
W realu różnica między długościami baz to  49mm a z powyższego porównania wynikało by, że ... 76mm (około naturliś). To jest różnica.
Ot tak gwoli ścisłości ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... jest 3 opcja. Zdjęcie Gryfa owszem XL ale Wędrownego już tylko L... Niestety nie ma opisów rozmiarowo na stronce Singularów...

 

Jak dla mnie najciekawszy jest fakt nieco bardziej zrelaksowanego kąta podsiodłówki w Wędrownym...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przestałem ufać tabelom podanym przez produpcentów i nie chodzi mi tylko o królewską wtopę Genesis'a. Cannondale podaje takie same geo dla modelu ze sztywnym widłem i headshok'iem(Quick CX 4 vs Quick CX 1).

 

Jestem pewien że to nie wszystko i wydaje mi się że takie sprytne graficzne porównanie jak stworzone przez Szanowną iBiałkę powie więcej niż tabelka.

 

No, chyba że ktoś bez wzoru i formuły nie da rady się choćby wypróżnić a wtedy to tylko tabelka, excel, kątomierz i ekierka... ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...