Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Rower Prezesie zacny...customowy ;-) wyszedł w końcu z ukrycia. Wywal Vki i wstaw canti - będzie dobra modulacja. Tu i tak większym problemem jest brak przyczepności w hamowaniu niż siła samego hamowania. Poza tym canti wyglądają pięknie, klasycznie, tak jak ten przełaj. W ostateczności min vki... ale to nieładnie wygląda, ale z klamkami szosowymi gra lepiej niż  te xtry. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

woojju :) to nie przełaj, to bułkowóz ;)
Przód chodzi zacnie, naprawdę nie ma się do czego przyczepić -jest średni skok klamki, lekko miękkie jak lubię, mocno zaciskające jak potrzebuję (no może do lekkości pracy klamki jak w hydraulice czy starym xtr im brakuje). Nad tyłem pracuję.
Canti wygląda pięknie to fakt ale te xtry miałem w pudle, mam nostalgię bo to z 4 mój rower na jaki je wsadziłem i nadal dobrze się sprawują.

Aha, przypomniałem sobie dlaczego nie canti -z canti nie mogę założyć żadnej torby - ani packmana ani podsiodłówki. ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie,

orientujecie się może gdzie dopadnę, coś z tych urządzeń?( bagażników)

Blackburn OUTPOST,  
Blackburn MTF-1,
Blackburn Outpost Cargo Cage,

Surly Nice Rack,

Salsa Minimalist Rack,

 

Szukam szukam i nic znaleźć nie mogę;/

 

Najlepiej UK z wysyłka do Polski choć nie koniecznie, albo Niemcy, również nie musi być w opcji sklepu wysyłki do polski. Z USA niestety nie przytargam;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pawle, ale jak Ty chcesz packmana to gdzie jeszcze i po kiego bagażnik? Upchasz jedno z drugim?
To musi być rozumim bagażnik montowany do oczka na środku widła? Bo taki wylajtowany (jak ja w nie nie wierzę) jest np tubus fly evo, tylko że do oczek przy piaście.
A najłatwiej było by kupić coś "podobnego" i w jakimś warsztacie dorobić nowe "nóżki" lub skrócić te (sam tak kiedyś robiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest git Prezesie... Nawet z tymi pożalsięboże obręczówkami :)

 

Minimalista to ja bym sobie darował Buchar. Zbyt wiele trafień z voluntary recall.

 

http://www.tweekscycles.com/bike-accessories/pannier-racks/blackburn-outpost-front-pannier-rack  Outpost, niby w 2 ttgi do zorganizowania. Cena słona...

 

http://www.ribblecycles.co.uk/sp/road-track-bike/Blackburn-Outpost-Cargo-Cage/BLACBOTC407?utm_campaign=Googlebase&utm_medium=organic&utm_source=Googlebase&geoip=UK&gclid=CNDhneOOh8YCFQrKtAodr2wAUw  Cargo Cage bez problemu choćby tutaj...

 

 

http://www.winstanleysbikes.co.uk/product/74838/Surly_Nice_Rack_V2_Front_Pannier_Rack_RASUNRF2S?gclid=CNKgy4KPh8YCFeLKtAodw24A5g  Nice Rack też raczej bez problemu, ponownie cena przyprawaia o szloch...

 

No a najbardziej pożądany MTF to chyba kreatura legendarna jak Biały Wieloryb i Czupakabra... Jak nie przejdziesz przez bóóle ściągania z Hamburgerowa to słabo to widzę...

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, ale jak Ty chcesz packmana to gdzie jeszcze i po kiego bagażnik? Upchasz jedno z drugim?

Dawidzie, jeździło by to w innych rowerach.

 

Skończy się pewnie na tym;

 

A najłatwiej było by kupić coś "podobnego" i w jakimś warsztacie dorobić nowe "nóżki" lub skrócić te (sam tak kiedyś robiłem).

Bo jak napisał Ivan

 

MTF to chyba kreatura legendarna jak Biały Wieloryb i Czupakabra...

Dzieki za podpowiedzi i linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Chebabyś nam musiał porozdawać login i hasło do swojego konta gmail ;)

 

Popyrkałem sobie dwa tydnie temu na yamaszce tw200 i tak mnie naszło po pozytywnym przeżyciach, że taki pyrkacz jak niżej mógłby być niezłą zabawką na niespieszne pyrkanie do sklepu po nieubitym jaki często u rodziców na wsi spotykam. Jak myślicie?

120875-b62d038f92aa8a24812449ce22af56bd.

http://www.bahtsold.com/view/hanebrink-extreme-beach-sand-bike-bicycle-cycle-120875

 

Mam ramę bmxa którą miałem pod minivelo gotować mam, pospawać chyba coś takiego z Ojczulkiem damy radę, opony małe wielkobalonowe od jakiegoś wózka nawet w garażu znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@porcelanowy

 

Chainstay przydługi jak na dzisiejsze standardy i korba trzyblatowa - rower uznaje się za niekoszerny.

Heh, koło zbliżone max do podsiodłówki... zwrotny by był... szczególnie na plecy ;):D

 

Co do powyższego cannona: przełajki, MXy już dawno zrezygnowały z trzepakowatości a od jakiegoś czasu zaczęły wyglądać jak MTB z barankiem (gdzieś mi się przewinął nawet pomarańczowy inbred 29er na conti RK 2,2 zrobiony na takie coś). Nie podobało mi się to do tej pory, a to to jeszcze to odczucie pogłębiło. Ortodoksem nie jestem, ale wygląda: fuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mnie trzepaki wizualnie też zawsze bardziej pociągały..ale...

Sterówka pasowała by wysoka bo kiera wysoko a bez sensu dawać komina i pierdyliona podkładek. No po za tym - wysoka sterówka jest fajna...
A z drugiej strony bika - siadłem na godżilli a tam kuźwa twardo w dupsko jak ja Cię nie mogę. ta sztyca co tam jest z Sarny wyleciała bo była AŻ ZA KOMFORTOWA (tytan jednak lubi pobujać). Wsadzona w godzillę nie pracuje nic a nic bo wystaje na 12cm?
Zatem oko podpowiada "trzepak" ale zdrowy rozsądek rowerowy mówi skośna. 

Jest na to rozwiązanie (jak zawsze) - szczupłe i podgięte górne pióra, spłaszczone dolne i sztyca w stylu gobl gobl gobl szpeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

o właśnie!
Arturze dzięki za przypomnienie.
Dokładnie tydzień temu znajomej z piwnicy (ups?) ukradli AMP B3 którego jej sam sprzedałem i skłądałem. Model w Pl rzadko spotykany więc jak by komuś rzucił się w oczy rower jak powyżej ale ze srebrnymi tylnymi rurami, cały w polerce i bardzo nietypowo - na V-kach  i widle manitou - bardzo proszę o kontakt. Myślę, że zrozpaczona właścicielka wynagrodzi znalazcę.

Co do AMP, warto wspomnieć jedną z maksym Horsta, że ciężkie i pancerne rzeczy sprawdzają się na budowie i w wojsku a nie w rowerach :) Powyższa rama z damperem ważył coś koło 1850 gramów :D
Prawie dwie dekady temu.

ps: jak 87,59% z tych wspomnianych 97,23% wie - Linka wymyślił Horst Leitner, konstruktor i porojektant motocyklowy po wycieczce do USA i zobaczeniu co tam się wyprawa w MTB. No a potem sprzedał prawa wiadomo komu (to wie podobno 98,58% rowerzystów na tym forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

A ja się tylko zastanawiam... Po jaki huk im amor na szuter...?


Hehe, Ivan i Ty taki stary wiarus się nabierasz? Czyli, że udana prowokacja. :whistling:

Ten amor z oczywistych względów na amerykańskie szutry jest - po to, by Cannondale miał co sprzedawać i jeszcze się do nowej terminologii "adventure road bike" doklejać. :teehee:

Inna sprawa, że chętnie bym wypróbował. Nie tylko na szutrach. :)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...