Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

o, widze ze sobie poradziles Anarchy i stx'a zalozys na tyl; to jest duza kaseta (to 32z), na krotkim wozku albo dzialaloby zle albo wcale, ze srednim juz troche lepiej (taka ultegra 6500 obslugiwalem kiedys 9kowego xt'ka 11-34, ale to mocno sie wyginal na 34z)

 

ps. idz w thumba na klamce, jestem z takiego rozwiazania bardzo zadowolony, wtedy mozesz sobie zalozyc przerzutke jaka dusza zapragnie, podobnie z kompletem kaseta/lancuch; na "plynnie" da sie prawie wszystko;) za to juz chyba Ci to pisalem - thumby ze sprezyna (indexowane), lepiej funkcjonuja ze starymi przerzutkami w ktorych jest mocna sprezynka typu "agrafka"  niz z pozniejszymi/obecnymi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Muszę to napisać publicznie głosno i wyraźnie - wiedza Zimnego aka TwojaStara nadal przyprawia mnie o opad szczęki :D
Dzięki za info "przed weekendem" ;)
Założyłem szaraka 950 (z sarny), działa jak należy. Thumby (a'la retroshift) by mnie przekonywały bo leżą i czekają od pewnego Eleganckiego Lorda klameczki CaneCreekowe pod V-ki.
Szukam jeszcze komfortowej owijki ale w kolorze zieleni. Jak na razie tylko lizardy siny 3,2mm(!) ale za całe 159zł... ciut zdrogawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
piankę dałem pod spód i nic, jak dla mnie na razie za twardo :/ (bop ja z tych delikatnych kurde...)

 

Eee, a'propos...Co tam za widelec jest? To ten z alledrogo z nieco przykrótką sterówką?

 

Poza tym nowa pozycja. Trza się wjeździć trochę. ;)

 

 

PS. Deda, tanio: http://www.asphaltbikes.com/pl/produkty/pokaz/3705/deda-elementi-/deda-ribbon-owijka-zielona-kawa-green

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Eee, a'propos...Co tam za widelec jest? To ten z alledrogo z nieco przykrótką sterówką?

Wideł z allegro. Sterówka jest OK ... dla kogoś kto lubi wąchać oponę nosem :) No a poważniej do pełnego komfortu (górna półka wyżej niż siodło brakuje mi z 2-3cm). 
Dobre jest to, że średnica pod dolną miskę sterów była o ok 1mm za duża :) się naszlifowałem trochę w BożeCiało :D

 

Poza tym nowa pozycja. Trza się wjeździć trochę.

Dlatego pewnie za tydzień napiszę coś więcej. Bo jak na razie mieszane uczucia ;)
Na pewno nano (ach te nano) poprawiły by sytuację.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

PS. Deda, tanio: DEDA RIBBON Owijka zielona (KAWA GREEN) - deda elementi - Owijki - Części - Asphalt Store x Asphalt Bikes - Everyone is different, Indywidualne rowery - Rowery i części, Streetwear

 

Uhmmm... Ale obok Kawa Green to-to nawet nie stało :verymad:

 

ZX9R3.jpg

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

podziękował Koledzy, ale niestety na żywo wygląda lepiej ;)

Rower przeleżał jak ogórki kiszone w piwnicy a potem nagle w dwa dni musiałem całość poskładać do kupy na "już" - stąd kilka niedociągnięć.
Siodło jest, opiankowane i czeka na skórę, skóra leży i czeka na siodło a ja czekam na chwilę by się tym zająć :)

Co do mostka, tu akurat marzy się mnie (bo taki ale customowy ze stali nawet się mnie nie śni):
VoStem.jpg

Kiera zostanie szeroka (ale raczej Kiszpanka), owijka do poprawy, szukam najwęższego (ktoś wie jaki to?) pancerza manetkowego na rynku co by puścić po całości środkiem a nie samą linkę.
Opony szerokie :) - nawet na wąskich mavicach (koła przejściowe) mają 41mm.

ps: TwojaStara - a koloru oryginalnego nawet mnie nie żal ;)
ps2: kto mi powie co zrobić z osią, jaką korbę zastosować by kółko zębate było ustawione jako największy blat i linia łańcucha była akceptowalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zayebisty fotosklep Prezesie! ;)

Ta rama zyskała w moich oczach, po tym jak rower stanął na kołach. Pokazałbyś jeszcze jak to wyszło na dolnych widełkach ostatecznie, bo ostatnia fota taka przycięta. :P

Co do pancerzy, to SIS (4.0mm - 4.1mm) i ponoć niektóre osłony Campy wypadają bardziej wąsko w porównaniu do standardowych Shimano (~4.8mm) czy Jagwire.

Tutaj masz SIS 4mm. Tanio i w kolorkach: http://www.probikekit.co.uk/bicycle-gear-brake-cables/shimano-sis-sp41-outer-gear-cable-colours/10779881.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

gracias Adamos

Tylne widły dół okolice suportu i opony? Cyknę za dnia i podeślę na prywatny. Ale miejsca jest sporo - ustawiając ogon na około 450mm wchodzi nano 2.1 z 51mm szerokości.
Pancerzy sp41 używam od zawsze. Kurcze - myślałem, że bywają węższe :/ SP41 nie wchodzi mi w te małe gniazda na głównej rurze i mam tam trochę teraz "nakombinowane" co powodowało pierwszy dzień jazdy non stop z podciąganiem linki.
A jak mi "uciekła" linka z gniazda przy przerzutce musiałem wykręcać suport by na nowo ją przepuścić :D

Jak kto będzie kiedy robił customa - dobra rada - zawsze proście o rurkę w środku ramy do prowadzenia pancerza/linki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

V-clavy jak na moje oko i delikatną dłoń "bardzo kartonowe" są :D
Dziś zszedłem do 20psi i opona dalej "mało pracuje". Co do trzymania itd - za mało przejechane - raptem koło 150km z dzieciakami po Kaszubach, z czego z 1/3 po piachu. W weekend mam zamiar trochę po korzeniach pogonić. 
Tak jak pisze Adamos- za cenę do 35zł warto choćby ze względu na balon, zęby no i beżowy zboczek ;) W pierwszy dzień miałem też wrażenie, że dziwnie się na ich pochyla w zakręt ale szybko przeszło i być może to wina przesiadki z Sarny (około 68* i wideł jak w harleyu) na Kuwaharę (71*).

Co do toreb - dziś miałem tą ciężką rozmowę ze szwaczkami. Ze zleceniami typu 1000 toreb dla poczty niemieckiej nie mam szans :( Tak wyglądają realia gdy człowiek nie ma jeszcze swoich pracowników i pełnego zaplecza technicznego. Mogę u nich prototypować rok, umawiać się, uśmiechać do siebie. A potem przychodzi Duży Klient i spychają mnie w kąt (nie pierwszy raz)
Zatem - 22 czerwca siadają do packmanów. I chyba niestety seryjnie tylko tyle wyjdzie przed wakacjami :( Między 21 czerwca a 4 lipca mogę coś customowego (raczej torby w ramę) wziąć do szycia "po godzinach" (tu raczej uderzać na prywatny). Potem szwaczki mają urlop (ja biorę w tym samym czasie) i po 15lipca znów siadamy do maszyn. Pewnie do końca wakacji tylko customy a my głównie skupiamy się na przygotowaniu do Bike EXPO w Kielcach.
Po Expo planuję zatrudnić co najmniej jedną sprawną szwaczkę i dokupić 3 maszynę do własnego zestawu - wtedy będzie lepiej, an a wiosnę na pewno już w komplecie (wiem, żadna pociecha).

Na tą chwilę packman wygląda tak (przedostatnia wersja prototypowa-zmiany kosmetyczne):

DSCN1333.jpg

tu z dopiętymi kieszeniami z tyłu (do kupienia osobno).
Będzie najlepsza na tynku cordura (cordura z licencją nie równa cordurze z licencją), będzie nylon z powleczeniem TPU, nylonowe nici, klamry duraflkexa, możliwość regulacji w zależności od kiery, dopięcie troków, rozbudowa, kieszonki (na tą chwilę tylko te tylne na drobiazgi-duża kieszeń poszła do poprawek).
Druga wersja bardziej budżetowa będzie z podobnych materiałów ale z ograniczonymi regulacjami, kieszonki z tyłu będą wszyte na stałe.
Max jaki znam wożony na tym packmanie bezdrożami od zeszłego roku to około 8kg bagażu. Ja bez dodatkowych troków zalecałbym do 5kg.

Uwierzcie, że mi jest naprawdę wstyd i głupio przed bracią rowerową ale pomimo włożonego sporego wysiłku, szycia i testów przy moim skromnym zapleczu i starcie nie jestem w stanie zaspokoić potrzeb co niektórych Kolegów. Albo inaczej - nie jestem w stanie już teraz dać toreb których sam będę na 95% pewny.
Przepraszam.

ps: bo już padły takie pytania na prywatnym - będzie do wzięcia od ręki pod koniec czerwca - około 15 sztuk wersji PRO (jak wyżej) po około 195-205zł, 15sztuk wersji BASIC po około 115zł i trochę wersji dziecięcej po około 85zł (ale na tym forum chyba nie ma jeszcze takich rodzinnych wyprawowiczów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower zacny Prezesie!

 

Na uwagę zasługują szczegóły. Niby na szybko, niby "2 dni przed", ale naklejki i dopieszczenia się znalazły :)

 

Kolor bardzo podobny jak w moim Centurionie (rozmawialiśmy o nim, pytałem na PW o radę przy zakupie ramy).

 

Ja mam na swoim objechane jakieś 1kkm, głównie po szutrach/lasach wokół Wrocławia. Oponki 35c/38c (tył/przód), napęd 1x8, stalowa rama plus stalowy wideł, kompaktowy szosowy baranek i jest pięknie. Tylko u mnie kierownica jest zdecydowanie niżej ustawiona.

 

Zdjęcia niby mam, ale z domu, także nie wypada wrzucić :) Jak się wybiorę z aparatem gdzieś w teren to się pochwalę :)

 

I jako, że dom rodzinny niedaleko, mam nadzieję, że spotkamy się na Stallovym :)

 

P.S. Linka przy fał-brejkach specjalnie poprowadzona pod śrubą mocującą? (sprawa ciągu linki czy cuś?:) )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
P.S. Linka przy fał-brejkach specjalnie poprowadzona pod śrubą mocującą? (sprawa ciągu linki czy cuś?

Dobre oko  :thumbsup:  

Tak, dla zmniejszenia długości ramienia. To naprawdę zmienia siłę działania. Miałem to szczęście jeszcze, że śruby pod V-ki są niskie umieszczone w ramie i to też pomaga.

Prawa klamkomanetka shimano bez "adapterka" nie działała praktycznie wcale - wsadziłem małe strugane ustrojstwo wydłużające ramię i jest OK, za to lewa tektro chodzi naprawdę bardzo przyzwoicie (rower staje dęba jak kto chce na starych rozcentrowanych kołach)

A naklejki leżały od ... 2,3,4miesięcy w kartonie i czekały. Same naklejki to też lekka pomyłka i nie robią wrażenia solidnych - może zimą usunę i pokuszę o szablon i namalowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę u siebie tak samo popróbować z linką. Niby mam założone mini-fałki pod szosowe klamki, niby siła spoko ale zawsze czegoś brakuje.

 

Siła przyzwoita, ale skok klamki duży.

 

Pojadę do pracy jutro, rower na stojak i zacznie się kombinowanie :)

 

Jeszcze raz gratuluję dobrego roweru i kilometrów życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...