Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

ale niestety dla mnie planowanie z tak dużym wyprzedzeniem to dla mnie jakiś kosmos.

 

hehe... Tak to już jest jak masz do czynienia z planistą z ponad 10-cio letnim stażem :)

 

Sztywne osie w rowerach niezawieszonych, szczególnie lekkich i wąśkokapciowych z tyłu...

 

Niewątpliwie ułatwiają ponowne ustawienie zestawu koło-hamulec tarczowy.

 

Jednakże, biorąc pod uwage fakt, że coraz więcej tam hebli hydraulicznych, które ustawiają się same, a coraz mniej mechanicznych, które potrafią nieco życie utrudnić nie widzę głębszego sensu...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

zauważył kto jak im te "packmany" na początku filmu latają (17-18 sekunda) ?


Noo, latajo, latajo...

 

Adamos, nerki to Ty sobie zostaw na Stallove Wieczory hehe


Spoko-oko Prezesie. Dam radę z jedną, nawet jakby miało być 10 takich ognich po świt, jak ostatnio. :devil:

_____________________________________

Panowie, ale jakby ten rower potraktować jako 2 (myślę, że jest na tyle uniwersalny), to te 4,5 klocka zielonych nie jest aż tak źle.*

*Tak się tylko pocieszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak jeszcze co do filmiku z wyrypy mocno sponsorowanej zauważył kto jak im te "packmany" na początku filmu latają (17-18 sekunda) ? Nie do pomyślenia!

 

Dobra, dobra. Tu lata, tam krzywo przeszyte... ;)

 

Tymczasem wiosna idzie, komary będom, wypadałoby pojechać niedługo nad jakąś wodę... a nie ma nawet do czego głupiego koca zaczepić :) Kontrolnie zapytam: kiedy będą dostępne pierwsze wyroby CzarnegoSzlaku(.pl)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

kontrolnie odpowiem:
- CzarnegoSzlaku nie będzie, poważnie :(
zaraz przed WielkaNocą miałem spotkanie z rzecznikiem patentowym/biegłą sądową w tych sprawach i wyłożyła mi jasno czytelnie (dodając smaczku w postaci sądów i kar równych garażowi sehrpów), że najnormalniej "nie opłaca" się mi pójście czarnym szlakiem (nazwa zastrzeżona dla niemieckiej firmy)
- odbiło się to na wszystkim-nowe domeny, brak zarejestrowanej działalności, brak zamówień (zobowiązania wobec urzędu pracy) itd itd
A najgorsze, że walczymy z nazwą firmy od nowa i ciągle nic nie wyszło :( 

Powiedzieć, że szlag mnie trafia było by eufemizmem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek nadal atakuje nowinkami...tym razem zajawił niezłego szkaradka - odświeżony model Stache, znany również pod swojsko brzmiącą ksywą Staszek.

Oferowane będą dwa modele(szczegóły poniżej), ceny w wyspiarskich sklepach: £1900 oraz £2800, ten sam regulowany o 15mm hak Stranglehold Dropout co w Farley'ach, opony 29+, ośki w cudownym(tfu!) standardzie Boost oraz zadek regulowany pomiędzy 405 a 420mm!!! Toż to rozbój bęz rękawic w biały dzionek! Powinno być zwrotnie i łobuzersko a swoją drogą może podobać się troska o to, aby obite od łańcucha dolne pióra tylnego trójkąta były widoczne tylko podczas wywrotkowania roweru ;)

 

stache%2B7%2B1900.jpg

stache%2B7%2Bs.jpg

 

stache%2B9%2B2800.jpg

stache%2B9%2Bs.jpg

 

Sprzętowo: Stache 7 i Stache 9:

staszki.jpg

 

 

Ciekawe, że podane zostały różnice w geo dla tych co zamierzają wrzucić sztywnego widła(czyżby Keith nad czymś pracował?) oraz dla kół 27,5+:

 

stszki%2Bgeo.jpg

 

 

Rozprawiły się inżyniery z Waterloo także z gumami pod kątem wpływu szerokości na różnice w trakcji oraz ciśnieniu, a wszystko zostało mile graficznie dla oka ukazane...na pierwszy ogień lecą różnice w ichnich produktach(gdzie XR3 i 4?), następnie porównanie kilku balonów 29+. Szkoda że zabrakło Dirt Wizzard'a oraz Chronicle. A może nie byłoby wtedy aż tak cudownie?  :devil: 

 

tire%2Bcontact%2Bpatch.jpg

 

29%2B%2Bcompare.jpg

 

 

...a kto zauważył amory świecące na przedzie Staszka(oraz w Szerpie z linkowanego przez Ivana artykułu powyżej)? Maniek cicho-sza-siedzi, ale zaniebawem z wielkim hukiem pęknie bombka pt. Magnum 34. Niewiele zdjęć rzeczonego jak na razie, ale moje próby zdrapania lakieru spod korony liska mogą zostać poniechane gdy taki zawodnik wjedzie na rynek...gdyby nie Boostowy rozmiar :verymad:  Czekam aż pokażą się na rynku adaptery z nowego standardu do dotychczasowych opcji. Albo pozostaje ufać iż Hope będzie w stanie wytoczyć wymienne końcówki do swych piast. :)

 

Magnum.jpg

 

 

Ach ten Pinkbajk - już zdążył się dosiąść do Staszka!

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Trek nadal atakuje nowinkami...tym razem zajawił niezłego szkaradka - odświeżony model Stache, znany również pod swojsko brzmiącą ksywą Staszek

no cóż, historia lubi się powtarzać. nawet ta najbrzydsza...

8b2da340ce81cb41da9e6b5361f026ee37278828

Z drugiej strony co się dziwić - styk opony, pióra i napędu w tradycyjnej postaci to zmora. Albo ogon za długi, albo korby szerokie albo papuć nie wchodzi. Może czas (brrr) zacząć się przyzwyczajać....
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla pragnących zakupić sam szkielet kulawego Staszka - cena wyspiarska: £700

 

stache%2Bframe.jpg

 

 

...ale co inszego przykuło dziś mą uwagę: amortyzowane trzymadełko na gadżety Dia Compe MH-1. Sprytne, chociaż urodą pasuje do wyżej podklejonego  :D

 

hbdc-mh-1-a.jpg

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Stache to miód na moje serce, ale zastanawiam się czy to jest jeszcze rower który odpowiadałby moim wymaganiom? Da radę na takim pojechać np zawody XC albo maraton z 2000m w pionie? Może być ciężko. A Stache 8 sprawdza się w tym idealnie z oponami 29x2,3 a i enduro można też pojechać nawet w środku stawki i przednie się bawić.

 

ja nadal czekam na opony 29x2,8 żeby weszły do ramy Stache 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtas7

Że niby w starszych Staszkach z tyłu w ramę wlezie 2.8 cala? Mowy nie ma. Wiem, bo ludzik ode mnie z pracy ma Stache 7 z 2013 roku. Na rawce 25mm opona Hans Dampf 2.35 wchodzi dając u góry 3 mm zapasu z obu stron. Przy supporcie odrobinę więcej. Hans jest szeroki na swój wymiar, ale 60mm to nie 71mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest? W ciasnych zakrętach, gdzie boczna sztywność, tzn. lepsza praca się jednak nieco przydaje?

 

 

Adamos pokazałeś sztywność boczną (dokładnie sztywność uda i doopy)  w Szczecinie jak pacłeś w błoto :D - nie mogłem się powstrzymać. 

Więcej ciśnięcia pary w pedały, a nie w klawiatury!

Technika ! Technika ! Technika ! A nie linki do obrączek i gripów pod FATA!

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Stache to miód na moje serce, ale zastanawiam się czy to jest jeszcze rower który odpowiadałby moim wymaganiom? Da radę na takim pojechać np zawody XC albo maraton z 2000m w pionie? Może być ciężko. (...)

 

To już tylko i wyłącznie od Ciebie a nie roweru zależy ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Adamos pokazałeś sztywność boczną (dokładnie sztywność uda i doopy) w Szczecinie jak pacłeś w błoto :D - nie mogłem się powstrzymać.

 

Oj tam, oj tam... :D

 

To nawet nie było w zakręcie, a ja po prostu się gapiłem na Prezesa, który coś tam do mnie krzyczał i wjechałem w przykrytą wodą dziurę. A noga moja sztywna w zasadzie już od dekady jakiejś, od zerwanego i źle poskładanego Achillesa. Dlatego ogon musi za mnie trochę pracować. :)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...